Новини Одеси та Одеської області

Польща спростила доступ до ринку праці для українських біженців

Польща спростила доступ до ринку праці для українських біженців

Польський Сейм ухвалив спецзакон, в якому спрощує доступ українських біженців до ринку праці. Громадяни України зможуть приступити до роботи без необхідності отримувати дозволи на роботу, як того раніше вимагало законодавство.

Натомість треба легалізувати своє перебування в Польщі, повідомляють в аналітичному центрі агенції працевлаштування Gremi Personal.

Щоби отримати роботу в Польщі, кожен українець, хто перетнув кордон після 24 лютого 2022 року, має легалізувати свій побут. Для цього слід зареєструватися і підтвердити свою особу у місцевій адміністрації, де також можна отримати PESEL – польський аналог ідентифікаційного коду. Якщо у громадянина України немає підтвердження про в`їзд до Польщі, його слід отримати в одному з рецепційних пунктів, а потім реєструватися у місцевій адміністрації.

Перебування громадянина України вважається легальним протягом 18 місяців. Також він отримує доступ до ринку праці нарівні з громадянами Польщі.

Організації та люди, які дадуть біженцям житло та харчування, за законом отримуватимуть щомісячну допомогу у 1200 злотих (277 доларів). Кожен біженець отримає одноразову виплату 300 злотих (близько 70 доларів).

Читайте також: Де українським біженцям знайти роботу?

Фото: ru.espreso.tv

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: