Новини Одеси та Одеської області

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 4 квітня (Буча) | Частина 1

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 4 квітня (Буча) | Частина 1

З моменту вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року наша країна вже більше місяця не сходить із перших стовпців провідних світових газет.

Великобританія. Заголовки газет: «Жах у Бучі» та Росія «гірше за ІДІЛ»

На перших сторінках понеділка переважають повідомлення про ймовірні звірства, скоєні російськими військовими щодо мирних жителів України.

Переважна більшість британських ЗМІ вийшли із попередженням читачів: ці статті містять неприємні зображення.

The Guardian повідомляє про масові поховання, виявлені у місті на північний захід від столиці Києва, а також про свідчення вбивств мирних жителів у прилеглих містах Ірпінь та Гостомель.

Під назвою «Жах у Бучі: Росію звинуватили у тортурах та розправах над мирними жителями».

Підзаголовки:

 • Повідомлення про масові могили та тіла, залишені на вулицях після виведення путінських військ
 • Захід закликав посилити військову підтримку та санкції, оскільки наближається поворотний момент у війні

Росію вчора звинуватили у «жахливих» військових злочинах, а західні лідери засудили вбивство десятків беззбройних мирних жителів під Києвом у ймовірних звірствах, які підігрівали вимоги жорсткіших дій проти Москви.

Президент України заявив, що замовлений Кремлем напад на його країну є геноцидом після того, як місцеві чиновники повідомили про масові поховання в місті Буча та вбивства мирного населення в сусідніх Ірпені та Гостомелі. Володимир Зеленський сказав, що відмова України поступитися означає «нас знищують та винищують». Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сказав, що Буча була «навмисною різаниною», а Росія «гіршою за ІДІЛ».

Свідки ймовірних звірств у Бучі, що за 35 миль на північний захід від Києва, повідомили Guardian, що російські війська вбивали мирних жителів за бажанням.

43-річний Тарас Шевченко сказав, що російські солдати, які відійшли з цього району, відмовилися відпускати чоловіків через гуманітарний коридор, натомість стріляли в нього та інших, коли ті втікали через відкрите поле. Тіла, за його словами, були розкидані на тротуарах, а деякі з убитих були роздавлені танками… як килимки зі шкіри тварин.

Мати Шевченка, 77-річна Євдокія, розповіла, що була свідком того, як чоловік похилого віку кинув виклик розстрілу російського солдата, коли поруч стояла його дружина. “Вони застрелили його та наказали жінці піти”, – сказала вона.

Українські військові оприлюднили вчора кадри про те, що схоже на камеру тортур у підвалі з казармою в сусідній кімнаті. Було знайдено ряд тіл із зв’язаними руками і прихилили обличчя до стіни. Військові заявили, що принаймні одній жертві були прострілені колінні філіжанки до того, як він отримав кулю в голову. Мер Бучі Анатолій Федорук повідомив, що у братських могилах також знайшли 280 тіл. Поки що неможливо провести незалежну перевірку рахунків.

Анонси матеріалів:

 • «Підручник Путіна: Як військові злочини добре служили президенту протягом десятиліть»
 • Британські секонд-хенди на допомогу українським військовим

Підпис на фото: «Підбиті танки, залишені російськими військами, на тлі бійні у Бучі».

Через атаки міністр закордонних справ України назвав Росію гірше горезвісної терористичної групи ІДІЛ, повідомляє «Metro» . У газеті йдеться, що звірства були «завірені на знімках, які надто жахливі для друку», включаючи публічну кару людей у наручниках і цивільних, що переїхали танками.

The Daily Mirror вийшло під назвою «Останні звірства Путіна – ГЕНОЦИД» Видання цитує звинувачення президента Володимира Зеленського, що ці смерті рівносильні геноциду і що російські військові намагаються «знищити народ» України. Газета додає, що страти, очевидно, скоєні військами, що відступають, призвели до того, що тільки в Бучі було вбито 300 мирних жителів.

The Times заголовок: Цивільних жителів розстріляли на вулиці

Газета повідомляє, що світові лідери зажадали, щоб президент Росії Володимир Путін зіткнувся із суворішими санкціями та був притягнутий до відповідальності за військові злочини. Газета пише, що її кореспонденти відвідали місця двох “розстрільних” розправ у Бучі, де російські військові також звинувачуються у зґвалтуванні та замінуванні трупів вибухівкою.

ЄС планує ввести нову хвилю санкцій проти Росії на тлі доказів військових злочинів, що зростають, скоєних в Україні, повідомляє Financial Times . Газета пише, що європейські посли, як очікується, обговорять нові заходи в середу після різкого засудження Заходом імовірних звірств, скоєних у містах навколо Києва російськими військами.

Назва «I» – «Розправа над безневинними». Також «i» робить висновок, що російське вторгнення «зруйнувало» інфраструктуру України, включаючи руйнування 300 шкіл та 70 лікарень. Газета повідомляє, що прем’єр-міністр Борис Джонсон наполягає на жорсткіших санкціях, щоб «уморити голодом військову машину Путіна».

“Daily Express” також на першій шпальті пише про засудження пана Джонсона “підлих” атак. Видання повідомляє, що прем’єр-міністр пообіцяв, що російський президент буде “притягнутий до відповідальності” після того, як війська, що відступали, вбили сотні людей. Заголовок на першій шпальті: «Путін заплатить за «підлий» військовий злочин.

The Telegraph вийшла із заголовком: «Союзники хочуть, щоб Путін зіштовхнувся із справедливістю за звірства війни»

“Daily Mail ” вийшло із заголовком на першій смузі:

«Москву звинувачують у геноциді та військових злочинах, оскільки розстріли, зґвалтування та масові поховання, виявлені російським відступом, перегукуються із жахом Другої світової війни. Путинська пляма у всьому людстві».

МОСКВУ звинуватили в геноциді минулої ночі після того, як російські війська, що відступили, залишили жахливі свідчення згвалтувань, страти цивільного населення та братські могили.

Варварство солдатів Володимира Путіна порівнювали зі звірствами нацистів та сталінським Великим терором, коли жахи Другої світової війни повернулися до Європи.

Українські прокурори заявили, що виявили 410 тіл у містах поблизу Києва. Вони сказали, що деякі свідки були надто травмовані, щоб говорити. У Бучі, одному з понад 30 міст та передмістях, звільнених за останні дні, виявлено два братські поховання. Тіла мирних жителів із пов’язаними руками та кульовими пораненнями у потилиці розкидані на вулицях невеликого приміського містечка на північ від Києва.

Вижили виходили з підвалів після кількох тижнів підпілля, розповідали про сумні страти, сексуальне насильство та терор, яких не було з часів радянського терору Йосипа Сталіна у 1930-х роках.

Буча отримала назву “Нова Срібниця” у зв’язку з убивством у 1995 році 8000 мусульман під час Боснійської війни.

Європа. Австрія. Газета: «Der Standard» -головне фото підписано: Після визволення міста, українці знайшли у Бучі маси знищеної російської військової техніки. Гірше того, вони також виявили сотні цивільних тіл у братських могилах і вулицях».

Головний матеріал: Всесвітнє обурення російськими військовими злочинами. Фотографії різанини у передмісті Києва».

Це картини, які обійшли весь світ – які ви, мабуть, ніколи не забудете. У відвойованому місті Буча поблизу столиці України Києва місцеві війська виявили на вулицях та у братських могилах близько 280 тіл, багато з яких були у цивільному. Принаймні одному із загиблих були пов’язані руки.

Потрясіння цих військових злочинів було великим у всьому світі. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів про «свідому розправу» окупантами. Голова Ради Шарль Мішель заявив, що Росія відповідає за ці звірства.

Також було обурення у Відні, Берліні, Лондоні та Парижі. Держсекретар США Ентоні Блінкен також вразився: “Ви не можете не бачити ці фотографії, це як удар кулаком у живіт”.

Сама Москва заперечує свою відповідальність за злочини у Бучі та говорить про провокацію.

Незважаючи на це, Росія продовжила наступ на півдні та сході України, а також здійснила масовані ракетні обстріли портового міста Одеса. За даними Москви, обстріляли нафтопереробний завод і три паливні склади.

Газета “Kurier” . Жах бучанської різанини – Росія заперечує

Під Києвом, мабуть, спеціально вбили сотні мирних жителів України. У Бучі, передмісті Києва, яке нещодавно було в облозі російських солдатів, після того, як його відбили українські війська, виявили сотні тіл. Більшість убитих – чоловіки віком від 16 до 60 років, їх часто пов’язували і відверто стратили – стріляли в голову. Серед загиблих жінки та діти їх просто залишили лежати на вулиці.

Мер Києва Віталій Кличко та президент України Володимир Зеленський звинувачують Росію у цілеспрямованому геноциді, і на Заході панує великий кошмар. Потрібне незалежне розслідування злочинів і пропонує газове ембарго як відповідь. Москва заперечує, що різанину влаштували російські солдати: за період окупації жоден мешканець Бучі не постраждав, кажуть у Москві.

Видання “Kleine Zeitung “. Підпис на фото, який анонсує матеріали на чотирьох сторінках усередині газети: «Варварство у Бучі.

Коли російські війська вийшли з київського передмістя Буча, вони скоїли військові злочини проти мирного населення. Водночас, державна російська газова компанія “Газпром” повідомила про повне використання своїх трубопроводів у Західну Європу».

Бельгія. Газета “De Morgen” . Підпис на головному фото: «Після відходу росіян тіла лежать на вулиці Бучі. Після виходу російських військ із столиці Києва українські воїни знаходять на вулиці цивільні трупи. Їх стріляли, іноді зі зв’язаними за спиною руками. Поки що невідомо, скільки людей загинуло. Генеральна прокуратура України Ірина Венедиктова повідомила, що на телебаченні виявлено 410 тіл. Раніше інформаційне агентство AFP говорило про 57 загиблих. Європейський Союз вимагає провести міжнародне розслідування.

Ірландія. The Irish Times вийшла з фото на першій шпальті: «Жінка ходить серед знищених російських танків у Бучі, на околиці Києва.»

Головний матеріал: «Росія звинувачується у розправі над мирним населенням».

Підзаголовки:

 • Українські війська знайшли тіла, розкидані на вулицях Бучі після відведення російських військ
 • Європейські лідери обіцяють підтримувати зусилля щодо переслідування можливих військових злочинів

Україна звинуватила російські сили у розправі над мирним населенням на околицях Києва після того, як виявили тіла, розкидані на вулицях після відступу кремлівських військ.

Європейські лідери пообіцяли підтримати зусилля щодо переслідування можливих військових злочинів, оскільки Human Rights Watch заявила, що задокументувала злочинні зловживання російськими солдатами, включаючи повторні зґвалтування та страти без надзвичайних обставин.

«Випадки, які ми задокументували, є невимовною, навмисною жорстокістю та насильством щодо мирного населення України», – сказав регіональний директор організації Х’ю Вільямсон. Як свідчать фото- та відеозаписи, коли українські війська у вихідні відвоювали від російських військ місто Буча під Києвом, вони виявили вулиці, завалені мертвими людьми в цивільному одязі, деякі з рук, пов’язаних за спиною.

Російський командир сказав місцевим жителям у Бучі: «Ми тут, щоб очистити вас», оскільки його солдати вистрілили в потилицю молодої людини, що стоїть на колінах, розповіла Human Rights Watch жінка, яка вижила.

Місцевий мер повідомив Agence France-Presse, що поховано 260 людей, а сім’ї досі лежать мертвими у своїх автомобілях, убиті під час втечі.

Серед тіл, знайдених під час виведення російських військ з Київської області для консолідації своїх сил на Сході України, були тіла зниклого фотографа Максима Левіна та місцевого сільського лідера Ольги Сухенко, яку стратили російські солдати після того, як вони викрали її та її родину, повідомляє київський уряд. . сказав.

Посол Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс заявила, що повідомлення про звірства «вже ясно» дають зрозуміти, що Росія використовує зґвалтування як «зброю війни».

Росія заперечує напади місцевих мирних жителів, а дипломат назвав кадри загиблих у Бучі «обманом». У заяві міністерства оборони Росії назвали інцидент “провокацією” та “інсценуванням” уряду Києва.

Західні лідери висловили обурення та пообіцяли підтримати розслідування можливих військових злочинів Міжнародним кримінальним судом.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав до незалежного розслідування вбивства мирних жителів у Бучі.

Міністр закордонних справ Саймон Ковені заявив, що «не може бути безкарності» за звірства, вчинені в Україні з боку російських військ.

“Російська влада повинна буде відповісти за ці злочини”, – написав президент Франції Еммануель Макрон.

Обложене місто

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба попередив, що ситуація у бомбардованому та обложеному Маріуполі, ймовірно, буде гіршою, ніж у Бучі, і закликав додати більше зброї, щоб витіснити російську армію зі сходу України, попередивши, що ті, хто заперечує його допомогу країнам. поділяла б відповідальність за загибель мирного населення.

Тим часом, з’ясувалося, що посла Росії Юрія Філатова запросять на виступ президента України Володимира Зеленського до спільних будинків Oireachtas (парламент Ірландії).

Зеленський має виступити перед Дайлом та Шонадом у середу. Хоча він сказав, що не буде коментувати жодну конкретну націю, Сеан Комхайрл Шон О Фергайл сказав, що всі акредитовані посли в Ірландії будуть запрошені сидіти в публічній галереї під час заходу.

«Irish Examiner» назва: «Військові злочину у Росії ” сцена з фільму жахів ” .

Міністр закордонних справ Саймон Ковені заявив, що очевидні військові злочини Росії в Україні мають переслідуватись за міжнародним правом.

Тіла зі зв’язаними руками, вогнепальні поранення з близької відстані та сліди тортур були знайдені в одному з міст на околицях Києва після того, як російські солдати відступили з цього району.

Коли з Бучі почали з’являтися зображення тіл людей, які, за словами мешканців, були вбиті без розбору, низка європейських лідерів засудила звірства і закликала до посилення санкцій проти Москви.

Пан Ковене вчора написав у Твіттері: «Шокуючі сцени звірств в Україні з боку російських військ мають бути повністю задокументовані та переслідуються міжнародним судом. За такі злочини не може бути безкарності.

«[Міжнародне співтовариство] має вимагати відповідальності». Журналісти Associated Press бачили тіла щонайменше 21 людини в різних місцях навколо Бучі, на північний захід від столиці.

Підпис фото: «Тіла українських мирних жителів лежать на вулиці у Бучі на північний захід від Києва після відходу російських військових із цього району».

Колонка справа: «Будьте енергоефективними, щоб нашкодити Путіну». Міністр екології Імо Райан припустив, що підвищення енергоефективності є найефективнішим способом завдати шкоди режиму Володимира Путіна.

Уряд працює над доопрацюванням пакету вартості життя, щоб допомогти домогосподарствам із зростаючими витратами. Проте навряд чи це міститиме якусь нову фінансову підтримку у найближчій перспективі, і натомість акцент буде зосереджено на «поведінкових» заходах.

Зрозуміло, що пан Райан висуне пропозиції щодо кампанії інформування громадськості, окреслюючи ряд простих у виконанні заходів. Заходи, щоб допомогти людям скоротити споживання енергії і негайно заощадити гроші. Це буде включати поради щодо простих змін, таких як прийняття коротшого душу, зниження термостатів на один градус і тільки кип’ятіння достатньої кількості води, якщо потрібно, замість неповного чайника. Акцент буде також зроблено на використанні приладів у непіковий час, щоб заощадити гроші.

Данія. Видання “Politiken”. Заголовок головного матеріалу: «Зображення трупів на вулицях Буті наводить на думку про російську різанину».

Підпис під фото: «Мабуть, мирних жителів розстріляли навмання в українському місті Буча, коли російські війська відійшли кілька днів тому. Ця різанина може стати новим поворотним моментом у війні».

Права колонка, із заголовком: «Зробіть Путіна відповідальним. Видати ордер на арешт президента Росії»

Колишній головний прокурор військових трибуналів у Руанді та колишній Югославії Карла дель Понте прямо сказала на вихідних: настав час видати ордер на арешт самого президента Росії Володимира Путіна.

Треба сказати: “Зроби це!”

Бо ніхто поза цензурою Росії більше не може сумніватися, що серйозні російські військові злочини були скоєні в Україні і все ще є. Це давно задокументовано. На словах та картинках: злочини в українських містах, таких як Маріуполь, Миколаїв, Чернігів, Харків та київське передмістя Ірпінь.

Італія. Газета “La Stampa”, назва фото: «Лавайте зупинимо цей жах»

Нідерланди. Видання “Trouw” підпис фото: “Тіла на вулиці Бучі після виходу російських військ із району Києва”.

 • Зображення жахів підживлюють західну підтримку України.
 • Зображення мирних жителів, страчених в Україні, шокують світ.
 • Західні уряди обіцяють посилення озброєння та жорсткіші санкції.

Анонси матеріалів:

 • Українські психологи сьогодні пророкують хвилю травм
 • Нідерланди хочуть активно відстежувати олігархів

Газета Het Parool . Заголовок на першій шпальті: «Росія залишає Київську область спустошеною».

Підпис фото: «У Бучі під Києвом цими вихідними на одній вулиці знайшли двадцять загиблих чоловіків. Вони були у цивільному одязі».

З Київської області з’являються жахливі кадри, коли звідти пішла російська армія, мирні жителі були страчені, від вулиць та будинків мало що лишилося.

Газета «de Volkskrant» підпис фото: «Тіло жінки на вулиці у місті Буча, приблизно за 30 км від Києва».

Сотні мирних жителів розстріляні російською армією

Перші зображення звільненої території показують звірства російської армії. У Бучі воєнні злочини мають великий масштаб. Питання, чи змінить це війну. Україна переважно хоче більш важкого озброєння. «Інше ми зробимо самі».

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: