Новини Одеси та Одеської області

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 25 квітня

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 25 квітня

Україна протистоїть російському вторгненню вже 2 місяці. Весь цивілізований світ підтримує нашу країну. І перші шпальти світових ЗМІ підтверджують це день у день.

Британія и Шотландія

Фотографія матері та дитини, убитих в українській Одесі у суботу, домінує на першій шпальті Metro. 27-річна Валерія Глодан і тримісячна Кіра перебували в 14-поверховому багатоквартирному будинку, коли по ньому було завдано удару російської авіації. Заголовок говорить: «Найменша жертва Путіна».

Путін буде «маніпулювати» візитом голови ООН до Москви, попереджає Джонсон – пише «Telegraph».

«Financial Times» повідомляє, що Путін вважає, що мирні переговори зайшли в «глухий кут», і націлюється на захоплення земель в Україні.

У «The Scotsman» колонка c заголовком: «Зеленський закликала до постачання більш смертоносної зброї перед переговорами зі США».

Європа

Австрія. Газета «Vorarlberger Nachrichten»

Заголовок: «Перемир’я на Великдень в Україні не було».

Росія продовжує свої атаки на Україну, незважаючи на заклики до припинення вогню на православний Великдень. Вкотре обстріляли десятки військових об’єктів та численні позиції українських військових.

Заяви міністра закордонних справ Олександра Шалленберга (ОВП) про ЄС та Україну викликали великий резонанс за кордоном. Шалленберг розмірковував уголос про варіанти, відмінні від повноправного членства.

Італія. «La Stampa» заголовки: «Блінкен приземляється у Києві плюс допомога Зеленському».

 • Мер Миколаєва Путін хоче ще один Маріуполь
 • Росіяни також вперше на Великдень обстріляли Полтаву ракетами

Ще один заголовок: «Тисячі демонстрантів за мир: «Але ми не підтримуємо Росію»

Газета «IL Terreno», вийшла с заголовком над фото: «На площі також за Україну в Лукці знищена меморіальна дошка на згадку про розстріляних партизанів»

Газета «La Sicilia», вийшла с заголовком на фото: «ПривітБеллі».

Кошмар війни на День визволення, день, який не може бути приводом для розколів

На полі війни в Україні продовжують гинути люди та діти Путін сам сфотографувався в церкві на Великдень, але перемир’я немає.

Литва: Газета «Klaipeda» – «Наші лікарі в Україні: найважче це переносити емоційно».

Косово. Видання «Koha Ditore». Підпис під фото: «Жителі Бучі, передмістя Києва, де після відходу російської армії були виявлені сотні загиблих і вбитих мирних жителів, святкували православний Великдень у дворі церкви, де також було виявлено одне з братських могил. Президент Володимир Зеленський у святковому посланні сказав, що «світло переможе темряву», маючи на увазі війну України проти російської агресії. У неділю виповнилося два повних місяці з моменту вторгнення Росії в Україну».

Головний матеріал: «Франція вирішує за Європу»

«Відтепер я більше не кандидат одного табору, а президент усього», — заявив Макроні у своїй першій промові після перемоги у другому турі. «Я кажу тим, хто голосував за ультраправих, що це мій обов’язок і відповідальність моєї команди – вирішувати їхні проблеми». Європейські лідери поспішили привітати президента Макрона з переобранням після того, як Ле Пен, звинувачена в тісних зв’язках з Володимиром Путіним, поставила під сумнів зв’язки Франції з Європейським Союзом і НАТО.

Франція. Видання «LeMonde». Підпис під фото: «Під час польоту бойового літака Сухий Е-50 у Жуковському летовищі біля Москви»

Заголовок: «Путін: Про війну; На війні”

Якщо він цього і не припускає – військове насильство є улюбленим інструментом російського президента.

Ісландія. Видання «Morgunbladid» – «В Україні почався третій місяць війни»

Минуло два місяці відтоді, як президент Росії Володимир Путін наказав своїй армії вторгнутися в Україну 24 лютого. Російські війська перебували на кордоні з Україною до вторгнення в країну з півночі, сходу та півдня.

Зараз триває святкування Великодня Православної Церкви, як видно на фото, зробленому вчора в селі Лиман на сході України. Під час церемонії ще здалеку було чути повітряні удари. Підтверджується, що щонайменше вісім людей загинули в результаті нападів росіян на портове місто Одеса в суботу. Сто тисяч людей досі перебувають у пастці в місті Маріуполь, окупованому Росією майже з початку вторгнення.

Продано військову техніку, яка, ймовірно, буде використана зараз. У суботу повідомлялося, що Франція та Німеччина продали Росії військову техніку майже на 300 мільйонів доларів США, незважаючи на торгове ембарго між 2015 і 2020 роками. Цілком імовірно, що зброя зараз знаходиться в використання під час війни. Цього місяця Європейський Союз був змушений закрити лазівку в законі, яка дозволяла країнам надсилати військову техніку до Росії. Лише 8 квітня цю лазівку закрили через зростання невдоволення країн Балтії та країн Східної Європи. Українська влада вчора закликала до мирних переговорів з Росією біля металургійного заводу «Азовсталь», де зараз перебувають українські військові та мирні жителі.

Ірландія. Газета «The Irish Times» – «Українці отримають доступ до вакантних соціальних будинків

Вільні соціальні будинки будуть повернуті у користування для українських біженців, а для спостереження за довгостроковим реагуванням було створено нову міжвідомчу робочу групу.

Очікується, що завтра міністр житлового будівництва Дарра О’Брайєн внесе до кабінету положення з викладом середньострокових та довгострокових планів щодо вирішення гострої проблеми з житлом.

Минулого тижня Кабінет Міністрів попередив, що всі типи розміщення можуть бути заповнені до останнього тижня квітня. Зрозуміло, що кількість прибутків у п’ятницю та суботу була відносно низька — 277 біженців за два дні, що продовжує тенденцію з Великодня.

Мішель Мартін учора відкинув ідею обмежити кількість українських біженців, які прибувають до Ірландії, після того, як за два місяці прибуло понад 25 000 людей.

Очікується, що пан О’Брайєн проінформує кабінет міністрів про розширену програму, відповідно до якої порожні соціальні будинки будуть повернуті в експлуатацію. Близько 6000 таких будинків було здано в експлуатацію за останні два роки.

Було створено міжгалузеву та міжвідомчу цільову групу з житлових питань для розробки варіантів довгострокового житла у зв’язку з війною в Україні.

Оперативна група вивчає можливість переобладнання порожніх будівель у відповідне житло для тих, хто біжить з України. Він також розгляне активацію дозволів на планування, які ще не розпочалися.

Ракетні атаки

Тим часом вісім людей загинули внаслідок влучення російської ракети до житлового будинку в Одесі в суботу. Вісімнадцять людей також отримали поранення в результаті залпу, який, за словами Києва, був випущений російськими літаками над Каспійським морем і який також уразив військовий об’єкт.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що планує зустрітися з держсекретарем США Ентоні Блінкеном та міністром оборони США Ллойдом Остіном у Києві, що стане першим візитом високопосадовців до столиці України після російського вторгнення.

У зверненні до Великодня у київському Софійському соборі, якому 1000 років, Зеленський сказав: «Це велике свято вселяє в нас надію та непохитну віру в те, що світло переможе пітьму, добро переможе зло, життя переможе смерть, і тому Україна неодмінно переможе»

Німеччина. Газета «FAZ». Підпис під фото: «Все ще там: президент України Зеленський дає прес-конференцію в станції київського метро в суботу».

Колонка справа: «Два місяці війни

Агресивна війна Росії проти України цього понеділка триває вже третій місяць. Навіть російська пропаганда вже не стверджує, що у військовому відношенні у сусідній країні все йде «за планом». В українців справи були набагато кращі, ніж багато хто припускав через деякий час після атаки з трьох напрямків. Але з кожним днем ​​гостріше перед ними постає питання, як довго вони ще зможуть витримувати натиск загарбників. Підрозділи, безперечно, не позбавлені бойового духу. Але вони мають бути оснащені всім необхідним для успішної оборони.

Тут у гру вступають зарубіжні країни, і не в останню чергу Німеччина. Звичайно, не було браку жестів і слів солідарності. Але потрібна діяти. І політично також Україну треба підтримувати на всіх міжнародних форумах. Сюди відносяться візити до Києва важливих політиків. Американці зараз навіть посилають в Україну своїх міністрів закордонних справ та оборони. Вони мають не лише зміцнювати моральний тил нападаючих.

Однак поки що немає сенсу в поїздках західних політиків до Москви.

Володимир Путін укорінився у своєму власному світі та вважає західних емісарів ворогами. Цікаво буде подивитися, чи віднесе російський президент до цієї категорії і Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй. Антоніу Гутерріш хоче відвідати і Москву, і Київ. Не чекайте чудес від цієї подорожі. Якщо Путін серйозно вірить у те, що кажуть деякі з його послідовників, що Росія, зрештою, воює з усім світом, тоді стає остаточно зрозумілим, що закінчення війни реальне лише тоді, коли в Кремлі буде інший президент. Тоді (останні?) довірливі люди на Заході нарешті мали б попрощатися з ілюзією, що, зрештою, Путіна «тільки» хвилює Україна.

Головний матеріал: «Україна пропонує Росії обмін солдатами»

 • Напади продовжились також під час православного Великодня
 • Блінкінг та Остін у Києві

Зважаючи на тяжке становище військових та мирних жителів, які опинилися на території Маріупольського металургійного комбінату, Київ запропонував Москві переговори. Радник президента Михайло Подоляк повідомив у неділю у Twitter, що обмін солдатами може бути обговорено під час «спеціального раунду». За даними російських джерел, на заводі «Азовсталь» сховалися 2500 українських бойовиків та іноземних найманців. За українською інформацією, у бункерах, побудованих для ядерної війни, проживає тисяча мирних жителів, зокрема багато дітей та жінок. Спроби створити коридори для втечі знову і знову зазнавали невдачі.

Президент України Володимир Зеленський зателефонував президенту Туреччини Реджепу Тайїпу Ердогану і закликав його змусити Путіна випустити українських солдатів, які опинилися в пастці на сталеливарному заводі «Азовсталь», та разом із ним дозволити цивільним особам залишити Маріуполь. За словами Зеленського, обидва також говорили про постачання зброї та гарантії безпеки для України, а також про блокаду кораблів у Чорному морі. Росія заблокувала доступ до портів країни після нападу на Україну. В результаті Україна, один із найбільших експортерів зерна у світі, більше не може нічого експортувати морем.

Тим часом Росія продовжує свої атаки, незважаючи на заклики до припинення вогню на православний Великдень. Вкотре обстріляли десятки військових об’єктів і численні позиції українських військових, повідомив представник Міноборони Росії. За даними українських джерел, вісім людей загинули минулими вихідними внаслідок нападів на портове місто Одеса.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив у вихідні, що його країна вже поставила Україні зброї на суму, еквівалентну 1,5 мільярда євро. Крім того, у суботу обидві країни домовились про створення логістичної компанії. Він спрямований на полегшення зовнішньої торгівлі для України, доки її порти заблоковані. За останні кілька днів вперше через польський порт на Балтійському морі відвантажили зерно з України.

У неділю в Києві чекали міністра оборони США Ллойда Остіна та держсекретаря Ентоні Блінкена. Зеленський висловив сподівання, що Вашингтон поговорить із Берліном про постачання озброєнь.

Матеріал: «Новий інструмент проти пропаганди війни

Брюссель повинен мати можливість давати прямі вказівки соціальним мережам під час гострих криз

У майбутньому Європейська комісія може вимагати, щоб основні Інтернет-платформи, такі як Facebook, Telegram або Twitter, «обмежували невідкладні загрози» в гострих кризових ситуаціях. Про це домовилися учасники Європарламенту та країн-членів під час підсумкових переговорів щодо нового закону про цифрові послуги (DSA). Це має застосовуватися до всіх криз, які становлять безпосередню загрозу здоров’ю чи громадській безпеці. Зокрема, йдеться про поширення пропаганди війни чи дезінформації про такі хвороби, як Covid.

Указ діятиме протягом трьох місяців і буде розглянутий Європейським парламентом. «Перед обличчям криз, пандемій чи воєн ми не можемо покладатися лише на добру волю Інтернет-платформ», – підкреслив комісар з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон. «Європі потрібен юридичний інструмент, щоб зобов’язати великих цифрових гравців швидко реагувати.» Початкова пропозиція Комісії щодо DSA від грудня 2020 року не передбачала особливих прав для Комісії. Їх вставляли переважно під враженням війни Росії проти України.

Не дивлячись на це, ЄС використовує DSA для посилення заходів проти поширення дезінформації, ненависті та ненависті. Великі інтернет-платформи з понад 45 мільйонами користувачів зобов’язані раз на рік перевіряти, чи становлять вони загрозу демократії, суспільству чи психічному чи фізичному благополуччю своїх користувачів. Якщо це так, наприклад, оскільки алгоритми рекомендацій систематично рекомендують користувачам дезінформацію або відео з насильством, вони повинні вжити заходів щодо виправлення ситуації. Платформи також повинні надавати Комісії та незалежним науковцям доступ до своїх алгоритмів.

Новий закон також забороняє персоналізовану рекламу для неповнолітніх і рекламу на основі конфіденційних даних, таких як релігія або сексуальна та політична орієнтація. У ЄС створюються єдині процедури для видалення незаконного вмісту, такого як дитяча порнографія або незаконні ворожі висловлювання. Однак немає чітких термінів видалення, як у німецькому законі про захист мереж, який замінює DSA.

Газета «Der Tagesspiegel». Стаття: «Rheinmetall» хоче поставити в Україну 100 танків.

Берлін/Київ – Німецька група озброєнь «Rheinmetall» подала заявку до Федерального міністра економіки Роберта Хабека (Зелені) на експортну ліцензію на поставку в Україну 100 танків Marder/Панцирь, які перебувають на зберіганні. Федеративна Республіка ще не вирішила цього.

Перед оголошеним українським урядом візитом міністра оборони США Ллойда Остіна та держсекретаря США Ентоні Блінкена до президента Володимира Зеленського до Києва, у неділю російські війська продовжили наступ на сході країни. За словами Києва, цілями в Донецькій і Луганській областях були військова та цивільна інфраструктура. Українські військові заявили, що відновили контроль над вісьмома містами Херсонської області на півдні країни. Україна побоюється, що визнані там Росією «народні республіки», як і на Донбасі, також можуть проголосити незалежність.

Газета «Mannheimer Morgen». Заголовок: «Україна: Київ готовий до переговорів про людей, заблокованих на Маріупольському металургійному комбінаті».

 • Перемир’я на Великдень не буде
 • Путін продовжує війну далі

Росія продовжує атакувати Україну, незважаючи на заклики до припинення вогню з нагоди православного Великодня. Десятки військових об’єктів та численні українські військові позиції знову зазнали обстрілу, повідомив у неділю офіційний представник Міноборони Росії Ігор Конашенков.

Глава Кремля Володимир Путін наголосив на ролі церкви в соціальному згуртуванні на російсько-православному Великодню. Церква дбає про зміцнення згоди між людьми, пояснив Путін. Патріарх Кирило твердо стоїть за президента Росії у війні. Він розглядає акцію як боротьбу із впливом ліберальних західних недемократичних цінностей в Україні.

За даними російських військових, він знищив підземний завод із виробництва боєприпасів для ЗСУ у Павлограді Дніпропетровської області. Ракетно обстріляно чотири склади боєприпасів та скупчення військ у районі Харкова. Цю інформацію перевірити не вдалося.

Українські військові повідомили про відновлення контролю над вісьмома містами у Херсонській області на півдні країни. Зважаючи на положення бойовиків та мирних жителів, що застрягли на території Маріупольського металургійного комбінату, Київ запропонував Москві переговори. Радник президента Михайло Подоляк заявив у неділю, що може бути проведений спеціальний раунд для обговорення обміну військовослужбовцями. Президент України Володимир Зеленський у неділю зателефонував главі турецької держави Реджепу Тайіпу Ердогану та запропонував йому виступити посередником у перегорах із Путіним для евакуації мирних жителів із Маріуполя. За словами Зеленського, вони також говорили про постачання зброї та гарантії безпеки для України, а також блокаду кораблів у Чорному морі.

У неділю в Києві чекали міністра оборони США Ллойда Остіна та держсекретаря Ентоні Блінкена. Президент України Зеленський хотів поговорити з ними про «перелік необхідної зброї та швидкість її доставки». За останні кілька тижнів Київ відвідали різні європейські глави урядів та голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш відправляється до Туреччини напередодні своїх візитів до Москви та Києва. Анкара оголосила в неділю, що його буде прийнято президентом Ердоганом у понеділок. Гутерріш їде до Москви у вівторок та до Києва у четвер.

Видання: «Rhein-Zeitung» – «Путін не знає святкового відпочинку»

Росія ігнорує православний Великдень, але при цьому наголошує на близькості до Церкви.

Газета: «Potsdamer Neueste Nachrichten»– «Rheinmetall» хоче поставити в Україну 100 танків Marder»

 • Погодження з федерального уряду ще очікують
 • Київ повідомляє про повернення міст на півдні

Перед візитом міністра оборони США Ллойда Остіна та держсекретаря США Ентоні Блінкена до президента Володимира Зеленського до Києва, анонсованого українським урядом, російські війська у неділю продовжили наступ на сході країни.

За даними українських військових, цілями у Донецькій та Луганській областях були об’єкти військової та цивільної інфраструктури. Губернатор області закликав населення залишити спірні території. Зеленський висловив сподівання, що уряд США поговорить із федеральним урядом про надання зброї.

Згідно з повідомленням Welt am Sonntag, федеральний уряд отримав заявку від виробника озброєнь Rheinmetall Landsysteme на дозвіл експорту 100 танкерів Marder, що знаходяться на зберіганні. Заявку було подано до Федеральної ради безпеки Міністерством економіки. Прес-секретар федерального міністра економіки Роберта Хабека (Зелені) не захотіла нічого говорити «про будь-які незавершені розгляди» «з міркувань конфіденційності».

За даними українських військових, вони поновили контроль над вісьмома містами в Херсонській області на півдні України. Раніше російські військові оголосили, що взяли всю Херсонщину. Україна побоюється, що там, як і на Донбасі, може бути проголошена незалежність від України на прикладі визнаних Росією «Луганської та Донецької народних республік». Крім Донбасу, російський командувач також оголосив у п’ятницю метою завоювати весь південь України. Київ звинувачує Москву у плануванні «псевдореферендуму» щодо створення «Херсонської Народної Республіки».

За словами радника президента України Михайла Подоляка, металургійний завод в обложеному російськими військами портовому місті Маріуполі, в якому застрягли солдати та мирні жителі, знаходився під постійним обстрілом. Київ запропонував Москві переговори у рамках «спеціального раунду» для обговорення військових обмінів. За російською інформацією, на заводі «Азовсталь» сховалися 2500 українських військових та іноземних воїнів. За українською інформацією, у бункерах, побудованих для ядерної війни, проживає 1000 мирних жителів, зокрема багато дітей та жінок.

Подоляк нагадав, що президент Росії Володимир Путін наказав не штурмувати завод, а оточити його. Неодноразово оголошені коридори для втечі цивільних у вихідні так і не з’явилися. Генштаб України оголосив, що Москва перекине бойові частини із ракетами малої дальності «Іскандер-М» у російський район Білгорода на північному сході України. У керованих ракет дальність польоту становить 500 км.

Політики з СДПН, ВДП і Зелених спробували розвіяти враження, що правляча коаліція не в ладах у внутрішній суперечці про постачання важкого озброєння в Україну у вихідні, незважаючи на розбіжності, що зберігаються.

На своїй федеральній партійній конференції у Берліні ВДП закликала до доставки важкого озброєння, Хабек та міністр закордонних справ Анналена Бербок (Зелені) закликали до цього протягом деякого часу. Голова комітету з оборони Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (СвДП) у неділю продовжила критикувати канцлера. Проте потім вона представила це у Твіттері: «Світлофор» — це правильний уряд у потрібний час — не лише через відсутність альтернатив». Бронетранспортер Marder став синонімом того, “що ми не хочемо, не можемо або не працює”, – говорить Штрак-Ціммерман.

Швейцарія, видання «Tages-Anzeiger». «Зброя для України викликає суперечки».

Німеччина не має права передавати на Україну військові матеріали та боєприпаси, куплені у Швейцарії. Як повідомляла Sonntags Zeitung, Державний секретаріат з економічних питань нещодавно відхилив два такі запити Німеччини — із посиланням на швейцарський нейтралітет та «обов’язкові критерії відмови Законодавства про військові матеріали». Тип використовуваних боєприпасів на той час не був відомий.

Президент Центру Герхард Пфістер тепер звинувачує Федеральну раду у «ненаданні допомоги Україні». Вчора він оголосив у Твіттері, що Федеральна рада могла і повинна була дозволити передачу боєприпасів.

Газета «BLIK». Анонс -заголовок: «Центральний президент Герхард Пфістер (закликає надати швейцарську зброю Україні, незважаючи на нейтралітет»

Заголовок на фото: «Лицемірний розпалювач війни Путін святкував православний Великдень. Він говорив про «віру в перемогу життя» і не соромився: Путін у Спаському соборі в Москві, коли він бомбив Одесу»

Підпис на фото: «Він говорив про «віру в торжество життя» і не соромився цього: Путін у Спаському соборі в Москві».

Швеція. Видання «“Expressen”» Російський військовий зґвалтував Марію – одночасно з розстрілом її чоловіка.

Туреччина. «Daily Sabah» – «За словами Зеленського, майбутнє мирних переговорів у Туреччині залежить від Путіна».

Ізраїль. Газета «The Jerusalem post» – «Український рабин: росіяни атакували єврейський цвинтар»

Єврейський цвинтар під Києвом зазнав обстрілу російськими ракетами, заявив у неділю один з головних рабинів України.

Реувен Асман також сказав, що не отримував пожертвувань від великих єврейських організацій, які стверджують, що підтримують його.

Асман відвідав Берковецький цвинтар у четвер, напередодні останнього дня Песаха.

«Я приїхав на цвинтар і раптом побачив десятки єврейських могил, зруйнованих російськими ракетами, що не вибухнули».

Матеріал: йУкраїна хоче, щоб США постачали важке озброєння для війни»

 • Блінкен і Остін приїхали до Києва
 • Луганський губернатор: Православне святкування Великодня зруйновано

Газета «HAARETZ»

США запрошують Ізраїль на екстрений саміт, аби допомогти Україні

Ізраїль отримав офіційне запрошення від США взяти участь в екстреному саміті для обговорення збільшення допомоги міжнародної спільноти Україні в галузі безпеки у її війні з Росією.

Міністр оборони США Ллойд Остін, який організує зустріч, що відбудеться цього тижня у Німеччині, надіслав запрошення своєму ізраїльському колегі міністрові оборони Бені Ганцу.

Проте Ганц, можливо, не зможе взяти участь у саміті, на який було запрошено 40 країн, через суперечливі заходи, присвячені Дню пам’яті жертв Голокосту, які розпочнуться у четвер. На його місце може бути відправлений інший представник Міністерства оборони чи Армії оборони Ізраїлю.

У Міноборони поки що не вирішили, хто очолить ізраїльську делегацію.

Остін вирушив із держсекретарем США Ентоні Блінкеном у неділю до Києва для переговорів із президентом України Володимиром Зеленським після його заклику до більш потужної зброї для відображення російського вторгнення.

“Завтра ми обговоримо цей точний перелік озброєнь, які нам необхідні, і темпи постачання”, – сказав Зеленський на прес-конференції в суботу ввечері на станції метро. Він додав, що Україна хоче, щоб США погодилися стати одним із її гарантів безпеки.

В останні місяці Зеленський та інші українські

діячі критикували Ізраїль за те, що він не надав оборонного обладнання та зброї, щоб допомогти Україні боротися з російськими військами. Минулого місяця Зеленський звернувся до Кнесета в Zoom, сказавши у критиці відповіді Ізраїлю: «Ми можемо запитати, чому ми не можемо отримати від вас зброю, чому Ізраїль не ввів потужних санкцій проти Росії або не вводить тиску на російський бізнес».

Нещодавно Ізраїль оголосив, що відправляє в Україну партію захисних жилетів та касок, явно пришвидшуючи надання допомоги у світлі критики та невдоволення адміністрації Байдену політикою Ізраїлю.

Досі Ізраїль пропонував оборонну та гуманітарну допомогу, але утримувався від надання штурмової зброї Україні.

Росія, зі свого боку, незадоволена тим, що Ізраїль приєднався до міжнародного хору засудження її дій в Україні, а міністерство закордонних справ у Москві нещодавно розкритикувало напади Ізраїлю у Сирії та його поведінку на палестинській арені.

Азия

Японія. Газета «The Japan Times».

«Чи так ізольовано Росію, як сподіваються союзники України?»

Через два місяці після вторгнення Росії в Україну заява президента США Джо Байдена про те, що Москва ізольована більше, ніж будь-коли, більше схоже на ухвалення бажаного за дійсне.

Спроби піддати Москві остракізму зіткнулися з опором частини міжнародного співтовариства, що опирається.

«Існує дуже явна ізоляція Росії від західного блоку, особливо через низку послідовних санкцій, які ускладнили комерційний та фінансовий обмін», — сказала Сільві Мательі, заступник директора Французького інституту міжнародних відносин та стратегічних питань.

“Що стосується ізоляції Росії на міжнародній арені, то тут ситуація зовсім інша, з низкою дуже обережних країн, які відмовилися піддатися західному тиску”, – додав французький дослідник.

Російське вторгнення, розпочате 24 лютого із заявленою метою «денацифікації» та демілітаризації України, викликало негайне обурення в Європі та Північній Америці, лідери яких пообіцяли ізолювати Москву та запровадити «безпрецедентні» санкції.

У наступні тижні повітряний простір НАТО та ЄС було закрито для російських літаків, а Сполучені Штати заборонили імпорт російської нафти та газу, а також морепродуктів, горілки та алмазів.

Деякі російські банки були виключені з міжнародної платіжної системи SWIFT, а сотням видатних діячів було заборонено приземлятися біля Європи. Але поза Заходом реакція була обережнішою.

На Генасамблеї ООН 2 березня Індія та ПАР утрималися під час голосування з вимогою відходу Росії з України. У Латинській Америці Бразилія та Мексика відмовилися брати участь у шквалі санкцій.

США та Канада

«The New York Times». Підпис під фото: «Українські військові відвідують православні Великодні служби на базі поблизу лінії фронту в південно-східному місті Запоріжжя.».

Колонка справа: «ПОДОРОЖ ТОПОВИХ ЧИНОВНИКІВ США У КИЇВ

ВІДВІДАТИ ЗЕЛЕНСЬКОГО»

Драматичне шоу солідарності на тлі російського наступу, що триває, на Сході.

Видання «WSJ». Заголовки:

 • «Відома подруга Путіна уникла санкцій США». Чиновники зважують можливу реакцію на внесення 39-річної жінки до чорного списку.
 • «США повернуть посольство в Україні та збільшать військову допомогу».

Підпис під фото: «Волонтер подає їжу після великодньої меси до греко-католицької церкви у Чернігові, Україна, в неділю».

Газета «Washington Post». Головний матеріал: «Похмуре свято відчаю і крові»

 • Немає перерви у війні на православному Великодню. Офіційні особи США зустрічаються із Зеленським у Києві
 • У Маріуполі відлуння історії, цілковита розруха та останній бій

Фото 1 підпис: «Російська військова техніка рухається через територію, яку контролюють підтримувані Росією сепаратистські сили в Маріуполі, Україна, у суботу».

Фото 2 підпис: «Жителі Бучі, Україна, збираються біля церкви Святого Андрія після Меси, щоб у неділю священнослужителі благословили їжу. Православну Пасху святкували і українці, і росіяни».

Канада. «The Guardian» – «Музика для України».

P.E.I. Симфонисти вдячні за можливість ділитися музикою, допомагати українському народу. Рейчел Хорн, президент PEISO, каже, що 100 відсотків доходу від концерту 24 квітня підуть на допомогу українським біженцям на P.E.I. і за кордоном.

Підпис під головним фото: «P.E.I. Симфонічний оркестр виступає з концертом для України 24 квітня на головній сцені Конфедераційного центру мистецтв у Шарлоттауні».

Подготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

 

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: