Новини Одеси та Одеської області

Одесити збирають кошти на порятунок вежі астрономічної обсерваторії

Одесити збирають кошти на порятунок вежі астрономічної обсерваторії

Дах вежі одеської астрономічної обсерваторії, де встановлено телескоп, потребує ремонту. В університеті ім. Мечникова, до структури якого входить обсерваторія, грошей для цього немає. Тому одесити розпочали краудфандингову кампанію зі збирання коштів на платформі «Моє місто».

В Одеській астрономічній обсерваторії тече дах

Для того щоб відремонтувати покрівлю астрономічної вежі, потрібно 86 955 гривень. Щоб пожертвувати частину суми, треба перейти за цим посиланням , зареєструватися на платформі «Моє місто» та переказати гроші.

Востаннє вежу обсерваторії ремонтували 30 років тому. Наразі її дах протікає, що загрожує обвалом стелі.

Телескоп одеським астрономам подарував меценат

Сам телескоп нещодавно відреставрували. Йому понад сто років. Виготовлений 1886 року англійською фірмою COOKE&SONS телескоп «Екваторіал Кука» було придбано коштом мецената Іванова. Він був співробітником медичного факультету ОНУ імені І. І. Мечникова і залишив свою спадщину на наукові цілі. З цього телескопа майже і почалася астрономія в Одесі.

У повідомленні на платформі “Моє місто” сказано, що телескоп “Екваторіал Кука” вже не придатний для наукових досліджень, але дуже цінний як історичний експонат та частина екскурсії. Хоча зірки в нього спотерігати і зараз можна легко. І це єдиний старовинний телескоп, що залишився у місті. Він механічний та значно відрізняється від сучасних приладів.

Одеська астрономічна обсерваторія минулого року відзначила свій 150-річний ювілей. Про історію обсерваторії та як проходило святкування, ми розповіли у матеріалі: Ювілеї Одеси: Одеська обсерваторія, 150 років славної історії .

Ще новини Одеси про астрономічну обсерваторію:

Фото з платформи “Моє місто”

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: