Одеський міжнародний кінофестиваль у 2022 році пройде у Косово

Одеський міжнародний кінофестиваль у 2022 році пройде у Косово

13-й Одеський міжнародний кінофестиваль (ОМКФ) відбудеться у Косові 26-31 липня. Він стартує разом із 14-м Приштинським міжнародним кінофестивалем, який має пройти у столичному місті цієї Балканської республіки.

Про це ОМКФ повідомляє на своїй сторінці у Facebook.

Раніше обидва ці фестивалі проходили майже одночасно – у липні. Але цього року ОМКФ змушений скасувати свою програму через повномасштабне вторгнення російських агресорів в Україну. Колеги з Косова вирішили не залишатися осторонь, і запропонували українським кінематографістам провести обидва фестивалі разом – на знак підтримки та солідарності.

– Ми дуже стурбовані та засмучені тим, що зараз відбувається в Україні. Ми пережили війну 20 років тому, тому дуже переживаємо за Україну та її народ. Культура і мистецтво у цих ситуаціях, безумовно, бідують. І, бачачи героїчний опір українського народу, ми відчули, що треба щось зробити для наших колег. Тому ми зв’язалися з друзями з Одеського міжнародного кінофестивалю та пояснили нашу ідею, – розповів генеральний директор PriFest Вьоса Беріша.

На ОМКФ відбудуться прем’єри найочікуваніших українських фільмів. До того ж, до програми спеціальних показів фестивалю увійдуть повно- та короткометражні фільми молодих українських режисерів, представлених до конкурсної програми 13-го ОМКФ. 10 українських повнометражних фільмів візьмуть участь у PriForum у рамках пітчингу – презентації нових цікавих кінопроектів.

Раніше “Одеське Життя” повідомляло, що у 2022 році Одеський кінофестиваль може пройти в іншому місті.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції