Олег Кіпер, очільник Одеської обласної військової адміністрації, влітку минулого року розпорядився перейменувати 85 вулиць в Одесі та демонтувати 12 пам’ятників. Це викликало обурення багатьох містян та протидію міської влади. Зараз він дав задню і каже, що за бажання міська рада може повернути деякі старі назви та пам’ятки. Подробиці - в матеріалі "Одеського Життя".
Таку заяву Олег Кіпер зробив в інтерв’ю Суспільному. Одеса, яке було опубліковано 4 січня 2025 року.
Очільник області заявив, що підписати розпорядження про масове перейменування топонімів та демонтаж пам’ятників він був вимушений тому, що це були вимоги закону про декомунізацію та деколонізацію публічного простору в Україні. Але цього року ці норми втратили дію і зараз міська рада Одеси, чи ради інших громад, можуть повернути старі назви, за умови їх відповідності закону та із виконанням всіх необхідних юридичних процедур.
“І колись, можливо, хтось буде міняти цю історію, хтось буде знов повертатися, потрібно, можливо, вернути когось. Я не маю нічого проти, якщо я десь помилився, перевірте сьогодні закон. Старий закон, по якому я підписав розпорядження, його норми закінчили свою дію. Сьогодні кожна громада може знов переглянути будь-яке питання і в робочому законному порядку переназвати”, – так прокоментував Олег Кіпер питання про перейменування топонімів.
Він наголосив, що нові назви – це вшанування пам’яті загиблих захисників України проти російської агресії. Повертати старі назви вулиць, яки були перейменовані на їхню честь, це неповага до тих, хто віддав своє життя та тих захисників, які зараз боронять нашу землю, стримуючи ворога.
“Я хочу наголосити, що сьогодні нові часи, у нас нові герої. Якщо хтось зі мною не згодний, хай мені про це скаже, тому що я не маю нічого проти ні Пушкіна, ні будь-якого іншого автора, будь-якого діяча. Вони мають бути в музеях, для того, щоб люди, які тут проживають, могли насолодитися їх літературою в бібліотеках, читали би їх. Це ніхто не забороняє”, – сказав очільник області.
Але з 85 вулиць в Одесі, перейменованих розпорядженням Кіпера, на честь загиблих героїв сучасної війни назвали п’ять. І ці перейменування заперечень в громадськості не викликали.
Частина одеситів наголошувала, що не можна зносити пам’ятники в історичному ареалі міста, який охороняється ЮНЕСКО (Пушкіну на Приморському Бульварі, Бабелю, Олександрівську колону в парку Шевченка) та міняти назви вулиць, названих на честь одеських письменників радянського періоду (Бабель, Олеша, Паустовський).
Читайте також:
Сезонні продукти відіграють важливу роль у підтримці здоров’я та гарного самопочуття. Їжа, яка вирощена відповідно… Read More
Сьогодні, 15 квітня 2025 року, в Одесі відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського та генерального… Read More
Увечері вівторка, 15 квітня 2025 року, жителі Одеси та області знову почули сирену – повітряну… Read More
В Одесі працівники комунального підприємства «Спецпідприємство комунально-побутового обслуговування» традиційно проводять масштабні суботники на міських кладовищах… Read More
За інформацією синоптиків Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, в середу, 16 квітня 2025 року,… Read More
Уже завтра, у середу, 16 квітня 2025 року, в Одесі на маршрут №3 вийдуть нові… Read More
View Comments
Рішення прийнято. І ЖОДНИХ змін бути не може!!!!!!!! Деколонізація буде тільки поглиблюватися! І все московітське буде вигнано з України!!!!!
Всі савєцькі псевдо письменники підлягають осуду і зневазі. Москвинське імперці - також