Одеський інженер-конструктор Альберт Вірнін спроектував і разом із сім’єю збирає антидронові рушниці та окопні РЕБи. Ця зброя допомагає Силам оборони України протистояти військам Росії.
Як розповів Альберт Вірнін, зараз усі дрони поділяються на два типи: керовані fpv-безпілотники та розвідники – ними керує оператор. Некеровані – це дрони, які летять за наперед заданою метою. До них належать “шахеди”.
Читайте також: Підсумки 23 вересня: дрони атакували Одесу, чому спостерігати за ними небезпечно
“Дрони, що керуються, можна назвати “розумними”. Це маленький комп’ютер, який зараз скине на вашу голову гранату або іншу вибухівку. Вони підступні, їх можна помітити тільки коли вони близькі – за 250-300 метрів, тому саме вони дуже небезпечні. Тому завдання сучасних антидронових технологій – це можливість зупинити та знищити саме такі керовані БПЛА”, – зазначив інженер.
Зокрема, «окопні РЕБ» створюють навколо себе купол, який припиняє роботу ворожого дрону.
Зараз у ЗСУ працюють так звані андидронові розрахунки: один боєць аналізує інформацію та обчислює ворожий БПЛА, а інший потім збиває дрон. Інженер вважає, що краще, коли є третій боєць із ще однією антидроновою рушницею, тоді результати набагато кращі.
Альберт Вірнін зробив уже кілька одиниць антидронової зброї та пристроїв купольного типу. Собівартість однієї переносної антидронової рушниці становить до 2 тисяч доларів. Українські захисники замовляють такі пристрої через волонтерів.
Нагадаємо, СБУ та Військово-морські сили України атакували новими морськими дронами носій крилатих ракет «Буян» та корабель «Павло Державін». Обидва судна були вражені “Морськими малюками” з експериментальним озброєнням.