На одеських пам’ятках архітектури з’явилися блакитні щити (фото)

На одеських пам’ятках архітектури з’явилися блакитні щити (фото)

На 50 пам’ятках архітектури в Одесі з’явилося позначення “Блакитний щит”. Цей знак має зберегти культурні цінності у разі військового конфлікту.

Про це повідомила керівник Одеського художнього музею Олександра Ковальчук.

Нанесення емблем стало результатом реалізації проекту збереження культурної спадщини Одеси від громадської організації Museum for Change за підтримки ЮНЕСКО.

Олександра Ковальчук розраховує, що незабаром пам’яток із “Блакитним щитом” в Одесі побільшає. Вона навела приклад Львова, де ще кілька років тому на 500 пам’ятках архітектури встановили такі емблеми.

“Сподіваюся, що ми зможемо помножити цей результат на 10 ще до кінця 2022 року, адже все найскладніше для цього вже зроблено”.


“Блакитний щит” – це захисна емблема Гаазької конвенції про охорону культурних цінностей у разі збройного конфлікту. Конвенція була ратифікована 1954 року 130 країнами світу. Разом із двома її Протоколами є основною міжнародною угодою, яка встановлює правила захисту культурної спадщини під час збройних конфліктів.

Раніше “Одеське Життя” повідомляло, що на пам’ятниках на пам’ятниках архітектури в Одесі з’являться спеціальні знаки – блакитні щити.

Ще на тему:

На що Одеса витратить 3 мільйони 600 тисяч гривень від ЮНЕСКО

Фото: Олександра Ковальчук / Facebook

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції