Новини Одеси та Одеської області

На Одещину прилетів рідкісний птах, який занесений до Червоної книги

На Одещину прилетів рідкісний птах, який занесений до Червоної книги

В Одеьску область завітав птах-пісочник, якому виповнилося вже 17 років. Історію життя рідкісного птаха одеські орнітологи узнали завдяки кільцю на ніжці. Про повідомили в Нацпарку «Тузловські лимани».

На піщаному пересипі між Чорним морем та лиманом Шагани науковцем парку Олександром Бронсковим було зафіксовано самця рідкісного перелітного птаха – пісочника морського, чи зуйок. На його ніжках були помічені кільця.

Кільцювання птахів – один із методів вивчення біології диких пернатих, термінів та маршрутів їх перельоту тощо. На лапці птаха закріплюють марковане кільце, на якому зазначають номер, країну, установу та ін. Кільцювання дозволяє отримати більш точну інформацію про вік і походження птаха. Кільце – це своєрідний паспорт, –
розповіли науковці..

Кільце розмістили у 17 червня 2006 року. В 2007 році він гніздився в низинах лиману, у 2008 не був зареєстрований, у 2009 був спійманий в низинах і обвішаний кольоровими кільцями.

В 2009-2019 роках гніздився в низинах Куяльнику. І от тепер птах прилетів на лиман Шагани. Цьому птаху 17 років і це друге місце пісочників морських за віком для регіону. Перше місце зайняв зуйок віком в 18 років.

Пісочника морського включено до Боннської (Додаток ІІ) та Бернської (Додаток ІІ) конвенцій, угоди AEWA. Включено до Червоної книги України (1994, 2009) (статус − вразливий). В Україні охороняється у межах об’єктів природно-заповідного фонду, розташованих на узбережжі морів.

Нагадаємо, що на Тузловські лимани прилетів австралійський птах.

Фото: Нацпарк “Тузловські лимани”

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції