Новини Одеси та Одеської області

На Одещині розширили акваторію одного з портів

На Одещині розширили акваторію одного з портів

Постанову про розширення межі акваторії порту «Усть-Дунайськ», який знаходиться у м. Вилкове Одеської області, ухвалив Кабінет міністрів України. Про це повідомив постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Урядом було внесено зміни до додатка «Межі акваторії морського порту Усть-Дунайськ» до постанови Кабміну від 7 жовтня 2009 року №1274 «Про межі акваторії морського порту Усть-Дунайськ» з метою збільшення обсягів вантажоперевалки морських портів Дунайського регіону в період воєнного стану.

Текст додатка доповнено географічними координатами місця розташування нових якірних стоянок у гирлі Бистре, необхідних для організації рейдової перевалки зернових вантажів із морських портів Усть-Дунайськ та Ізмаїл на суховантажі, зокрема типу «Панамакс».

Річ у тім, що глибина гирла Бистре наразі не дає змоги пройти ним суховантажам з великою осадкою для завантаження в портах. Для його поглиблення до семи метрів необхідно багато часу і фінансових витрат. З організацією якірних стоянок суховантажі зможуть завантажуватися зерном недалеко від гирла Дунаю на так званих рейдових перевалках — баржі доставлятимуть вантаж до балкерів із портів «Усть-Дунайськ» та Ізмаїл.

Зміни діятимуть на весь час воєнного стану в Україні, а також протягом трьох місяців із дня його припинення або скасування.

Нагадаємо, що ще на початку року ми писали, що порт “Усть-Дунайськ” (Вилкове) на Одещині пішов з молотка за 200 мільйонів гривень. Стартова ціна становила 60 мільйонів. Це був перший продаж порту цілком, до того ж й прибуткового.

Компанія “Еліксір-Україна” стала переможцем торгів 17 січня 2023 року. Компанія погодилась сплатити за лот 201 млн грн — суму, втричі дорожчу за стартову ціну (у 60 млн грн). У компанії повідомили, що сплатили до держбюджету повну суму ще у квітні поточного року.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції