За перші три місяці року виявлено 208 лабораторно підтверджених випадків сказу тварин. З них 96% стосуються диких хижаків. Протягом цього ж періоду 896 людей звернулися до медичних установ після укусів, більшість із яких були спричинені безпритульними собаками та котами.
У 16 випадках громадяни контактували з тваринами, у яких виявили вірус сказу. Всі ці люди отримали антирабічну імунізацію, що дозволило запобігти розвитку хвороби.
Одним з факторів, що ускладнює ситуацію, залишаються бойові дії. Через них відбувається активна міграція диких тварин із тимчасово окупованих територій, у тому числі на територію Одещини. Це призводить до збільшення чисельності невакцинованих і здичавілих тварин, які створюють додаткову загрозу для населення, домашніх тварин і природного середовища.
У зв’язку з цим органи місцевого самоврядування та районні державні адміністрації закликають впроваджувати комплексні заходи відповідно до принципу «Єдине здоров’я». Такі дії передбачені Комплексним планом профілактики та боротьби з інфекційними хворобами на 2023–2028 роки, який охоплює інфекції, спільні для тварин і людей.
До основних напрямів роботи належать контроль чисельності безпритульних тварин, посилення ветеринарного нагляду, проведення профілактичних щеплень, а також інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення.
Раніше ми розповідали, як заборона на полювання призвела до жахливих наслідків для мешканців Одещини.