За даними Центру прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США, у суботу, 1 лютого, очікується сильна магнітна буря з К-індексом 5 (червоний рівень), що здатна впливати на самопочуття людей.
Науковці Центру прогнозування космічної погоди також прогнозують значну магнітну бурю з К-індексом 5 – 2 лютого та повторення сильних геомагнітних штормів упродовж усього місяця. За їхніми даними, відчутні геомагнітні збурення очікуються: 2, 3, 4, 5, 10, 11, 12, 13, 14, 15 лютого.
Надалі сонячні спалахи, що можуть мати вплив на Землю, наразі не прогнозуються, але варто пам’ятати, що сонячна активність постійно змінюється, тож краще відслідковувати показники спалахів і геомагнітних бур та не припиняти з особливою ретельністю стежити за власним здоров’ям.
Бурі різняться за своєю інтенсивністю, що залежить від спалахів на Сонці. Невеликі магнітні коливання майже не відчутні й класифікуються за значенням К-індексу 2 або 3. Бурі з К-індексом 4 – уже відчуваються.
К-індекс 5 відповідає сильній магнітній бурі, здатній впливати на самопочуття людей.
Як впливають на нас магнітні бурі
Нагадаємо, що магнітні бурі можуть мати значний вплив на самопочуття, особливо у людей, схильних до метеочутливості. Серед основних симптомів, які можуть спостерігатися:
підвищена тривожність і стрес: у такі періоди люди можуть відчувати незрозуміле занепокоєння і дратівливість;
головні болі та мігрені: різкі зміни магнітного поля здатні провокувати напади головного болю;
перепади артеріального тиску: люди з хронічними захворюваннями серця і судин особливо вразливі перед впливом магнітних бур;
втома й апатія: багато хто відзначає зниження енергії та мотивації в періоди геомагнітних збурень.
До теми: Стрес: чим він небезпечний і як вчасно розпізнати його симптоми
Як зменшити вплив магнітних бур
- Нормалізувати сон. Спати не менше восьми годин на добу.
Збалансувати водний баланс. Пити протягом дня чисту воду. - Переглянути щоденний раціон. Віддати перевагу легким стравам і відмовитися від алкоголю.