Якою буде погода майбутньої зими: прогноз синоптиків

Якою буде погода майбутньої зими: прогноз синоптиків

Синоптики одразу попереджають, що прогноз більш ніж імовірнісний. Проте він дає загальне уявлення про майбутню погоду. Екстремальних холодів до -30 не передбачається, як і загалом тривалих похолодань.

Прогноз погоди: зима 2022-2023 років в Україні буде помірно теплою

Укргідрометцентр представив ймовірний сценарій розвитку погодних умов протягом зими 2022-2023 років.

Середня температура очікується на 1-2 градуси вище за норму (грудень-лютий), а ймовірність тривалих періодів дуже холодної погоди з мінімальною температурою -25 – -30 градусів в Україні дуже низька.

Переважно можливі короткочасні істотні похолодання тривалістю 1-5 діб, коли мінімальна температура вночі становитиме -15…-20 градусів північному сході країни до -26 градусів;

Заплановане перенесення початку опалювального періоду на пізніші терміни та його закінчення на більш ранні терміни обґрунтовано та підтверджується метеорологічними розрахунками.

Як розраховувався прогноз погоди на зиму

Метеорологи попереджають, що сучасний розвиток науки прогнозування погоди в усьому світі ще не дає змоги складати достовірні прогнози розвитку атмосферних процесів на тривалі періоди (1-3 місяці і більше).

Але з урахуванням накопичених даних у більшості областей України за останні 80-100 років і більше, українські метеорологи мають можливість визначення трендів (напрямків) у температурному режимі в Україні.

Такий підхід дозволяє оцінити ймовірність різних сценаріїв розвитку погодних умов, та давати рекомендації щодо очікуваного температурного режиму у різні сезони року.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ірина
Ірина
1 рік тому

Лучше одна тяжёлая зима в Украине,чем вся жизнь с россией

Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції