Новини Одеси та Одеської області

Як обміняти лампи розжарювання на економні світлодіодні: нові подробиці

Як обміняти лампи розжарювання на економні світлодіодні: нові подробиці

Уряд затвердив програму для населення щодо обміну ламп. Зробити це можна буде з кінця січня у відділеннях Укрпошти безкоштовно.

Про це повідомили у прес-службі Кабінету Міністрів України.

В уряді повідомляють, що українці зможуть обміняти п’ять ламп розжарювання на п’ять світлодіодних ламп.

Обмін відбуватиметься у відділеннях Укрпошти поетапно у всіх регіонах. З 16 січня програма почне працювати в режимі бета-тестування. Після його завершення проект запуститься у звичайному режимі по всій території України.

Насамперед через найбільший ефект економії забезпечуватимуться обласні центри та великі міста. До кінця лютого лампочки мають надійти і в найменші села.

Механізм обміну ламп буде наступним:

  • Для цього потрібно бути громадянином України віком від 18 років, мати паспорт, РНОКПП та лампи розжарювання для обміну.
  • Механізм програми передбачає, що людина приносить 5 ламп розжарювання у відділення Укрпошти та здійснює там їх обмін на нові енергозберігаючі.
  • Обмін відбуватиметься двома способами – з попереднім замовленням і без нього. Якщо попередньо зробити замовлення ламп через додаток Дія, то вони будуть гарантовано чекати на людину у відділеннях Укрпошти п’ять робочих днів після отримання підтвердження на телефон. Якщо прийти без реєстрації, то лампи обміняють лише за їх наявності.
  • Якщо у людини немає можливості замовити лампи через додаток Дія, то вона має прийти у відділення Укрпошти з паспортом, РНОКПП та лампами розжарювання. За наявності вільних LED ламп буде здійснено обмін.
  • При оформленні заявки через програму Дія потрібно буде вибрати відділення та вказати необхідну інформацію.
  • Через деякий час після подання заявки людині автоматично надходить на телефон повідомлення з мобільного додатка. Дія про можливість отримання світлодіодних ламп у вибраному відділенні поштового зв’язку АТ “Укрпошта”, отримання ламп здійснюється за номером такої заявки.
  • Якщо людина не забрала замовлення протягом 5 робочих днів, вона анулюється.
  • При обміні в Укрпошті фіксують паспортні дані людини, вдруге вона провести обмін не зможе.
  • Обмін здійснюється виключно на справні лампи розжарювання.

Якщо людина вдома виявить, що одна або кілька нових ламп не працюють, то матиме можливість обміняти їх у відділенні Укрпошти на нові. Такий обмін можна зробити один раз, повертати несправні лампи потрібно в упаковці від виробника.

Проект реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації, АТ “Укрпошта” за підтримки Європейського Союзу. Він впроваджується як один із інструментів енергоефективності, що дозволяють вистояти під час енергокризи та забезпечити баланс енергоспоживання у піковий годинник.

Раніше “Одеське Життя” повідомляло, що програма обміну ламп мала початися з 1 січня 2023 року, але, як бачимо, вона затримується приблизно на місяць.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції