Сьогодні, 27 листопада 2024 року, – 1008-й день війни в Україні. До Нового року залишається 34 дні. А ще цього дня було засновано Національну академію наук. Крім того, сьогодні у світі відзначають два не зовсім звичайні свята. Більше подробиць – у матеріалі «Одеського життя».
27 листопада в Україні святкують День заснування Національної академії наук (НАНУ). Ця дата символізує важливий етап у розвитку української науки, адже саме цього дня 1918 року була заснована Українська академія наук (УАН), яка стала попередницею сучасної НАНУ. Академію було створено з ініціативи гетьмана Павла Скоропадського під час Української Держави. Її першим президентом став видатний учений Володимир Вернадський, який зробив великий внесок у розвиток геохімії, біогеохімії та філософії науки. УАН мала стати науковим центром для розвитку природничих та гуманітарних наук в Україні, сприяти інтеграції української науки в світовий контекст і підтримувати національне відродження.
У радянський період академія отримала назву Академії наук РСФСР, її структура та напрямки роботи значно розширилися. Після проголошення незалежності України в 1991 році академія отримала сучасну назву – Національна академія наук України. НАНУ стала провідною установою в багатьох галузях науки, включаючи інформаційні технології, фізику, біологію, хімію, а також соціально-гуманітарні науки.
Цей незвичайний день має цікаве походження і різні інтерпретації, пов’язані як із мистецтвом, так і з повсякденним життям. День шпильок і голок виник у США і спочатку мав відношення до театрального мюзиклу «Pins and Needles», який був створений і поставлений у 1937 році в Нью-Йорку. Ця вистава, що висвітлювала соціальні та політичні проблеми того часу, мала великий успіх і залишила слід в історії мистецтва. Вона була пов’язана з профспілковим рухом, учасниками вистави були працівники текстильної промисловості.
А ще 27 листопада День захисту черепах. Це міжнародна ініціатива, покликана привернути увагу до охорони черепах і збереження їхнього природного середовища існування.
Черепахи – давні і загадкові створіння, які живуть на Землі вже понад 100 мільйонів років, будучи предками деяких видів динозаврів. Їх можна зустріти в різних середовищах існування – від тропічних і помірних морів до посушливих пустель.
Ці тварини символізують витривалість і довголіття, тим не менш існує загроза їхнього вимирання. Руйнування середовища існування, браконьєрство і зміна клімату поставили під загрозу існування багатьох видів черепах, що спонукає світ до глобальних зусиль щодо їхнього збереження.
Раніше ми розповідали, чому в одеському парку Перемоги гинуть риби та черепахи
Доброго ранку, любі друзі! Неділя — ідеальний день для відпочинку й сміху. Зустрічайте нашу нову… Read More
Сьогодні, 6 липня, рівень сонячної активності залишається в межах норми, значних геомагнітних збурень не прогнозується. Read More
Сьогодні все більше власників свійських тварин шукають способи оптимізувати здоров'я своїх вихованців, переходячи до цілісного… Read More
За даними Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, в неділю, 6 липня 2025 року, в… Read More
Одеський Міський сад знову став свідком живого концерту. Просто неба, біля нашої витонченої ротонди, лунали… Read More
У Чорному морі з'явилася смертельно небезпечна риба – тетраодон (відомий також як фугу). Цей хижак… Read More