Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий пояснив причини приєднання Одеської юридичної академії до Одеського національного університету імені І. Мечникова. Також головний освітянин висловився про президента юридичного вишу Сергія Ківалова.
За словами пана Лісового, рішення, яке ухвалили на засіданні уряду, є логічним, бо зараз по всій Україні переглядають та змінюють мережу освітніх закладів. Головний привод – демографічні зміни в країні. Серед студентів переважає молодь, а її через війну значно поменшало – багато хто виїхав за кордон. Тому кількість вишів скорочують.
Міністр пояснив, що студентам Юракадемії немає чого боятися – реорганізація не вплине негативно на них та викладачів.
Проте інша ситуація — для керівного складу закладу. Там, на думку очільника відомства, є особи, зокрема Сергій Ківалов, який, на думку Оксена Лісового, ніколи не мав морального права залишатися в освіті після відомих усім фактів у його біографії.
Нагадаємо, що Сергій Ківалов є не лише освітянином, але й політиком. Йому приписують участь у фальсифікації результатів першого туру виборів президента України у 2004 на користь Віктора Януковича, якому опонував Віктор Ющенко. Тоді пан Ківалов очолював виборчу комісію. Ті фальсифікації призвели до Помаранчевої революції.
Друга провина, яку закидають Сергію Ківалову в українському суспільстві – це авторство закону про засади мовної політики, прийнятого у 2012 році та відомого як закон Ківалова-Колісніченка. Він розширював використання регіональних мов в Україні, перш за все російської. Через 6 років конституційний суд визнав його таким, що був прийнятий з порушеннями та скасував.
Зараз міністр освіти прогнозує, “що таким особам буде складно погодитися з цим рішенням, і вони будуть йому опиратися” (про приєднання юракадемії до ОНУ – ред.).
Читайте також: Курсанти Одеської морської академії виступили проти приєднання до Морського університету
Проте пан Лісовий нагадав про коріння ківаловського вишу – що Одеська юридична академія виникла в результаті відʼєднання юридичного інституту, який на той час був частиною Національного університету імені Мечникова.
Тому повернення академії до структури класичного університету — логічний і символічний крок.
“Проте найважливішим є не лише форма, а й система цінностей, що панує в закладі та культивується його керівництвом. Оскільки суддя, адвокат, правозахисник, прокурор — це про правду, доброчесність, справедливість, неупередженість, відповідальність, патріотизм і широкий світогляд”, – наголосив міністр.
І саме такого майбутнього, на його думку, зараз прагнуть українці та керівництво держави, зокрема ухвалюючи такі рішення.
Раніше до ОНУ ім. Мечнікова вже приєднали Одеський державний екологічний університет.
Під час виконання військового обов'язку раптово пішов із життя житель Біляївки Одеської області Олександр Серенков.… Read More
Рішенням Господарського суду Одеської області Фонтанська сільрада відшкодувала 2,7 млн грн збитків екології внаслідок забруднення… Read More
Рух центральними вулицями Одеси 15 квітня 2025 року сильно ускладнений. Рух на різних ділянках раз… Read More
У рамках програми «Аграрна Одещина» успішно завершено реконструкцію магістрального каналу Нагірнянської зрошувальної системи в Ізмаїльському… Read More
У мерії Одеси заспокоїли одеських учнів та їхніх батьків: навчальний рік у школах офіційно завершиться… Read More
В Україні не знайшлося охочих купити заарештовані землі сільськогосподарського призначення в Одеському районі - на… Read More