Новини Одеси та Одеської області

Чи буде російський десант в Одесі – думка військових експертів-розслідувачів

Чи буде російський десант в Одесі – думка військових експертів-розслідувачів

Десанта в Одесі за нинішніх умов не буде. Морська піхота ворога зазнала великих втрат у виснажливих боях на суші і тепер просто не готова до висадки.

Такої думки дотримуються експерти команди OSINT-розслідувачів Conflict Intelligence Team.

Мабуть, усі російські бригади морської піхоти, перекинуті в Україну, так чи інакше задіяні у боях. Це, у свою чергу, означає, що для повноцінного десанту силами хоча б бригади доведеться або протягом тривалого часу перекидати ще не задіяних морпіхів, або повертати вже пошарпані БТГр у Крим з материкової України, або висаджувати різношерстими силами з декількох різних бригад. Крім того, для цього буде потрібно як мінімум вихід сухопутних військ до Одеси з півночі, а це поки що досить далека загроза. Таким чином, ми вважаємо ймовірність морського десанту в Одесі чи області низькою, хоча таку можливість все одно не можна повністю скидати з рахунків”, – пише команда аналітиків.

Аналітики відзначають, що 15 березня військово-морський аналітик Х. Саттон повідомив, що частина кораблів Чорноморського флоту, які до цього поверталися до Криму, знову вирушили в напрямку Одеси. Вранці 21 березня одеська влада повідомила, що російські кораблі обстріляли кілька домоволодінь.

Сценарій морського десанту для захоплення Одеси з’являвся як на передвоєнних картах на основі даних західних розвідок, так і на карті вторгнення, яку продемонстрував самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко.

При цьому аналітик Майкл Кофман не вважає десант можливим, доки російські наземні війська не підійдуть до Одеси, обійшовши або взявши Миколаїв.

“Однак ми не впевнені, що навіть у цьому випадку Росія матиме достатньо підготовлених сил на здійснення десанту. Справа в тому, що, за наявними даними, практично всі перекинуті з’єднання морської піхоти РФ вже так чи інакше задіяні в боях на території України”, – пишуть аналітики CIT.

13 березня секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що російські війська планують висадити десант на території Одеси та Одеської області, але українські військові готові на це реагувати.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: