Новини Одеси та Одеської області

Церковне свято 28 лютого: навіщо приносити до будинку гілочку сосни

Церковне свято 28 лютого: навіщо приносити до будинку гілочку сосни

Сьогодні, 28 лютого (13 березня за старим стилем), у православному календарі день пам’яті преподобного Василя Сповідника. Розповідаємо про прикмети та заборони цього дня.

Хто такий Преподобний Василь Сповідник

Преподобний Василь був ченцем і аскетом, який виступав проти іконоборчого руху, що відбувався у Візантії у 8-9 століттях. Його відстоювані права на використання ікон у культі були важливою складовою боротьби за правду віри та дотримання канонів православ’я.

За правління імператора Лева III Ісавра іконоборство стало офіційною політикою візантійської імперії. Імператор намагався прибрати ікони з церков та заборонити їх використання у релігійних обрядах. Проти цього піднімалися протести віруючих, а між ними були такі, як преподобний Василь Сповідник, який брав на себе відповідальність за захист ікон і віри.

Він разом із Прокопом Декаполітом був заарештований через свою боротьбу і вийшов на волю лише після смерті імператора. Помер у 750 році у глибокій старості.

У кого сьогодні іменини

Іменини у цей день відзначають: Нестор, Василь, Микола, Арсен, Купріян, Мелетій, Ніфонт, Домніка, Кіра, Марина.

Талісманом людини, народженої 28 лютого, є тигрове око. Дивовижний у всіх відносинах мінерал, що є різновидом кварцу. Здавна вірили, що тигрове око захищає від негативного впливу, оберігає від нечистої сили.

Прикмети 28 лютого

  • Дощовий день – до теплого, але сирого літа.
  • Погана погода, але горобці шумлять – чекайте потепління.
  • Довгі бурульки – до довгої весни.

Що не можна робити цього дня

  • Наші пращури вірили, що цей день не підходить для рукоділля, вишивання або в’язання, тому що нічого не виходитиме, нитки заплутуватимуться.
  • Не варто заливати водою вогонь, на вас чекатимуть біди в майбутньому.
  • Не рекомендується займатися важливими справами, особливо тими, що пов’язані з грошима – не буде успіху.

Що можна робити 28 лютого

Цікаво, що цього дня наші предки йшли до лісу, звідки приносили гілочку сосни чи ялини. Її обов’язково ставили в будинку для захисту від нечистої сили. Також вірили, що вона допоможе отримати сімейний добробут, щастя і кохання.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції