У Генеральному штабі Збройних сил України розповіли про військову ситуацію у різних регіонах країни.
У Росії проводять приховану мобілізацію
Військово-політичним керівництвом Російської Федерації було розпочато заходи прихованої мобілізації резервістів, з метою приведення військових частин у штати воєнного часу. При здійсненні відбору кандидатів перевагу надають особам, які вже мають бойовий досвід. Мобілізації підлягають рядовий, сержантський та офіцерський склад. Також визначено основні регіони щодо мобілізації: Краснодарський край, Пермський край, республіки Дагестан, Інгушетія, Калмикія.
Основним мотиваційним чинником для резервістів залишається матеріальне заохочення. Крім того, серед російського населення поширюється думка, що учасники війни з Україною можуть покращити своє матеріальне становище за рахунок так званих трофеїв, тобто пограбування та мародерства.
Командування збройних сил Російської Федерації розраховує залучити під час мобілізації приблизно 60 тисяч жителів.
Укомплектування озброєнням та військовою технікою у штати воєнного часу відбуватиметься за рахунок зняття зі зберігання застарілої техніки. Деякі зразки зберігаються на базах та складах понад 30 років.
ЗСУ знищують ворога на землі та в повітрі
На території Донецької та Луганської областей захисниками та захисниками України за минулу добу відбито сім ворожих атак, знищено дві одиниці броньованої техніки, сорок три автомобілі та міномет противника з розрахунком.
Зенітно-ракетними військами Повітряних Сил Збройних Сил України за попередню добу уражено 6 повітряних цілей: три літаки (Су-34, Су-35 та літак ретранслятор Іл-22), один вертоліт та дві крилаті ракети. Що стосується повітряного пункту управління на базі Іл-22, то стало відомо, що літак пошкоджений, розгерметизована кабіна, пілотами здійснено аварійну посадку на аеродромі Ростов.
Авіація Повітряних Сил продовжувала завдавати ракетно-бомбових ударів по місцях скупчення військ противника, колонам військової техніки та логістичним центрам. Винищувачі Повітряних Сил Збройних Сил України запобігають діяльності авіації ворога на певних напрямках, здійснюють прикриття ударних груп, бомбардувальної та штурмової авіації.
Ситуація у регіонах
Ворог тимчасово відмовився від виконання завдання щодо блокування та захоплення Києва. Окупанти продовжують завдання ракетних ударів по об’єктах критичної інфраструктури на всій території України, намагаючись посіяти паніку серед населення та порушити логістику Сил оборони.
На Волинському напрямку обстановка істотних змін не зазнала, певні підрозділи збройних сил республіки продовжують виконувати завдання щодо прикриття кордону.
На Поліському напрямку противник завершує перегрупування та підготовку до передислокації окремих підрозділів з території республіки до Російської Федерації. За наявною інформацією, окремі підрозділи окупантів зі складу повітрянодесантних військ перекидаються військово-транспортними літаками в місто Білгород. З метою уповільнення просування підрозділів Збройних Сил України окупанти здійснили масові хаотичні мінування не лише раніше зайнятих позицій та ділянок місцевості, а й шляхів висування.
На Слобожанському напрямку ворог продовжує блокувати місто Харків, завдає артилерійських ударів по житлових кварталах міста та намагається здійснити перегрупування військ.
На Ізюмському напрямку окупанти намагалися відновити наступ, успіху не мали.
На Донецькому та Таврійському напрямках окупанти продовжили зосереджувати основні зусилля на захопленні населених пунктів Рубіжне, Попасне, Троїцьке, Авдіївка, Мар’їнка, Красногорівка, підготовці до наступу, яке, можливо, розпочнеться найближчою добою у напрямку Сєверодонецька та Великого Новосілка.
За підтримки авіації та артилерії супротивник продовжує штурм міста Маріуполя.
Південнобузький напрямок. Ворог протягом доби зосереджував зусилля на утриманні зайнятих позицій у районі н.п. Олександрівка. Намагається вести бойові дії для виходу на адміністративний кордон Херсонської області.