Новини Одеси та Одеської області

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 3 квітня

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 3 квітня

З моменту вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року наша країна вже більше місяця не сходить із перших шпальт провідних світових газет.

Британська «Observer» вийшла у неділю, з матеріалом «Росія використовувала дітей як живий щит під Києвом»

Німеччина. У виданні «Der Tagesspiegel» вийшло інтерв’ю українського посла Андрія Мельника про війну, невдачі Берліна – і «павутину» контактів з Росією Штайнмаєра. Заголовок інтерв’ю «З Путіним миру немає»

Головний матеріал:

Київська область знову під контролем України

Близько 300 загиблих поховані в братських могилах поблизу столиці / російські війська перекидають бойові дії на Донбас

Уряд відновив повний контроль над регіонами навколо столичного Києва. «Від окупантів звільнено Ірпінь, Бучу, Гостомель та всю Київську область», – написала у суботу у Facebook заступник міністра оборони Ганна Маляр. Київське передмістя було сильно пошкоджено за тижні боїв між українською армією та російськими військами.

Радник президента Володимира Зеленського, Михайло Подоляк, розповів про «швидкий вихід» росіян з регіону. Британська спецслужба підтвердила виведення з району Києва. Українська армія змогла відбити «більше 30 міст», – сказав інший радник президента Олексій Арестович.

За даними влади, після відходу військ з Бучі в невеликому містечку було поховано в братських могилах 280 людей. Вулиці завалені трупами, повідомив інформаційному агентству AFP міський голова Анатолій Федорук. Померлих довелося ховати в братських могилах, оскільки міські кладовища знаходяться в межах досяжності російських військових. «На деяких вулицях можна побачити від 15 до 20 тіл, які лежать на землі», – сказав мер. Жорстоко розбитих жертв можна було побачити на відео. У Twitter і Telegram заговорили про цілеспрямоване вбивство мирних жителів. Цю інформацію не вдалося перевірити. Зеленський звинуватив окупантів: «Вони замінюють цю територію. Мінують будинки, замінюють техніку, навіть трупи», – сказав президент без доказів.

Повідомляється, що російська армія вийшла із зони відчуження навколо колишньої Чорнобильської атомної електростанції, повідомляє український Генштаб. Зеленський заявив, що очікує “потужних атак” на сході країни. «На Донбас везуть російських військових. Так само і в напрямку Харкова».

У суботу ввечері з кількох регіонів повідомили про насильницькі напади: бомбардували житлові квартали міста Харкова, повідомили в уряді Києва. Також обстріли зазнали місця в Донецькій та Луганській областях на сході та на півдні Херсонської області. Під обстрілом було також місто Чернігів на північний схід від Києва.

За даними уряду, у суботу тисячам людей вдалося втекти з міст, які воювали. 765 мирних жителів виїхали з портового міста Маріуполь на південному сході країни на власних автомобілях, повідомила Telegram віце-прем’єр-міністр Ірина Верещук, евакуація має продовжитися в неділю. У суботу Червоний Хрест розпочав чергову спробу врятувати жителів колоною.

Водночас у мирних переговорах має бути рух. Агентство “Інтерфакс-Україна” цитує члена української переговорної групи Девіда Арахамію, який заявив, що Росія вказала, що документи для проекту мирного договору просунулися до точки, коли будуть дозволені прямі консультації між президентами обох країн.

Міністерство оборони США хоче надіслати Україні більше зброї на 300 мільйонів доларів. Серед іншого мають бути доставлені безпілотники, ракетні системи, бронетехніка, боєприпаси, прилади нічного бачення, системи захищеного зв’язку, кулемети та медичні товари. Як повідомляє New York Times, США разом із союзниками також хочуть поставити танки радянського виробництва з посиланням на американського чиновника.

Польща наполягає на подальшому посиленні санкцій ЄС проти Росії. За словами прем’єр-міністра Матеуша Моравецького, каральних заходів, які вживаються наразі, недостатньо. «Не буде повернення до нормального життя, поки Україна не захистить свою свободу та суверенітет», – сказав він. Москва погрожує припинити співпрацю на Міжнародній космічній станції МКС, якщо Захід не зніме санкції. Наразі в Німеччині зареєстровано майже 300 тисяч біженців з України – переважно жінки, діти та люди похилого віку, повідомляє Міністерство внутрішніх справ. Ще багато людей ще не зареєстровані.

Газета «Frankfurter Allgemeine Zeitung» напис на малюнку: «Скільки триває солідарність? Багато німців переживають за українців. Вони допомагають – і водночас піклуються про себе».

Нещодавно на берлінській міській залізниці: жінка сіла і почала просити у пасажирів гроші. Вона була схожа на людину, яка не хоче, щоб її помічали, одягнена в джинси і темний піджак, а волосся зв’язане в хвіст. Жінка говорила тихим голосом і, на відміну від багатьох інших, хто благає, не мала що запропонувати: ні милого песика, ні розповіді про її подорож у бідність, ні саксофону, щоб зіграти «Hit The Road Jack».

Жінка обійшла вагон, запитуючи ліворуч і праворуч: «У вас є гроші для мене?» Деякі сказали: «Вибачте», інші похитали головами, більшість навіть не підняли очі. Після того, як жінка пройшла через вагон, нічого не отримавши, вона зупинилася. «Ви, мабуть, уже всі пожертвували Україні, чи не так», — вигукнула вона, тепер раптом голосно, і спершу звучало так, ніби вона хотіла вибачити байдужість пасажирів, припустивши від їхнього імені, що вона просто показує її готовність допомогти керувати більш важливими речами.

Але потім жінка продовжила. «Краще пожертвуйте на Тафель», — вимагала вона, бо там стало мало їжі, «або в Африку», де щодня вмирали від голоду двадцять тисяч дітей. Деякі пасажири роздратовано підняли очі. Жінка вийшла на наступній станції в вагоні стала тиша.

Що мали сказати пасажири? Звичайно, ви повинні допомагати людям, які страждають від голоду. Можливо, жінка була однією з них. Але увага тих, хто може допомогти, ніколи не розподіляється рівномірно між тими, хто потребує допомоги. Вона дотримується правил. Одне з них: чим ближче хтось до потреби іншого, тим більше шансів, що він допоможе. І багато німців дуже стурбовані війною проти України. Про це свідчить, наприклад, кількість грошей, які вони жертвують. Деякі організації повідомляють про постійні записи, як-от альянс з ліквідації наслідків стихійних лих. Там лише за перші два тижні війни отримав 76 мільйонів євро, більше ніж будь-коли за такий короткий час.

Однак питання в тому, що буде далі. Велика солідарність буде трохи меншою. Німці зварять спаржу, смажать сосиски і поїдуть у відпустку, і будуть скаржитися, що все так дорого стало. Навіть дорожче, ніж зараз. Наскільки тоді німці будуть солідарними з українцями, наразі невідомо. Це ускладнює роботу федерального уряду, наприклад, коли йому доводиться приймати рішення про енергетичне ембарго проти Росії. Про це зараз просить багато людей. За останніми опитуваннями більшість німців висловилася за. Але скільки людей готових платити ціну місяцями, а може й роками, щоб економити на ковбасах-гриль і святах, бути пригніченими, коли почули, який ресторан і яке середнє підприємство зараз збанкрутували, можливо, самі залишилися безробітними? Особливо, коли щось інше впливає на настрій, наприклад, тридцять друга хвиля корони.

Ніхто не знає, як подумають німці через кілька місяців. Але є ознаки, в якому напрямку це може йти. Ясно одне: аргументи будуть. Не тому, що одні люди солідарні, а інші ні. Це часто буває під час криз. Це можна було спостерігати і в умовах пандемії коронавірусу. Одні хотіли пом’якшити заходи, щоб знову дати дітям свободу, інші – посилити заходи захисту літніх людей, хворих та виснажених опікунів.

А ще були латеральні мислителі, просто їм було все байдуже. Так і залишилося. У їхньому світі завжди вірно протилежне тому, що говорять урядові та головні ЗМІ. Перші латеральні мислителі вже починають демонструвати за Путіна, а в своїх групах у Telegram вони діляться російською військовою пропагандою. Але те, що німці воюють, не погано. Аргумент не замінює солідарність, він супроводжує її, тому що і те, і інше є спробою вплинути на те, що вас засмучує. У кризовий 2021 рік усіх часів, коли багато хто говорив про розкол у суспільстві, люди в країні пожертвували майже шість мільярдів євро, більше, ніж будь-коли з тих пір, як пожертвували. Донорів було більше, і вони в середньому жертвували більші суми. І кількість молодших донорів зросла.

Німці пожертвували багато, коли новини були особливо гнітючі: у розпал карантину та під час повені на південному заході. Але до і після цього вони теж жертвували. Тепер знову так. Деякі помічники та організації повідомляють, що величезна хвиля бажання допомогти повільно вщухає. Але багато хто все одно допомагають і дарують.

Италия. Газета «La Stampa», вышедшая из фото солдат, фотографирующихся на фоне подбитого российского танка в Буче возле Киева, с заголовком на фото: «Россияне покидают Киев».

Данія. Газета «Politiken», головне фото: «Україна Михайло Михайло Конахін спав, коли влучили ракети, і він загинув. У ніч на 18 березня три російські ракети вразили військову базу в місті Миколаєві, де спали Михайло Конахін та ще понад 200 українських військових. 50 з них загинули. У вівторок в Одесі на церемонії вшанували шістьох загиблих. Михайлу Конахіну виповнилося 57 років. Він воював на фронті на Донбасі у 2014 році і знову пішов добровольцем, коли росіяни напали в лютому.

Головний матеріал:

«Фіни утрималися від референдуму»

Головні політики Фінляндії побоюються, що Росія може зіпсувати референдум про членство в НАТО через дезінформацію. Прем’єр-міністр Метте Фредеріксен також бачить загрозу у зв’язку з майбутнім голосуванням у Данії щодо оборонного альянсу. Велика кількість політиків у Данії вирішили, що нинішня ситуація в Європі для російських дезінформаційних кампаній з прямим впливом на громадську думку призведе до того що частина громадян попаде під вплив пропаганди. «Люди дуже прагматично ставляться до цієї теми. Вони розуміють, що ризик занадто великий, і ми бачили різні види дезінформаційних кампаній у різних частинах світу. То навіщо ризикувати?», — запитує Юркі Катайнен, колишній прем’єр-міністр Фінляндії від консерваторів, колишній комісар ЄС, а сьогодні директор державного аналітичного центру Sitra.

Протягом багатьох років у Фінляндії було поширене переконання, що країна повинна коли-небудь подати заявку, щоб стати частиною

Альянсу з реагуванням НАТО, але спершу знадобиться референдум. Як каже Юркі Катайнен: «До нападу Росії на Україну це була поширена ідея». Те ж саме говорить Тейя Тійлікайнен, директор Hybrid Coe, Європейського центру передового досвіду з боротьби з гібридними загрозами, який займається саме такими загрозами для НАТО та ЄС.

Як експерт з політики безпеки, вона також вважає, що референдум про членство в НАТО не здається вірогідним із картиною загрози, яка спостерігається з боку Росії прямо зараз.

Іспанія. Газета: «ARA» вийшла з заголовком та фото: «Харків. Місто-привид. Спустошене й зруйноване, друге місто України героїчно переживає жорстоку російську облогу».

Ізраіль. Газета «HAARETZ» вийшла з колонкою. «Українські війська відвоювали райони поблизу Києва».Війська обережно рухалися, щоб повернути територію на північ від столиці країни в суботу, використовуючи кабелі, щоб витягнути тіла мирних жителів з вулиць в одному з міст через побоювання, що російські сили могли мінувати їх перед тим, як відійти.Президент України Володимир Зеленський у своєму нічному відеозверненні за кілька годин до цього попередив, що російські війська, які відходять, створюють «катастрофічну» ситуацію для мирного населення, залишаючи міни навколо будинків, покинуте обладнання та «навіть тіла загиблих».

Україна та її західні союзники повідомляли про зростаючу кількість доказів того, що Росія виводить свої сили з Києва та нарощує свої війська на сході України. За словами чиновників, українські бойовики повернули собі кілька районів поблизу столиці після того, як витіснили росіян або рухалися за ними.

Помітний зрушення не означав, що країна зіткнулася з відстрочкою після більш ніж п’яти тижнів війни або що понад 4 мільйони біженців, які втекли з України, незабаром повернуться. Зеленський сказав, що очікує, що міста, що відбули, витримають ракетні та ракетні удари здалеку, а бої на сході будуть напруженими.

Газета: «The Jerusalem Post» вийшла з матеріалом: «Українські війська повернули території на північ від Києва. Зеленський звинувачує росіян у тому, що вони залишили міни».

МКЧХ намагається евакуювати мирних жителів Маріуполя

Українські сили просувалися в суботу до районів на північ від Києва, засмічених уламками та знищеними російськими танками, оскільки президент України Володимир Зеленський звинуватив російських солдатів, які відбули, у тому, що вони залишили міну.

Радник президента України Олексій Арестович заявив, що українські війська повернули собі понад 30 міст і сіл у регіоні з тих пір, як Росія цього тижня оголосила, що скоротить операції навколо столиці, щоб зосередитися на боях на сході.

Британська військова розвідка заявила, що російські війська покинули аеропорт Гостомель у північно-західному передмісті столиці, де з першого дня вторгнення точилися бої.

На сході колона Червоного Хреста знову намагалася евакуювати мирних жителів з обложеного портового міста Маріуполь після того, як у п’ятницю припинив спробу через відсутність гарантій безпеки. Але очікувалося, що ця оновлена ​​місія досягне порту принаймні до неділі.

Росія змалювала розведення сил під Києвом як жест доброї волі на мирних переговорах. Україна та її союзники стверджують, що російські сили були змушені перегрупуватися після великих втрат.

«На півночі нашої країни окупанти відходять. Це повільно, але помітно. Подекуди їх виганяють з бійкою. В іншому вони самі залишають позиції», – сказав Зеленський у відеозверненні, оприлюдненому в суботу.

«Вони замінюють всю цю територію. Мінують будинки, мінюють техніку, навіть тіла загиблих», – сказав він, не посилаючись на докази. Міністерство оборони Росії не відповіло на запит щодо коментарів щодо звинувачень, і Reuters не зміг перевірити їх незалежно.

У селі Нова Басан на північний схід від Києва, яке було серед відвойованих українськими силами, тіло чоловіка лежало біля туші автомобіля. Жінка плакала, коли чоловіки приносили труну, щоб витягти тіло. У селі були ознаки запеклих боїв, навколо обвалені будівлі та уламки танків та бронетехніки. Ще одне тіло, очевидно, російського солдата, лежало біля знищеного БТР.

Під час висвітлення війни загинув Максим Левін, український фотограф і відеооператор, який працював на український новинний сайт і був давнім учасником toeuters.    Його тіло знайшли в селі на північ від Києва 1 квітня, повідомляє в суботу сайт новин LB.ua, де він працював.

Росія заперечує напади на мирних жителів у рамках того, що президент Володимир Путін називає «спеціальною військовою операцією», спрямованою на демілітаризацію та «денацифікацію» України.

Україна називає це неспровокованою загарбницькою війною, а західні країни запровадили жорсткі санкції, намагаючись стиснути економіку Росії.

В оточеному Маріуполі, головній цілі Росії в південно-східному регіоні України на Донбасі, десятки тисяч мирних жителів залишаються в пастці, не мають доступу до їжі та води.

Колона з близько 54 українських автобусів та інших приватних транспортних засобів у супроводі команди Міжнародного комітету Червоного Хреста відновила спробу організувати масову евакуацію з міста.

Підпис під фото: «Житель села Дмитрівка на захід від Києва вчора проходить повз знищеного російського танка».

Газета «Yedioth Ahronoth» вийшла з матеріалом від своїх кореспондентів які супроводжували українські війська протягом 30 годин і були серед них. «Ми йшли містом-привидом. Тут немає жодної будівлі, яка б не постраждала. Більшість із них повністю знищені. Крім водія транспортного засобу, який перебував у ньому. Тіла були нагромаджені, живими ми бачили лише двох людей пишуть кореспонденти видання.

Фото підписано: «Руйнування і трупи»

Аргентина. Видання «Clarin» Підпис на фото: «Вторгнення в Україну. Тільки жах, після відходу Буча, під Києвом. Руйнування, братські могили та розстріляні зі зв’язаними руками мирне населення. Звідти вже пішли російські загарбники, які групуються на Сході».

Уругвай. Видання «El Pais» вийшло з матеріалом та фото української жінки “Я НЕ ХОЧУ ЙТИ”. Ірина, перша українка, яка шукала притулку в Уругваї

США. Видання «The Press of Atlantic sity» вийшло з підзаголовком: «Мені було так боляче, я плакав, коли (вторгнення) сталося 24 лютого. Принаймні я можу це зробити… Я тут, у Штатах. У мене є зв’язки, у мене є ресурси, і мій обов’язок — бути ініціативним і допомагати своїм людям, моїй родині, друзям». Основний заголовок «Допомога Україні»

Місцеві українські американці жертвують на цю справу. Що ви робите, коли ваш будинок атакують, але ви перебуваєте за тисячі миль? Таке питання задавали собі багато українців-американців, коли Росія вторглася в Україну наприкінці лютого і шокувала совість більшої частини світу. Українська громада Південного Джерсі об’єднується, щоб знайти відповідь. Ольга Люппа, американка українського походження з Оушен-Сіті, керує зусиллями з організації збору пожертвувань персоналу в Медичному центрі «Шор», де вона працює представником з обслуговування пацієнтів. 41-річний Люппа залучає мережу місцевих співвітчизників для доставки допомоги Україні. «Мені було такий біль, я плакав, коли (вторгнення) сталося 24 лютого», – сказав Люппа. 41-річна Ольга Люппа з Оушен Сіті збирає медикаменти, які планує відправити в Україну. Скриньки для пожертв розмістили навколо медичного центру Shore в Сомерс-Пойнт.

«The Washington Post». Заголовок «Росія звужує цілі війни, відступає від Києва».

Підпис фото 1: «Українські військові перевіряють тіла мирних жителів на наявність мін-пасток у суботу в окупованому Росією передмісті Києва Бучі. Оскільки російські військові відступають із захопленої території, з’являється більш чітка картина людських страждань, викликаних вторгненням».

Підпис фото 2: «Жителі Донецька та Луганська, територій, які перебувають під контролем сепаратистських урядів на сході України, на залізничному вокзалі в Росії».

Заголовок колонки на першій шпальті: «Україна тримає лінію; Москва дивиться на схід». Армії не вистачає сил, чисельності, щоб взяти століцю.

Через п’ять тижнів після того, як російські війська ввірвалися в країну в надії швидко захопити столицю, встановити дружній уряд і підпорядкувати Україну, російські військові, схоже, скорочують свої цілі, щоб визначити пріоритетність на сході, передислокуючи сили, які були призначені для Київської області.

Цей крок являє собою новий і суттєво інший етап війни, оскільки Росія виводить свої війська з побитих північних і західних районів, щоб зосередитися на схід, де вона вже спричинила масові руйнування та позбавлення, особливо в місті Маріуполь, де близько 100 тис. люди залишалися в пастці в жахливих умовах.

Зміни відображають визнанням в Москві того, що Росія більше не може досягати своїх початкових цілей, вважають аналітики. Здобувши початкові досягнення, сили Росіі зупинилися на більшості фронтів, на які вони просувалися, а тим часом вони зазнали величезних втрат у техніці та солдатах.

Вашингтон та інші західні партнери висловлюють скептицизм щодо заявлених Росією намірів переорієнтуватися на схід, а чиновники стверджують, що Росія, схоже, перегруповує та переміщує свої сили, а не обмежує свої цілі.

Те, що чекає попереду, може виявитися настільки ж кривавим, як Росія компенсує свою неспроможність досягти значних успіхів на землі, націлюючи цивільні райони за допомогою ракет і авіаударів. Це також створює ймовірність більш тривалої війни, принаймні, ніж ту, на яку спочатку передбачала Росія.

Але це також відстрочує, можливо, безумовно, ширшу загрозу для України в цілому, докорінно змінюючи характер війни.

«Росія програла велику війну», – сказав Філліпс О’Браєн, професор стратегічних досліджень Університету Сент-Ендрюса в Шотландії. «Велика війна закінчилася».

Колонка зліва: «У новому болоті Путіна примари радянської невдачі в Афганістані». Кремль розраховував на швидке, безпроблемне обезголовлення, щоб вирішити проблему сусіда, який, здавалося, відійшов занадто далеко від орбіти Москви.

Але після того, як її хвалена армія прогриміла через кордон, мало що пішло за планом.

Війська вторгнення зустріли запеклий опір українців, які захищали рідну землю. Міжнародні союзники, включаючи Сполучені Штати, кинулися на допомогу аутсайдерам. І війна, в якій Москва вважала шанс продемонструвати свою могутність, натомість стала кривавим і бентежним проявом слабкості, яка загрожувала стабільності її глибоко вкоріненного режиму.

Так пройшло п’ятитижневе вторгнення Росії в Україну. Але той самий опис відноситься до злощасної авантюри Радянського Союзу в Афганістані, яка прискорила крах вдома і кінець холодної війни.

Тепер історія цього чотиридесятилітнього конфлікту нависає над прийняттям рішень президентом Росії Володимиром Путіним, коли він намагається подолати трясину, яку він сам завдав. Ветерани війни в Афганістані кажуть, що він уже не врахував деяких з її найважливіших уроків, зокрема, переоцінивши можливості своїх військових і неправильно оцінивши своїх супротивників.

«Росіяни недооцінювали афганців у 1980-х», – сказав Брюс Рідель, який працював над прихованою програмою ЦРУ з надання допомоги повстанцям. «Здається, сьогодні вони недооцінили українців».

Рідель сказав, що в цій невдачі є іронія: Путін, вторгнувшись в Україну, здається, прагнув відновити славу, втрачену під час розпаду Радянського Союзу, подію, яку він назвав «найбільшою геополітичною катастрофою століття».

Проте, зробивши деякі з тих самих помилок, які переслідували радянських лідерів до того дня, коли їхня імперія розпалася, Путін поставив під сумнів російську владу — не кажучи вже про його власне майбутнє».

«ВІДХОД РОСІЇ ВІД КИЄВА РАЗГЛЯДАЄТЬСЯ КАК ГОЛОВНИЙ ПРОРАХУНОК» головний матеріал у «The New York Times».

Підпис під фото: «Роздача їжі в суботу в Бучі, Україна, ключовому місті на західному березі річки Дніпро, яке знову було під контролем України»

Колонка перша справа: «Путін нагадав Заходу, що у нього також є економічна зброя

За п’ять тижнів після вторгнення Росії в Україну Сполучені Штати, Європейський Союз та їхні союзники розпочали економічний контрнаступ, який припинив доступ Росії до сотень мільярдів доларів її власних грошей і зупинив велику частину її міжнародної комерції. Понад 1000 компаній, організацій та окремих осіб, у тому числі членів внутрішнього оточення президента Володимира В. Путіна, потрапили під санкції та потрапили у фінансову невизначеність.

Але минулого тижня пан Путін нагадав світові, що у нього є власна економічна зброя, яку він може використати, щоб завдати болю чи відбити напади. Завдяки низці агресивних заходів, вжитих російським урядом та його центральним банком, рубль, який втратив майже половину своєї вартості, пробрався назад майже на місце, де він був до вторгнення.

А потім виникла загроза зупинити потік газу з Росії до Європи, що було викликано вимогою пана Путіна, щоб 48 «недружніх країн» порушили власні санкції та платили за природний газ рублями. Воно змусило лідерів у столицях Німеччини, Італії та інших союзних держав боротися і продемонструвати найпомітнішим чином з початку війни, наскільки їм потрібна російська енергія для живлення своїх економік.

Саме ця залежність змусила Сполучені Штати та Європу звільнити закупівлі палива від суворих санкцій, які вони запровадили проти Росії на початку війни. Європейський Союз отримує 40 відсотків газу та чверть нафти з Росії. Як попередив цього минулого тижня канцлер Німеччини Олаф Шольц, відключення від одного дня до наступного призведе до занурення «нашу країну та всю Європу в рецесію».

Колонка перша справа: «Тіла, міни та обвуглені танки, залишені в спадщину»

БУЧА, Україна — Російські війська, які на початку війни мали намір заволодіти Києвом з танками та артилерією, у суботу відступили під вогнем широким фронтом, залишивши за собою загиблих солдатів та спалену техніку, за словами свідків, українських чиновників, супутникових знімків та військових аналітиків.

Відхід передбачає можливість серйозного повороту в шеститижневій війні — краху, принаймні наразі, початкової спроби Росії захопити Київ, українську столицю, і припинення її сподівань на швидке підкорення нації.

Москва охарактеризувала відхід як тактичний крок із перегрупування та перерозташування своїх сил для великого прориву на Донбасі на сході України. Хоча є  ознаки того, що військові виконують цей план, аналітики кажуть, що це не може приховати масштаб поразки.

«Початкова російська операція стала провальною, і одна з її центральних цілей — захоплення Києва — виявилася недосяжною для російських військ», — сказав Майкл Кофман, директор російських досліджень CNA, науково-дослідного інституту в Арлінгтоні, штат Вірджинія. телефонне інтерв’ю в суботу.

В інших частинах України російські атаки не вщухають, і Пентагон попередив, що формування під Києвом можуть переміщатися для поновлення нападів.

На півдні колона допомоги, організована Міжнародним комітетом Червоного Хреста, яка зупинилася на шляху, щоб доставити деяку допомогу в обложене місто Маріуполь, знову рухався. Надія, яку неодноразово знищували російські обстріли, полягала в тому, щоб доставити аварійні припаси до ув’язнених жителів міста.

«В Угорщині старий союзник Путіна стикається з виборцями, стурбованими війною» – ще один матеріал.

ДЕБРЕЦЕН, Угорщина — Високий меморіал, споруджений на полі битви, де російська імперська армія розгромила угорські війська, оплакує перемогу Росії над «хоробрими захисниками батьківщини» в 1849 році. Це нагадування про те, як протягом століть психіка Угорщини формувалася і шрамувалась примарою російського панування.

«Постійний страх перед Росією», – сказав Дьордь Міру, професор історії в Дебрецені, угорському місті поблизу кордону з Україною, де відбулася битва.

За часів прем’єр-міністра Віктора Орбана цей страх перетворився на довірливі обійми. Пан Орбан, політичний шахрай, який насолоджується киданням виклику тому, що він зневажає ліберальними конвенціями, роками розглядав Росію як надійне джерело енергії, а її президента Володимира Путіна як маяк безглуздого націоналізму та м’язичне керівництво, що в м’якій формі наслідує задушливу хватку Кремля на ЗМІ та його однопартійну систему.

На тлі агонії, завданої сусідній Україні протягом останніх п’яти тижнів з боку Москви, позиція пана Орбана викликала у багатьох в Угорщині та за її межами пригніченість і гнів, що країна з таким тривалим і болісним досвідом російської агресії може так далеко вийти з ладу з решта Європи.

Перед виборами в неділю проти надзвичайно об’єднаної опозиції, пан Орбан назвав себе нейтральним миротворцем, який не хоче роздмухувати війну

 

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції