До Дня писемності та мови українців запрошують 27 жовтня взяти участь у написанні Радіодиктанту національної єдності-2023.
Про це повідомляється на сторінці організаторів “Суспільне мовлення”.
Цьогоріч диктант називається “Дороги України”. Текст Радіодиктанту написала поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко.
А читатиме його актор, театральний режисер, виконавець головної ролі у фільмі «Довбуш» Олексій Гнатковський.
Організатори заявляють, що метою написання диктанту є не перевірка грамотності, а в першу чергу – об’єднати людей навколо України в усьому світі. Наших земляків, які через війну покинули рідні домівки й виїхали за кордон, тих, хто попри небезпеку залишився вдома та особливо тих, хто попри обстріли й щоденні загрози життю продовжують виживати на тимчасово окупованих територіях.
Розпочнеться Радіодиктант національної єдності-2023 27 жовтня об 11:00 за київським часом.
Долучитися можна буде на одному зі створених майданчиків трансляції:
- Радіодиктант можна слухати на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура;
- дивитися в ефірі телеканалу Суспільне Культура;
- на ютуб-каналі Українського Радіо;
- на фейсбук-сторінках Суспільного.
А в понеділок, 30 жовтня, об 11:00 буде оприлюднено текст Радіодиктанту.
Читайте також: В Одесу на фестиваль української книги привезуть виставку зі Львова: програма
А хто бажає аби його диктант перевірили фахівці, то свою роботу можна:
- надіслати паперовим листом за адресою: 01001 м. Київ, вул. Хрещатик, 26. Важливо, щоб на штемпелі була дата 27, 28 або 29 жовтня;
- сфотографувати/відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 30 жовтня на адресу [email protected].
Учасників Радіодиктанту просять також поширювати світлини чи відео написання диктанту у соціальних мережах з гештегом #пишеморазом та #радіодиктант2023
Довідка.
Вперше Всеукраїнський радіодиктант національної єдності було проведено у 2000 році, аби об’єднати українців навколо рідної мови. Відтоді він проводиться щороку і став найбільшим українським флешмобом.
У 2022 році Радіодиктант написали понад півмільйона людей на всіх шести континентах, разом з ученими на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді. На перевірку тексту Радіодиктанту на Українське Радіо загалом надійшло понад 30 тисяч електронних листів і майже 10 тисяч паперових. Редакція Українського Радіо отримала листи з усіх куточків України, разом з тимчасово окупованими територіями, а також із понад двадцяти іноземних країн.