З 10 грудня розпочав дію Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Нагадаю, що згідно з цим законом у роздрібній торгівлі та сфері послуг заборонено використання та розповсюдження надтонких та тонких пластикових пакетів, тобто таких, в які ми упаковуємо в магазинах, наприклад, пачку сиру чи банани.
У перспективі від шкідливого пластику збираються взагалі відмовитися і перейти на екологічніші види упаковки.
Ідея, безперечно, хороша: зрозуміло, що природу треба берегти. Тим більше що в Європі цим питанням давно перейнялися, і Україна, яка вважає себе європейською державою, відставати не мусить. Однак після прочитання закону залишається легке здивування. Я, звичайно, не економіст і не юрист, але мене навіть збентежила деяка недбалість законодавців.
У законі зазначено, що до 1 січня 2023 року безкоштовно реалізовуватимуть лише надтонкі пластикові пакети, які є «первинною упаковкою для риби, м’ясопродуктів та сипких продуктів». Щільніші пакети можна буде лише продавати. Безкоштовно розповсюджувати їх заборонено. Також зазначено, що ціну на надтонкі пакети має встановити уряд. Продаватимуть тонкі пакети до 10 березня 2022 року.
На перший погляд усе зрозуміло: йдемо в магазин і за упаковку платимо. Тільки скільки саме платимо, уряд нам не повідомив. І почали супермаркети призначати ціни кому скільки заманеться. Наприклад, у супермаркеті «Овен» на Армійській ціна за надтонкий пакет встановлена у розмірі 10 копійок, в АТБ такі ж пакети продають по 9 та 12 копійок, а в «Метро», як кажуть (сама не бачила), всі пакети замінили біорозкладними і вони коштують по півтори гривні.
Раніше ми розмірковували на тему, чи потрібна Одесі міська електричка.
Відповісти, чому так, продавці виразно не можуть, і їх можна зрозуміти. У законі, який прочитала двічі – українською та російською мовами, ніде не знайшла й натяку на вартість тонких пакетів. Тільки заборона та згадка про штрафи. Зважаючи на все, у розгубленості перебувають і працівники магазинів. Виходить, безкоштовно розповсюджувати пакети не можна, за це обіцяють штрафувати, а яка ціна — ніхто пояснити не спромігся.
У мене складається враження, що головне для наших законодавців — згенерувати закон, і вони справляються на ура. Останнім часом з’явилося стільки нових законів, що назви запам’ятати не встигаєш.
Щодо оздоровлення екології, хочеться нагадати, що підприємств для переробки сміття у нас в країні немає. І якщо вони не з’являться найближчим часом, то пластикові пакети, як і раніше, будуть отруювати природу. Тож плекати особливу надію на те, що ми найближчим часом різко почнемо рятувати екологію, я б не стала. Насамперед потрібно серйозно попрацювати та створити відповідні підприємства. А це вам не закони вигадувати.
Раніше ми розповідали про «дріб’язкові» втрати в Одесі та любов до історичних деталей.
В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More