Авторський блог

Пластик, гроші та екологія: почім пакетик для народу?

З 10 грудня розпочав дію Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Нагадаю, що згідно з цим законом у роздрібній торгівлі та сфері послуг заборонено використання та розповсюдження надтонких та тонких пластикових пакетів, тобто таких, в які ми упаковуємо в магазинах, наприклад, пачку сиру чи банани.

У перспективі від шкідливого пластику збираються взагалі відмовитися і перейти на екологічніші види упаковки.

Ідея, безперечно, хороша: зрозуміло, що природу треба берегти. Тим більше що в Європі цим питанням давно перейнялися, і Україна, яка вважає себе європейською державою, відставати не мусить. Однак після прочитання закону залишається легке здивування. Я, звичайно, не економіст і не юрист, але мене навіть збентежила деяка недбалість законодавців.

У законі зазначено, що до 1 січня 2023 року безкоштовно реалізовуватимуть лише надтонкі пластикові пакети, які є «первинною упаковкою для риби, м’ясопродуктів та сипких продуктів». Щільніші пакети можна буде лише продавати. Безкоштовно розповсюджувати їх заборонено. Також зазначено, що ціну на надтонкі пакети має встановити уряд. Продаватимуть тонкі пакети до 10 березня 2022 року.

 

На перший погляд усе зрозуміло: йдемо в магазин і за упаковку платимо. Тільки скільки саме платимо, уряд нам не повідомив. І почали супермаркети призначати ціни кому скільки заманеться. Наприклад, у супермаркеті «Овен» на Армійській ціна за надтонкий пакет встановлена ​​у розмірі 10 копійок, в АТБ такі ж пакети продають по 9 та 12 копійок, а в «Метро», як кажуть (сама не бачила), всі пакети замінили біорозкладними і вони коштують по півтори гривні.

Раніше ми розмірковували на тему, чи потрібна Одесі міська електричка.

Відповісти, чому так, продавці виразно не можуть, і їх можна зрозуміти. У законі, який прочитала двічі – українською та російською мовами, ніде не знайшла й натяку на вартість тонких пакетів. Тільки заборона та згадка про штрафи. Зважаючи на все, у розгубленості перебувають і працівники магазинів. Виходить, безкоштовно розповсюджувати пакети не можна, за це обіцяють штрафувати, а яка ціна — ніхто пояснити не спромігся.

У мене складається враження, що головне для наших законодавців — згенерувати закон, і вони справляються на ура. Останнім часом з’явилося стільки нових законів, що назви запам’ятати не встигаєш.

Щодо оздоровлення екології, хочеться нагадати, що підприємств для переробки сміття у нас в країні немає. І якщо вони не з’являться найближчим часом, то пластикові пакети, як і раніше, будуть отруювати природу. Тож плекати особливу надію на те, що ми найближчим часом різко почнемо рятувати екологію, я б не стала. Насамперед потрібно серйозно попрацювати та створити відповідні підприємства. А це вам не закони вигадувати.

 


Раніше ми розповідали про «дріб’язкові» втрати в Одесі та любов до історичних деталей.

Share
Ирина Сорокина

Начинала свою деятельность в далеком 1989 году корректором в редакции «Вечерней Одессы». Через несколько лет стала литературным редактором, работала во всеукраинском журнале «Пассаж». И наконец, доросла до корреспондента газеты «Одесская жизнь». Моя журналистская «парафия» — материалы по культуре и истории.

Останні статті

  • Статті

Вони втратили все і розпочали з нуля: три історії переселенців на Одещину

У селищі Бородіно ще до війни за підтримки держави був побудований соціальний Центр для постраждалих… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

Чергою з кулемета: на Одещині військові знешкодили морську міну (відео)

На узбережжя Одещини викинуло чергову морську міну, яку було оперативно знищено українськими військовими. Про це… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Відновлення після війни: як військовий починав нове життя після поранення

14 лютого 2023 року військовий Віталій Верес отримав важке поранення під час оборони Бахмута, коли… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Будинки покинули, а калину — забрали: історія одного вимушеного переселення

Вересень. Налилася червоним кольором калина, яка є одним із символів України. Колектив обласного центру національних… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

В Одесі та Одеській області стався землетрус: що відомо (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

16 вересня 2024 року мешканці Одеси та регіону відчули підземні поштовхи. У будинках гойдалися люстри,… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Пам’ять Володимира Панченка вшанували у Любашівці

Другого вересня, у день народження митця, якому мало виповнитися 70 років, в медіацентрі Любашівської публічної… Читати далі

2024-09-16