Новини Одеси та Одеської області

Комунальна Одеса: дірки в асфальті не латають, а сніг майже не посипають

Комунальна Одеса: дірки в асфальті не латають, а сніг майже не посипають

Одеський снігопад стривожив мене не на жарт. Адже в Одесі це означає будь-які комунальні проблеми — від заметів до ожеледиці. Втішити це явище може одеситів лише в період повного блекауту — по-перше, у темряві від снігу буде трохи світліше, а по-друге, сніг вирівняє всі вибоїни та ковдобини, які «прикрашають» одеський асфальт у більшості районів міста. Принаймні на Молдаванці та в частині Приморського району — точно.

Освітлення вулиць в Одесі

Що стосується освітлення, то тут все ясно: енергетичні проблеми з кожним обстрілом стають все серйознішими. Однак іронія долі в тому, що наші вулиці залишилися в тому ж стані, що й до блекауту, а стан у них, м’яко скажімо, був далеко не блискучим. Наприклад, на вулицях, що йдуть від «Привозу» у бік Олексіївської площі, асфальт є суцільними ямами. І засвідчити це я можу особисто.

Днів десять тому, ще до того, як сніг приховав «сумлінну» роботу відповідних служб, по дорозі з роботи я потрапила ногою в яму і зробила далеко не м’яку посадку. Зауважте, в руках у мене був ліхтарик, але тротуари у нас такі, що навіть його світло не допомагає.

Дірки в асфальті на тротуарах Одеси

Зрозуміло, що забезпечити освітлення вулиць міська влада зараз не може. Але ось потурбуватися тим, щоб «зашпаклювати» дірки в асфальті на тротуарах вона точно в силах. Чи комунальні служби припускають, що вулицями у темний час доби ходять лише легконогі газелі та сарни, які спритно перестрибують ями, відчуваючи їх на рівні підсвідомості? А як бути людям середніх років та старших? Хто відповідатиме, якщо вони отримають серйозну травму? Боюся, що ніхто: всі спишуть на воєнний стан та проблеми з освітленням.

Чому так слабо посипали тротуари

Втім, не додав одеситам в цьому сенсі оптимізму і сніг, що випав нещодавно, який дбайливо приховав всі нерівності та небезпечні місця. І хоча з ним на вулицях стало світлішим, небезпека травмуватися для городян не зменшилася. Вулиці посипають піском не скрізь, а там, де вони посипані, таке відчуття, що пісок двірники відривали від власної душі або виймали з особистої кишені — вузенькі доріжки ледве позначені жовтуватим нальотом.

Заради справедливості слід зазначити, що в Преображенському парку практично відразу були розчищені широкі та зручні доріжки. Дуже хочеться подякувати співробітникам парку, які подбали про нашу безпеку.

Сніг в Одесі пролежав недовго, останні залишки льоду вже майже розтали, але проблема все одно не зникла. Що називається, «не вмер Данило, так болячка задавила»: або падатимемо на слизьких тротуарах, або спотикатимемося об розбитий асфальт.

Можливо, міські комунальні служби у вільний від самопіару час зможуть приділити хоч трохи уваги нашим проблемам? Адже зараз — узимку і в темряві — саме час показати, як вони справді дбають про одеситів.

Читайте також: Підвищення комуналки: які послуги та коли можуть подорожчати

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції