Новини Одеси та Одеської області

Два Різдва в Україні: свят багато не буває

Два Різдва в Україні: свят багато не буває

Через війну в Україні вихідні у святкові дні скасували. Натомість сам асортимент свят помітно розширився. Мало того, православні українці отримали офіційне право відзначати Різдво як за юліанським календарем — 7 січня, так і за григоріанським — 25 грудня.

Деякі православні церковнослужителі стверджують, що нагальна потреба святкувати Різдво 25 грудня у парафіян з’явилася досить давно. Адже багато вірян ще до війни працювали в Європі та жили за європейськими традиціями. А за час війни українців, які поїхали до європейських країн, побільшало.

Як святкують Різдво українці в еміграції

Моя дочка, наприклад, змушена була виїхати до Румунії. Різдво — одне з її улюблених свят. І ми відзначали його завжди 7 січня.

Але, опинившись через війну за кордоном, наші громадяни зізнаються, що на чужині й свята не радують. А тут — Різдво наближається. Люди ялинки купують, подарунки обирають. І різдвяні ярмарки на центральних майданах міст розвертаються.

Дочка в такому передсвятковому ярмарку теж брала участь. Разом із друзями пропонувала покупцям вироби ручної роботи, сувеніри з українською символікою. Частину виручених від продажу грошей віддавали на допомогу українцям, які вимушені тікати до Румунії від війни.

У наших лотків покупці завжди були. Люди тут дуже доброзичливі, до українців ставляться до співчуття і завжди готові допомогти. За час перебування в Румунії вони стали мені по-справжньому близькими. І мені захотілося відсвяткувати Різдво разом із ними. Адже Україна – це Європа. І якщо європейці допомагають нам у біді, то й свята мають у нас також бути загальними. І, чесно кажучи, мені неважливо — це католицьке це Різдво чи православне, — розповіла донька.

Українці обрали свою дату Різдва

В Україні ж більшість людей, які зробили вибір на користь святкування Різдва 25 грудня, за моїми спостереженнями, ухвалили таке рішення після серії обшуків у єпархіях Української православної церкви Московського патріархату. Щоправда, ані складів зброї, ані диверсантів там не знайшли.

Проте в СБУ заявили, що проти діячів УПЦ з початку війни відкрито 23 кримінальні справи. А диму без вогню, як свідчить народна мудрість, не буває.

Чи потрібно зміщувати інші церковні свята

Власне, точний день народження Ісуса Христа невідомий. Тому похибка у два тижні у дати Різдва, на мою думку, великого значення не має. Але виявляється, все не так просто. Перенісши Різдво, доведеться й решту всіх церковних свят усунути.

Адже, погодьтеся, дивно 25 грудня радіти народженню Ісуса, а його Хрещення відзначатиме 19 січня. Оскільки Різдво в Україні дозволили відзначати двічі, то — за логікою — і всі інші церковні свята можна буде двічі відсвяткувати.

Так нам і не звикати! Святкуємо ми старий Новий рік. І свят багато не буває.

Вероніка Поліщук

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції