Зяму споживають на другий день після весілля чи після святкового застілля, під час хвороби чи осінньої хандри або ж просто на сімейному обіді.
Своїм рецептом приготування цього смачного супу ділиться з читачами «Одеського життя» житель селища Окни Павло Драчинський.
— Цей незабутній суп у нас називають зяма принаймні в Молдові так озвучують цю назву. Так говорила моя бабуся, так кажемо і ми, на Окнянщині. «Зяма» означає бульйон, юшка. Це гарячий національний молдавський суп, який є одним із традиційних блюд Окнянського краю. Ми межуємо з Молдовою, у нас живуть молдавани, тож культура та смаки української і молдавської національних кухонь переплелися.
Інгредієнти для супа «Зяма»
Для приготування нам знадобиться:
- курка – 1 шт.
- морква – 2 шт.
- перець солодкий – 1 шт.
- зелена та ріпчаста цибуля – 50 г
- селера – 100 г
- вода – 2 л
- сіль – до смаку
- лавровий лист – 2 шт.
- петрушка – 10 г
- квас хлібний – до смаку
Для локшини:
- яйця – 2 шт.
- борошно пшеничне – 170 г
- сіль – 0,5 ч.л.
Додають також чебрець, любисток, помідори, перець, а ще столову ложку масла.
Приготування молдавського супу
Спочатку відварюємо м’ясо. Одну моркву, корінь петрушки, цибулину почистити, помити, на¬різати дрібно і обсмажити на вершковому маслі. Другу моркву, петрушку, цибулю, селеру почистити, вимити і варити у 2 літрах води. Відвар проціджуємо крізь сито в іншу каструлю, даємо закипіти. Додаємо обсмажені овочі, перець, лавровий лист, ллємо кип’ячений хлібний квас, даємо покипіти 5 хвилин і додаємо локшину. Варимо до готовності.
Любисток має сильний аромат, тому його додаємо обережно. Перед подачею посипаємо порізаним кропом.
Моя бабуся смажила дрібно нарізану цибулю в олії і заливала в бульйон у кінці приготування.
Звісно ж, зяму кожна хазяйка готує по-своєму, додаючи інгредієнти за смаком. Я в дитинстві, у бабусі, смакував саме такий суп.