Причиною розпаду сім’ї є несумісність характерів, постійні конфлікти, сварки та недомовленості. І коли родина розпадається, одразу виникає проблема, як поділити нажите майно, особливо, якщо інший з подружжя категорично відмовляється поділити його в добровільному порядку.
В такому випадку потрібно звернутися з позовною заявою до місцевого суду.
Той, хто позивається, повинен сплатити за подання до суду позовної заяви про поділ майна при розірванні шлюбу, судовий збір, який, відповідно до інформації, що розмішена на сайті Судова влада, становить: 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не більше 3 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
В позовній заяві подати клопотання судові витрати покласти на відповідача у справі.
Згідно ч. 1 ст. 60 Сімейного Кодексу України (далі – СК України):
Читайте також: Як розірвати шлюб через суд: що потрібно знати
Відповідно до ст.61 СК України:
Судова практика у справах:
Тягар доказування у справах цієї категорії покладено на того із подружжя, хто заперечує проти визнання майна об’єктом спільної сумісної власності подружжя. Такий правовий висновок викладено у постанові Верховного Суду від 03 червня 2020 року у справі № 520/15019/13-ц, у постанові Верховного Суду від 26 вересня 2019 року у справі № 643/4160/16-4.
Для того, щоб подати до суду потрібні документи:
Якщо вам дарували гроші на весілля і вони використані за спільною згодою на потреби сім’ї, немає підстав для їх поділу.
Якщо вам подарували подарунки, гроші, і вони є зараз, як спільні, можна їх також поділити в судовому порядку.
Ще на тему: Хто може безкоштовно позиватися?
Якщо ви не перебували в шлюбі і є потреба в поділу майна, важливо знати, що відповідно до ч.1. ст.74 СК України, якщо жінка та чоловік проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними.
Таким чином, якщо майно не бажає інша сторона ділити, також можна позиватися до суду на загальних підставах.
Трапляється коли любляча жінка дарує чоловіку майно, а згодом її турбує питання: а чи можу я повернути подарунок, якщо він мене залишить?
Ви повинні знати, якщо чоловік прийняв подарунок і нічого не мав проти його, виникають обставини, пов’язані з договором дарування: це означає безповоротне припинення права власності у дарувальника і виникнення права власності у обдарованої особи. Тому, повернути подароване буде неможливо.
Уявимо ситуацію, коли до жінки в гості ходив чоловік на побачення, вони не проживали разом, спільних покупок вони не робили, проте, він наголошував, що у них є спільні сімейні фото, відпочинок. При цьому, коли жінка продавала автомобіль і він претендував на «частку». Це безпідставно: вони не вели спільного господарства та ним не вкладено грошей в майно.
Таким чином, звернення до суду є єдиним рішенням, щоб поділити майно справедливо, відповідно до законодавства.
Вас також може зацікавити: Знай свої права: що робити зі зношеними купюрами та галасливими сусідами.
Ввечері, 23 травня, близько 20:40 росіяни знову атакували Одесу. В місті було чутно вибух, схожий… Read More
У суботу, 24 травня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується досить тепла погода… Read More
У Одесі знайшли собаку директора зоопарку, яка зникла під час удару дрону по житловому будинку.… Read More
Однією з вимог РФ для припинення війни є визнання Україною тимчасово окупованих територій російськими. «Одеське… Read More
Літо в Одесі — це окрема філософія. Це коли повітря вже пахне морською сіллю, засмагою… Read More
72-річний пенсіонер Олександр Архипенко 43 роки пропрацював у ядерній енергетиці. Ліквідовував аварію на ЧАЕС. З… Read More