На тлі постійних повітряних тривог особливе занепокоєння у одеситів викликає безпеку дитячих закладів, і зокрема дитячих садків. Чи безпечно віддавати дитину до дитячого садка? Чи є притулок? Як справляються вихователі під час тривоги?
Про роботу одеських дитячих садків під час війни в нас відповіла Ірина Самойленко, головний спеціаліст департаменту освіти Одеської міської ради.
— У період військового стану в Одесі працюють усі дошкільні заклади?
— Так, так чи інакше у нас працюють усі дитячі садки. Частина у очному режимі, тобто приймають дітей. Це сади, де є дозволене використання укриття, куди вихователі можуть вивести дітей під час тривоги. І частина садів працюють у дистанційному режимі.
— Що означає «у дистанційному режимі»?
– Те ж саме, що і в школах, — з дітьми дистанційно проводяться заняття. Батьки підключають дітей тій чи іншій платформі, і вихователь проводить із нею заняття як і, якби вони перебували у групі.
— Дитячі садки приймають дітей на повний робочий день чи мають скорочений графік?
— Усі дитячі садки, що функціонують у очному режимі, працюють цілий день, тому що туди приводять дітей працюючі батьки.
— Як вихователі справляються під час тривог?
– Зараз у кожній групі зайняті два вихователі та їх помічник. Якщо оголошують повітряну тривогу, дітей, звісно, спускають у притулки. Малюків до цього готують, вчать евакуюватися. Ще у довоєнний час ми проводили «Тижні безпеки» — заняття з протипожежної безпеки, надзвичайних ситуацій. А зараз тим більше. У будь-який режимний момент дітей виводять у безпечне місце.
— Яка зараз чисельність груп?
— Групи невеликі — максимально за списком до 10-15 осіб, залежно від віку дітей.
Якщо дитячий садок великий і груп працює досить багато, то ми дотримуємося вікової верифікації. У невеликому дитячому садку дітей можуть поєднувати у змішані групи, але обов’язково з урахуванням віку. Це дозволено законом — групи можуть комплектуватися за сімейним, різновіковим чи віковим принципом.
— Чи є у вихователів зворотний зв’язок із батьками?
— Зв’язок із батьками телефоном або в месенджерах вихователі підтримували завжди, адже зараз століття інформаційних технологій. Навіть у мирний час вихователі викладали «фоторепортажі» чи відеоматеріали, як минає день у групі, як діти займаються, гуляють. Це обов’язково трапляється і сьогодні. У дитячих садках існують такі внутрішньогрупові месенджер-спільноти. І вихователі, і батьки можуть і повинні спілкуватися, тим більше зараз.
Читайте також: Школа 2023: як в Одесі поєднують офлайн, видалення, відключення світла та повітряні тривоги