У мерії нагадали, що український баскетбол дав перепустку до країни слави не одному спортсмену, якого з повагою згадують уболівальники. Однак центровий Олександр Білостінний вирізняється серед них. Він не грав у найпрестижнішій лізі світу – НБА, але свою частку популярності все ж здобув, залишаючись найтитулованішим українським баскетболістом.
До теми: Градоначальницьку перейменували — тепер це вулиця Тараса Кузьміна (відео)
Майбутній спортсмен виріс на одеській Молдаванці і, будучи хлопчиком, як і його однолітки, грав у футбол на місцевому пустирі, плавав у ставку Дюківського парку, рибалив, бешкетував, радів життю і нічим не відрізнявся від інших – окрім свого зросту.
Старший брат Володимир привів дев’ятирічного Сашка до баскетбольної секції дитячої спортивної школи. Там, під керівництвом тренера Валентина Сосніна, і зробив свої перші «стрибки» майбутній легендарний центровий.
Ще 17-річним юнаком вихованець одеської баскетбольної школи Олександр Бєлостєнний потрапив до київського баскетбольного клубу «Будівельник», і вже з кінця 1970-х став одним із провідних гравців збірної.
Розквіт кар’єри відомого гравця припав на кінець 1980-х – у 1988 році він став олімпійським чемпіоном у Сеулі, а через рік допоміг «Будівельнику» здобути перше в історії клубу золото чемпіонату СРСР.
Читайте також: В Одесі вулицю Державіна перейменували на честь Абби Глаубермана: чим відомий цей видатний одесит
Серед численних трофеїв знаменитого «центрового» – звання олімпійського чемпіона, чемпіона світу, триразового чемпіона Європи, дворазового чемпіона СРСР і володаря Кубка Іспанії.
Останні роки життя Олександр Білостінний провів у Німеччині, де після кількох років гри у складі клубу «Трір» успішно займався ресторанним бізнесом.
Видатний баскетболіст пішов із життя у віці 52 років від раку легенів.
Раніше «Одеське життя» розповідало, ким був Василь Барладяну, на честь якого в Одесі перейменували вулицю Омську.