Почесний громадянин селища Любашівка, директор Любашівського ліцею №2, заслужений вчитель України Веніамін Дмитрович Коломійченко у свої 86 років ані хвилини не сидить на місці.
У такі поважні літа педагог зовсім не схожий на дідуся, швидше на бравого козака в літах, який навіть по пожежній драбині може піднятися на дах, щоб перевірити, чи все там гаразд!
Цей славний рід походить з Любашівки. Прабатько династії Яким Коломійченко з дружиною Софією мали 9 діточок й трудилися в економії поміщика Крауза. Веніамін Дмитрович розповів, що коли народився його татусь, то бабуся, яка працювала у маєтку покоївкою, вигодовувала сина разом з панською донькою.
Веніамін Коломійченко — також з багатодітної сім’ї. Його матуся Анастасія Максимівна народила семеро діточок. Усіх батьки вивели в люди, усім дали вищу освіту.
Батько Дмитро трудився бригадиром рільників у місцевому колгоспі. За високі показники у вирощуванні збіжжя відзначений званням Героя соцпраці. Своїми здобутками виборов і другу Зірку, але не отримав, бо господарство не виконало план з шерсті.
З родини ніхто не пішов стопами батька: діти обрали професії медика, педагога та військового. Так, Олексій став видатним хірургом Любашівської лікарні. Зінаїда також пов’язала своє життя з медициною.
Леонід уподобав військову справу. Його команда першою у світі у 1963 році дісталася північного полюса на атомному підводному човні.
Георгій служив в авіації. Ольга після закінчення Ізмаїльського педінституту залишилась в місті працювати вчителькою фізики і математики, Вікторія також закінчила педінститут. Обрав вчительську професію й Веніамін Дмитрович.
Веніамін Коломійченко спершу мав намір стати лікарем, як старший брат Олекса.
Та при вступі у Тартуський медичний університет не поталанило, бо на «трійку» склав екзамен з російської мови. Тож подався в Ізмаїл здобувати знання на фізико-математичному факультеті. Квартирував у сестри, яка працювала у школі №15. Коли факультет було ліквідовано, завершував вищу освіту в Рівненському педінституті.
Повернувся у рідну Любашівку, і вже 62 роки бадьорим кроком прямує до рідної школи. Щоб зарядитись молодечою енергією, спозаранку вижимає з десяток разів пудову гирю та освіжається під контрастним душем.
Спочатку був просто вчителем, потім додалися обов’язки заступника директора, а у 1995 році Веніамін Дмитрович очолив школу. Зараз мріє відсвяткувати 30-річний ювілей перебування на цій відповідальній посаді.
Сьогодні ліцей — беззаперечний флагман освіти краю. Керівництвом та педагогічним колективом налагоджено тісні зв’язки з українськими та іноземними вузами, що дозволяє випускникам успішно здобувати вищу освіту як в Україні, так і за кордоном.
На жаль, дружина Веніаміна Коломійченка Валентина Григорівна, яка працювала економістом, померла. Та виростило подружжя чарівних доньок Інну й Неонілу.
Дівчата, як і батько, уподобали точні науки. Старша має дві вищі освіти: інженера-математика та бухгалтера. Її донька Олександра втілила мрію дідуся і стала медиком. Зараз працює в Данії анестезіологом і є першим в цій країні офіційно працевлаштованим українським лікарем.
Неоніла закінчила економічний факультет Одеського політеху. Мешкає і працює в Канаді, у престижному освітянському закладі. 2001 року Веніамін Дмитрович зумів відвідати її сім’ю і онука Ігоря. А в липні нинішнього року влаштував зустріч з рідними у Празі, де познайомився зі своїм наймолодшим онукою, восьмикласником Максимом. Приєдналася до них і Неоніла. Тож протягом цілого тижня насолоджувався дідусь спілкуванням з найріднішими для нього людьми та екскурсіями дивовижним європейським містом.
Теперішня заповітна мрія Веніаміна Дмитровича — потримати на руках і правнука.
Читайте також:
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка невдовзі почнеться будівництво нової дренажної системи. З 23 листопада 2024 року… Read More
View Comments
Дякую автору за цікаву статтю.
З повагою та вдячністю за уроки фізики в школі, Веніаміну Дмитровичу бажаю здоров'я, натхнення, здійснення мрій! Він найкращий!!! І всім нам миру!
Веніамін Дмитрович працює в гімназії, а не в ліцеї. Це дві різні школи.