В Одесі з’явилися унікальна серія марок із котами-патріотами (фоторепортаж, вiдео)

В Одесі з’явилися унікальна серія марок із котами-патріотами (фоторепортаж, вiдео)

На День міста в залі одеського головпоштамту зібралися любителі котів. Але це не виставка котів, це – погашення нової серії марок, на яких зображені відомі всій Одесі та за її межами міста коти-патріоти. Марки називаються «Дякую, Польща» та «Георгій Переможець».

Мурали із котами почали з’являтися на одеських домах ще декілька років тому, а з початком агресії їх кількість зросла до 120! Ці надзвичайно позитивні символи визивають посмішку та налаштовують на Перемогу.

Марки с котиками, посетители
Марки с котиками, подпись
Марки с котиками, Главпочтамт
Марки с котиками, конверты
Марки с котиками, гашение
Марки с котиками, конверт
Марки с котиками, церемония гашения
Марки с котиками, гашение2
Марки с котиками, церемония

Ігор Матроскін, автор малюнку марки розповідає, чому саме був обраний сюжет із Георгієм Переможцем:

«Це слов’янський символ, біблейський, християнський, який притаманний нам і ми не згодні з тим, що російська пропаганда використовує його в своїх цілях. Ми своїм малюнком, а потім вже маркою, хотіли показати, що насправді – це ми переможці, а зло, двоголова курка, буде покарано. Кінець був предсказаний ще дві тисячі років тому, навіть більше»

Марки с котиками, авторы идеи

Ігор Матроскін та Борис Тинка

До початку вiйни громадянин Польщі Борис Тинка працював в Одесі гідом. Тому звичка гуляти містом залишилась в нього навіть у воєнні часи. Одного разу він побачив на вулиці мурал із котиком, який тримає в лапах польський прапор із словом «Дякую».

«Кiт – символ Одеси. Не було б Одеси без котів, а котів без Одеси. І колись я одного дня побачив котика на вулиці Коблевській. Я взагалі зробив собі екскурсію по котикам, шукав їх по всьому місту. Звісно, не всі знайшов. Але знайшов прекрасного котика, який тримав в одній лапці український прапор, в іншій – польський. І це була така гарна картинка, що я подумав «Боже мій, ми можемо щось гарне із цим зробити»

Марки с котиками, Тынка

Борис Тинка

Він знайшов та познайомився із авторами муралу, розказав про свою ідею. Вирішено було зробити спільну акцію. За короткий строк були вирішені всі формальності і надруковано тираж марок. Всі виручені кошти від продажу підуть на благодійність. Художники збирають на фарби, якими розмальовують камуфляж для автівок ЗСУ. Кошти від «польского» кота ідут у фонд Олександра Бабича, який закуповує для наших хлопців з передової необхідну екіпіровку. Саме з Олександром Борис налагодив в перші дні агресії канал гуманітарної допомоги із Польщі.

Олександр Бабич, згадує, що зранку 24 лютого вони почали будоражити польський медійний простір. За день Борис давав 8-10 інтерв’ю де розповідав про обстановку в місті та необхідну допомогу:

«Це був такий вал допомоги, підтримки. При чому, в кожній коробці ми знаходити не лише медикаменти, цінні елементи спорядження, рації, тепловізори, а і записки із словами підтримки, малюнки, де польський прапор переплітається із українським. Це було настільки тепло, що зараз наше ділове та екстремальне співробітництво переросло в велику дружбу»

Марки с котиками, Бабич

Олександр Бабич

На акції також відбувся розіграш пряників від одеситки Оксани Бублікової. Вона відома багатьом як авторка гастрономічних рекордів. Саме вона перша вирішила, що настав час не лише просити допомогу у сусідів, прийшов час дякувати за це. Так, вона організувала та провела акції «Україна дякує» у Варшаві, Гданську та Кишиневі і радо відгукнулася на вихід марок. Її пряники із котиками розігрували серед тих, хто купив «польську марку».

Марки с котиками, пряники
Марки с котиками, пряник
Пряники с котиками
пряники с котиками, розыгрыш

На події були присутні і волонтери-водії, які регулярно привозять гуманітарну допомогу в Одесу. Додому вони поїдуть не з пустими руками. Під час акції одесити написали слова вдячності на українському прапорі. Цей прапор передадуть польським волонтерам.

Флаг с пожеланиями
Марки с котиками и конверт
Марки с котиками, на почте
Флаг и подписями
Марки с котиками, тату
девушка с тату
Марки с котиками, на церемонии
Флаг-сувенир
Марки с котиками, покупатели
Марки с котиками, гашение3
Марки с котиками, флаг
Марки с котиками, фото на память

Ще новини Одеси:

Фото авторки

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції