Новини Одеси та Одеської області

В Одесі Пункт незламності перетворили на Галерею стійкості

В Одесі Пункт незламності перетворили на Галерею стійкості

Поняття «арт-простір» звучить як щось дуже мирне, чи не так? Тим часом ми вже понад 13 місяців живемо у воєнний період, у новому часовому відліку, коли біль помножений на надію. Ще зовсім недавно ми шукали, де знаходиться найближчий до нашї оселі Пункт Незламності, а тепер уже можемо розповісти, як цей простір перетворився на Галерею стійкості.

Як одеський Пункт Незламності став Галереєю стійкості

Ми на вул. Грушевського, 39б. Так, це Пункт Незламності, який і зараз виконує свої функції. Але нещодавно він став ще й арт-простором під назвою «Галерея стійкості» («Галерея стійкості»). Хто ж ці стійкі? Це художники, які об’єднали свої роботи у проекті «Вільні&Люті».

Ймовірно, ви бачили частину представлених тут робіт. Деякі з них експонувалися на одеській Книжці, в музеї Західного та східного мистецтва… Тепер усе розмаїття творчого осмислення війни представлене тут, у новій галереї.

Організатори представляють цю велику експозицію як «результат експериментування художників з простором». Одеські автори — Володимир Уманенко, Ярослав Войцеховський, Денис Недолуженко та багато інших — показали своє бачення війни, виплеснувши, здається, всю гаму своїх переживань, хвилювань, власного емоційного шторму, з яким війна увірвалася у наше життя.

Одеські «Вільні&Люті» 

…Ви ніби дивитеся на все крізь маскувальну мережу, вивішену на початку експозиції. Годинник зупинено. Просто зупинено на ранньому-ранньому часі того страшного ранку 24 лютого 2022 року. Робота називається “Потім була війна”. Тут все — про війну, навіть представлений «розстріляний» одяг (чи одяг?). І протитанкові їжаки здаються величезним хрестом…

Жанрове різноманіття робіт величезне. Це і картини, і плакати (принти), і текстильні вироби, і… Ні, всього не перелічиш, та й чи треба? До будь-якої роботи можна доторкнутися наживо, «пережити», заново переосмислити та відчути разом із її автором. Адже це саме почуття, коли таке звичне «все поділилося на «до» і «після» стало вже вашим власним досвідом.

Читайте також:

Фото Марії Котової

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: