Новини Одеси та Одеської області

В Одесі презентували книгу про Привоз

В Одесі презентували книгу про Привоз

Одеський фотограф Сергій Гуменюк представив нову книгу про найвідоміший ринок міста – «Феномен одеського Привозу».

Привоз для Одеси – місце особливе, культове, яке вже давно вийшло за рамки площі, де просто торгують продуктами. Зараз цей простір – своєрідний зріз міста: культурний, економічний, демографічний, гастрономічний тощо. Ця особливість, залишатися «живим» впродовж майже двох століть, адже ринку в цьому році виповнюється 195 років, зацікавила Сергія Гуменюка не просто як фотографа, а перш за все, як дослідника. Саме тому він зібрав в книзі знакові фотознімки Привозу, розпочинаючи із 19 століття, а потім, додав до них власні, зроблені в період 2008-2021 років.

Презентация книги о Привозе8

– Я часто бував на Привозі по роботі, – говорить автор – і згодом почав відзначати, що для одеситів, які ходять на Привоз, це не просто похід за продуктами, це традиція, ритуал. Вони знають у кого та що купують. І якось я подумав, що можно було би зробити класний проєкт.

Фотографії зроблені в техніці ціанотипія. Цей спосіб друку був вигаданий в 1842 році. Він додає знімкам особливого відтінку та фактури. Ми нібито дивимось на фото, які були зроблені півтора сторіччя тому. Таким чином, було досягнуто цікавого ефекту деякої «візуальної відстороненості» від сьогодення. І лише мода та сліди технічного прогресу на вулицях підказують, що автор, все ж таки, наш сучасник.

Презентация книги о Привозе3
Презентация книги о Привозе4
Презентация книги о Привозе5
Презентация книги о Привозе6
Презентация книги о Привозе9
Презентация книги о Привозе13
Презентация книги о Привозе12

Презентація книги та виставка фотографій відбулася в Музеї української книги бібліотеки Грушевського. Символічно, що саме завдяки цій бібліотеці книга про Привоз побачила світ. В залі, окрім фотографій – публікації в пресі (в тому числі з газет «Одесская жизнь» та «На пенсії») та книги присвячені ринку.

Выставка о Привозе
Выставка о Привозе2
Книга о Привозе
Презентация книги о Привозе2
Привоз, публикации
Презентация книги о Привозе7
Привоз, публикации2
Презентация книги о Привозе10
Презентация книги о Привозе11
Привоз, публикации3

Автор відзначає, що Привоз це таке місце, де тебе або полюблять, або проженуть. Але для того, щоб тебе там полюбили, треба самому зробити перший крок назустріч. Судячи із усього, Сергію Гуменюку вдалося добитися взаємності і тепер цей роман увійшов в історію.

Побачити виставку можна в часи роботи бібліотеки Грушевського, погортати сторінки книги – в бібліотеках міста, ну а Привоз чекає на вас завжди.

Раніше одеський письменник Аркадій Рибак презентував свій новий роман «Громадянин Житомирський» про Одесу 90-х.

Фото авторки

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції