В Одесі презентували роботи грецького живописця Ставроса Тзортзіса (зустрічається написання його прізвища як Тзортзос). Це унікальна виставка, яка відкрилася на честь 152-річчя нашої Лесі Українки. Вона проходить у арт-центрі Одеської ЦБС для дітей на вулиці Катерининській, 67.
У чому її унікальність? Усі представлені роботи, а їх тридцять, передано в дар Одесі. Такий цінний подарунок зробив нам генеральний секретар Греко-Української палати меценат Герасимос-Ніколаос Бугас.
Тепер ця виставка, з якої можна ознайомитися в ЦБС для дітей до 24 березня, подорожуватиме багатьма одеськими адресами. Вона буде представлена у різних бібліотеках, Одеському ТЮГу.
Але це ще не все. Вдивіться у представлені роботи. Здається, що це фотографії, точніше фотопринт. Насправді всі вони виконані художником вугіллям на папері.
– Вперше ці роботи були представлені у Греції, до 150-річчя Лесі Українки (Лесіни предки з материнського боку – Драгоманови – були вихідцями з Греції). Ну а потім, через те, що грецька діаспора зробила великий внесок у розвиток нашого міста, роботи вирішено було передати в дар Одесі. Ми сьогодні робимо вже другу презентацію виставки. І ще майже цілий місяць з нею можуть ознайомитись усі охочі у нашій залі за адресою Катерининська, 67. Люди з великим інтересом поставилися до цих робіт, адже вони відображають, по суті, всі етапи життя нашої великої українки, – розповідає «Одеському життю» в.о. директора Одеської ЦБС для дітей Юрій Горбатенко.
Юрій додає, що ця виставка стала ще й дуже важливим творчим доповненням у новому напрямі дитячих бібліотек Одеси, який народився саме у воєнні часи – арт-терапії.
Зовсім юна Леся, вона ж – у зрілі роки… Її батьки та родина… Її коханий та її друзі… Усі роботи – на мольбертах, презентація проходить і під живу музику, і у повній тиші. А ще у кожного Лесиного портрета – її ж цитати про життя і кохання, прикрощі та надії.
– Так оживає образ нашої великої Лесі. Адже не випадково День української жінки відзначається у день її народження – 25 лютого. Тепер ми розповідаємо нашим читачам про Лесю Українку, використовуючи ці роботи. І знаєте, вони наче наповнюють, надихають і наших співробітників, і наших читачів. Так, біографія Лесі, її творчість стають істинно живими, як і всі представлені тут роботи грецького художника. Нами вже розроблено кілька екскурсій цією виставкою – для молодшого, середнього та старшого шкільного віку, а також для дорослих, – розповіла координатор з інтелектуальної та творчої роботи з читачами Одеської ЦБС для дітей Ольга Стемберська.
Довідка про автора картин, подана співробітниками Одеської ЦБС для дітей: «Ставрос Тзортзіс народився в Афінах у 1944 році. Його дитячі та юнацькі роки пройшли у Пірей. Після закінчення школи вивчав архітектуру та дизайн інтер’єру у художній студії Доксіадіса та навчався образотворчому мистецтву у відомих грецьких художників Спіроса Василіу, Дімітріса Мітараса та гравера Тассоса. Поряд із професійною діяльністю художника-декоратора він займався живописом, експонуючи творчу спадщину на індивідуальних виставках, а також брав участь у багатьох колективних виставках. Його роботи знаходяться в міністерствах, посольствах, музеях та приватних колекціях».
Читайте також:
Фото автора
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More