Новини Одеси та Одеської області

Унікальний міст, українська писанка та «Запах Сонця»

Унікальний міст, українська писанка та «Запах Сонця»

Прес-тур одеських журналістів у Західну Україну ще раз довів, як багато унікальних, незвичайних і найкрасивіших місць знаходиться поруч з нами, про які ми часом і не підозрюємо.

Звичайний маршрут: Одеса – Кам’янець-Подільськ – Чернівці – Коломия – Хотин – Одеса, доставив журналістам море вражень.

Кам’янець-Подільський

Одне з найдавніших міст України. Дивно, що історичний центр майже повністю зберігся без вкраплень сучасної архітектури. Головна міська пам’ятка – старовинна фортеця, чиї оборонні укріплення вважаються чудовим взірцем найкращих фортифікацій Східної Європи. І, звичайно, міст «Ліна, що біжить» – найвищий міст в Україні. Знаменитий польотами під ним на повітряній кулі. Вперше політ під мостом, що став тепер традицією, пройшов 29 червня 1999 р. Міст побудований над схилами дивовижної краси та мальовничості.

Кам'янець-Подільський. Вид з мосту «Лань, що біжить»

Найвищий міст в Україні

Найвищий міст в Україні

Вигляд на фортецю «Кам'янець»

По всьому місту зустрічаються дуже гарні ковані виробиДіючий кастел
Міні-ринок, задекорований, щоб не псувати вигляд міста
Міська ратуша
Усередині фортеці
Вигляд з однієї з веж фортеці «Кам'янець»
Вигляд на місто через бійницю фортеці

Коломия

Музей Писанки – це єдина у світі установа, яка була створена з метою збереження та експонування творів писанкового розпису – писанок, загальновизнаного символу української культури. Будівля музею виконана у формі писанкового яйця. У музеї представлена ​​велика колекція писанок. Одночасно виставлено понад 3000 експонатів, вся колекція перевищує 10000 яєць, розписаних у різній манері, на різні теми, з використанням різної техніки розпису. Сюди приїжджають відвідувачі з усього світу.

Музей ПисанкиОдночасно виставлено понад 3000 експонатів< =”/upload/image/media_tur_2012_08_24.jpg” alt=”Вся колекція понад 10000 яєць, розписаних у різній манері, з використанням різної техніки” />

Техніка травлення
Коване яйцеКаравай

Павук - оберіг для житла
ПрялкаЛяльки мотанки

Печера «Оптимистична»

Як завжди, у поїздках із «Київстар», не обійшлося без приємного сюрпризу. Цього разу таким сюрпризом став спуск до «Оптимистичної». Цю печеру знають усі спелеологи світу, і не дивно – за довжиною лабіринту це найбільша печера на континенті та друга за величиною у світі після американської системи Флінт-Річ та Мамонтова. Загальна довжина всіх ходів «Оптимістичної», відзнятих на карту, становить близько 240 км. Знаходиться печера в мальовничому куточку України – Поділля недалеко від злиття річок Дністер та Збруч.

Ми пройшли трохи менше 1,5 км. під землею, заглибившись приблизно на сорок метрів від поверхні. Але вражень море! Цю печеру заслужено називають гіпсовим гігантом. Температура в печері стала (+110 С) і не залежить від коливань температури на поверхні. Вологість – 100%. «Запах сонця» – так називається новий великий проект Західноукраїнської Регіональної Спілки Горизонтальної Спелеології (ЗУРСГС), членом якого є і наш провідник Богдан Маркович. Піднявшись на поверхню, краще розумієш, звідки взялася така назва.

Журналісти готові хоч під воду, хоч під землю
До входу в печеру близько кілометра
Красивий ліс, вхід вже близько
Такими красивими ми були до печериСпуск почавсяСтояти на повний зріст можна далеко не скрізьСкульптура спелеологаХтось і весілля святкує під землею

Працюємо в будь-яких умовахНавколо суцільний гіпс, так що скульптурних композицій І ось він нарешті «Запах сонця»

Чернівці

Хоча це місто ми проїжджали туди-сюди кілька разів, але на екскурсію зуміли потрапити тільки пізно ввечері. Але завдяки нашому екскурсоводу, корінній чернівчанці, закоханій у своє місто, сутінки не завадили нам відчути чарівність цього міста. Його не дарма називають «маленьким Віднем». Сюди варто повернутись на довше.

Вечірні Чернівці

Вечірні Чернівці

Найкрасивіші ворота
Місто охороняє досить багато левів

На головній площі можна знайти скульптуру чернівчанина
Фонтан-лев
Будинок-стіно, відразу згадуєш Одесу

Богомол у центрі міста на огорожі церкви

Богомол у центрі міста на огорожі церкви

Хотин

Хотин – одне з найдавніших міст України, яке вже відсвяткувало своє 1000-річчя. На зворотному шляху до Одеси ми побували в Хотинській фортеці. Її укріплення охороняли важливу переправу на Дністрі та стримували грабіжницькі набіги степових кочівників.

У цитаделі п’ять веж – Вхідна (Надбрамна), Ковальська, Комендантська, Північна та Східна. Висота стін, що їх з’єднують – 40 метрів, товщина – 5 метрів.

У Хотинській фортеці проводилися зйомки багатьох популярних художніх фільмів: «Гадюка», «Захар Беркут», «Балада про доблесного лицаря Айвенго», «Три мушкетери», «Чорна стріла», «Стара фортеця», «Стріли Робін Гуда». І це не дивно – самі стіни тут просякнуті історією.

Хотин
Хотинська фортеця
Церква поряд з фортецею
Колодець у центрі фортеці
У підвалах виставлені стародавні знаряддя
Хотинська фортеця

Інформаційна довідка Дослідницька компанія GfK Ukraine провела у другому кварталі 2012 року опитування серед українців щодо їхньої поінформованості про Україну. Результат опитування – переважна більшість українців (90%), незалежно від віку та соціального статусу, стверджують, що знати географію, історію та культуру своєї країни необхідно. При цьому респондентів, впевнених у своїх знаннях, незначна кількість – 16%; частка тих, хто визнає своє знання як поверхневе – 60% та 19% вважають, що погано знають свою країну. Більш ніж половина респондентів (65%) стверджують, що хотіли б дізнатися про Україну більше.

Прес-тур був організований компанією «Київстар», напередодні нового національного проєкту «Знай Україну», який став логічним продовженням проєкту, що полюбився багатьом «Поділіться любов’ю до України». Новий проєкт, який має на меті надихнути українців знати більше про свою країну, стартував 1 серпня 2012 року.

Сергій Кареєв

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
View all comments
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції