Новини Одеси та Одеської області

У безпечному просторі: як захистити себе в Інтернеті

У безпечному просторі: як захистити себе в Інтернеті

Приватний Інтернет – міф чи реальність? Сьогодні на цю тему ведеться багато дебатів. Ми отримали доступ до всіх ресурсів світу, але, разом з тим, щодня повідомляємо невідомим нам особам, сайтам та трекерам інформацію про власне життя та переваги. Чи можна захистити особистий простір у мережі? Поговоримо про це у статті.

Що думають користувачі про приватність у мережі?

За статистикою Pew Research Center, 2019 року 79% жителів США вважали, що фірми, які збирають персональні дані, не зможуть їх захистити. Причина занепокоєння — у витоках інформації, що почастішали, викликаних хакерськими атаками на бізнес. Крім того, користувачі боялися, що компанії могли продати їхні особисті дані. Але не звинувачуватимемо лише комерційні організації. Те саме дослідження показало, що 38% користувачів не знали, як захистити дані. А 46% стверджували, що не знають, як забезпечити приватність важливої ​​інформації в мережі.

Чи змінилася ситуація з того часу? Станом на 2022 рік 18% країн ще не запровадили стандартів захисту даних. Але якщо проводити аналіз бізнес-інфраструктури, тут є покращення. На сьогодні 47% організацій оновили політику збору cookie-файлів користувачів. А 80% фірм внесли суттєві зміни до політики приватності. Це свідчить, що у сфері захисту персональних даних намітилися позитивні зміни.

як працює vpn

Якщо кожен з нас подбає про захист Інтернет-простору, прогрес не забариться. Які ж інструменти допоможуть забезпечити приватність?

Приватні браузери

У популярних браузерах є режим приватності. Так, вибравши інкогніто в Google Chrome, користувачі можуть бути впевнені, що браузер не фіксує відвідувані онлайн-сторінки і завантажені файли. Приватний режим в Internet Explorer і Safari не зберігає тимчасові файли (такі як cookie), історію пошуку та дані, введені у формах на сайтах. А Mozilla, крім функцій, властивих вже описаним браузерам, також захищає від стеження. Увімкнувши приватний режим, користувачі зможуть приховати дані про власні цифрові звички та переваги.

Однак режим приватності не може захистити користувачів від будь-якого трекінгу. Вашу онлайн-активність, як і раніше, відслідковуватимуть брандмауери, роутери, проксі-сервери. Крім того, вашу IP-адресу, як і раніше, видно стороннім особам у мережі, а значить, є ризик стати жертвою кібератаки, пов’язаної з експлуатацією IP.

Щоб уникнути таких проблем, рекомендуємо шукати інформацію у приватних браузерах. Найпопулярнішими на сьогоднішній день є Brave та Tor.

  • Brave – це браузер з відкритим вихідним кодом, в якому можна переглядати рекламні повідомлення незважаючи на те , що вони не будуть відслідковувати вас.
  • Tor — не просто браузер, а скоріше мережа прихованих сервісів. Усі дані, якими оперує користувач, проходить через вільну та зашифровану мережу Tor за замовчуванням. Цей браузер не вимагає додаткової установки розширень для забезпечення приватності.

Однак, якщо ви шукаєте інформацію в браузері Tor, Інтернет-провайдери, як і раніше, можуть відслідковувати вашу онлайн-активність. Щоб залишатися повністю невидимими в мережі,у цьому гайді рекомендується VPN. Це забезпечить додаткові шари шифрування. І навіть якщо хакери спробують зламати Tor, ваша реальна IP-адреса залишиться невідомою для зловмисників.

Приватні пошукові системи

Будь-яка пошукова система збирає інформацію про користувачів. Автоматичний процес глобального пошуку через мережу, відомий як спайдеринг, об’єднує дані з Інтернет-сторінок у сервери. Інструменти спайдерингу можна назвати роботами, ботами або краулерами, суть від цього не зміниться. Ці програми збору контенту постійно обробляють величезні масиви даних. Саме тому зміни, які ви внесли в сайт, досить швидко відображаються в результатах пошукових мереж.

У той же час пошукова система може легко розсекретити персональні дані користувачів, а саме кредитний рейтинг, медичну історію, відомості про працевлаштування. Щоб уможливити такий процес, провайдер збирає та зберігає дані користувачів, а потім додає цю інформацію у цифрові профілі.

Щоб зберегти приватність, необхідно захищати особисті дані від колекторів, які збирають чужі дані. Саме тому варто користуватися приватними пошуковими системами, які не стежать за користувачами і не фіксують запити.

Найкращою приватною пошуковою системою вважається DuckDuckGo. Розробники цього сервісу не зберігають жодних даних, які можуть належати до особи користувача. Також тут немає реклами.

Добре зарекомендував себе і пошуковик Qwant – сервіс збирає мінімум інформації про користувачів, серед цих відомостей немає персональних даних. Щоправда, тут буде присутня незначна кількість рекламних повідомлень.

Трійки лідерів за рівнем приватності замикає Ecosia. До речі, ця пошукова система розроблена компанією Ecosia GmbH, яка відправляє 80% доходу (зокрема від реклами в пошуковій системі) на проекти боротьби з вирубкою лісів. Ecosia збирає операційні та аналітичні дані, а також забезпечує анонімність IP-адрес та зашифровує передачу інформації. Отже, коли шукайте нові відомості, будьте певні: приватний браузер не передасть ваші персональні дані третім особам.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: