Щосезону автовиробники докладають чимало зусиль, щоб здивувати водіїв інноваціями, технологіями та дизайном автівок. Особливої уваги заслуговують системи безпеки.
Поки, у світі не існує ідеального авто, яке б на 100% могло пройти краш-тести змодельованих ситуацій, що є найбільш небезпечними для водіїв, пасажирів і пішоходів на дорозі. Справа не тільки в керованості, надійності кузова, але й у технологіях, що використовуються для підвищення безпеки. Навіть той самий автопілот, над яким працюють десятиліття, досі й не наближається до досконалості.
Проте обираючи нове авто, слід спиратися не тільки на дизайн та потужність, але й звертати увагу на технології безпеки, які застосовують ті, чи інші автовиробники. Вони можуть бути активними чи пасивними.
- Пасивні системи безпеки — конструктивні особливості авто, що знижуть наслідки ДТП.
- Активні системи безпеки – технології та функції, що попереджують і запобігають дорожньо-транспортні пригоди.
Безпечний та надійний автомобіль має бути захищеним в обох цих аспектах. Серед основних функцій, якими має володіти ваше майбутнє авто:
- Система розподілу гальмівних зусиль – вона допоможе зберегти траєкторію руху та уникнути занесення. Річ у тому, що під час гальмування колеса мають різний рівень зчеплення з дорожнім покриттям, а гальмівне зусилля для всіх однакове. Без функції розподілу важко досягнути керованості автомобілем. Наприклад, моделі Mitsubishi ASX https://mitsubishi-motors.com.ua/asx обладнані системами Active Stability Control, яка спрацьовує на високій швидкості та вибірково застосовує гальма на тих колесах, на яких потрібно.
- Гальмівний асистент – активна система безпеки, що керує тиском в гідравлічній системі гальм. Вона здатна розпізнати екстренні ситуації та посилити гальмівне зусилля незалежно від людського фактора. Компанія Mercedes-Benz пишається своєю системою Brake Assist, яка вже понад 20-річчя рятує життя водіїв. Це була одна із перших систем екстренного гальмування в автопромі, яка зараз постійно вдосконалюється виробником, збільшуючи свою функціональність.
- Системи безпеки превентивної дії. Це допоміжний функціонал, що здатний попереджувати ті чи інші ситуації. Наприклад, в автомобілях Volvo працює система City Safety, вона здатна визначати автомобілі, велосипедистів та пішоходів, як у денний, так і у вечірній час. Виявивши потенційну загрозу зіткнення, система застосовує автоматичне гальмування, запобігаючи ДТП.
Серед систем пасивної безпеки, звичайно ж всім відомі подушки безпеки, які в сучасних авто розміщують не лише перед водієм та пасажиром спереду, але й для тих, хто сидить в другому ряду та навіть бокові AIR Bags. Для зміцнення конструкції кузова використовують технологію холодного зварювання, яка забезпечує рівномірне поглинання енергії й у випадку зіткнення допомагає зберегти цілісність.
Загалом же, обираючи нове авто слід досконало вивчити систему безпеки та роботу функціонала, адже у надзвичайних ситуаціях це може вберегти не одне життя.