Новини Одеси та Одеської області

Технології безпеки, на які треба звернути увагу перед покупкою авто

Технології безпеки, на які треба звернути увагу перед покупкою авто

Щосезону автовиробники докладають чимало зусиль, щоб здивувати водіїв інноваціями, технологіями та дизайном автівок. Особливої уваги заслуговують системи безпеки.

Поки, у світі не існує ідеального авто, яке б на 100% могло пройти краш-тести змодельованих ситуацій, що є найбільш небезпечними для водіїв, пасажирів і пішоходів на дорозі. Справа не тільки в керованості, надійності кузова, але й у технологіях, що використовуються для підвищення безпеки. Навіть той самий автопілот, над яким працюють десятиліття, досі й не наближається до досконалості.

Проте обираючи нове авто, слід спиратися не тільки на дизайн та потужність, але й звертати увагу на технології безпеки, які застосовують ті, чи інші автовиробники. Вони можуть бути активними чи пасивними.

  1. Пасивні системи безпеки — конструктивні особливості авто, що знижуть наслідки ДТП.
  2. Активні системи безпеки – технології та функції, що попереджують і запобігають дорожньо-транспортні пригоди.

Безпечний та надійний автомобіль має бути захищеним в обох цих аспектах. Серед основних функцій, якими має володіти ваше майбутнє авто:

  • Система розподілу гальмівних зусиль – вона допоможе зберегти траєкторію руху та уникнути занесення. Річ у тому, що під час гальмування колеса мають різний рівень зчеплення з дорожнім покриттям, а гальмівне зусилля для всіх однакове. Без функції розподілу важко досягнути керованості автомобілем. Наприклад, моделі Mitsubishi ASX https://mitsubishi-motors.com.ua/asx  обладнані системами Active Stability Control, яка спрацьовує на високій швидкості та вибірково застосовує гальма на тих колесах, на яких потрібно.
  • Гальмівний асистент – активна система безпеки, що керує тиском в гідравлічній системі гальм. Вона здатна розпізнати екстренні ситуації та посилити гальмівне зусилля незалежно від людського фактора. Компанія Mercedes-Benz пишається своєю системою Brake Assist, яка вже понад 20-річчя рятує життя водіїв. Це була одна із перших систем екстренного гальмування в автопромі, яка зараз постійно вдосконалюється виробником, збільшуючи свою функціональність.
  • Системи безпеки превентивної дії. Це допоміжний функціонал, що здатний попереджувати ті чи інші ситуації. Наприклад, в автомобілях Volvo працює система City Safety, вона здатна визначати автомобілі, велосипедистів та пішоходів, як у денний, так і у вечірній час. Виявивши потенційну загрозу зіткнення, система застосовує автоматичне гальмування, запобігаючи ДТП.

Серед систем пасивної безпеки, звичайно ж всім відомі подушки безпеки, які в сучасних авто розміщують не лише перед водієм та пасажиром спереду, але й для тих, хто сидить в другому ряду та навіть бокові AIR Bags. Для зміцнення конструкції кузова використовують технологію холодного зварювання, яка забезпечує рівномірне поглинання енергії й у випадку зіткнення допомагає зберегти цілісність.

Загалом же, обираючи нове авто слід досконало вивчити систему безпеки та роботу функціонала, адже у надзвичайних ситуаціях це може вберегти не одне життя.

[mistape]
Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

Вибір редакції