Новини Одеси та Одеської області

Субсидії на комуналку: за що можуть позбавити виплати після перевірки?

Субсидії на комуналку: за що можуть позбавити виплати після перевірки?

Міністерство соціальної політики і Міністерство фінансів почнуть проводити перевірки, які мають виявити тих, хто отримує субсидії незаконно. Якщо призначення субсидії виявиться необґрунтованим, виплату грошей на комуналку можуть призупинити.

«Одеське життя» дізнавалася, як проходитиме перевірка і хто може позбутися субсидій.

Дані документів та реєстрів порівнюватимуть

В результаті майбутньої перевірки багато хто може втратити державну допомогу. Проект відповідної постанови, підготованої Кабінетом Міністрів, опубліковано на сайті Федерації профспілок України. Документом передбачено, що підрозділи соціального захисту, отримавши інформацію від Міністерства фінансів, зобов’повинні вивчити особисту справу отримувача субсидії щодо виявлення невідповідностей. Цим займатимуться територіальні управління соцзахисту.

Якщо дані в документах відрізнятимуться, то проведуть додаткову перевірку. Для цього порівнюватимуть дані з різних державних реєстрів – реєстру боржників, прав на нерухоме майно, загальнообов’язкового державного соціального страхування, транспортних засобів та інших.

Незаконну субсидію доведеться повернути

Якщо в документах або реєстрах буде виявлено розбіжності, управління соцзахисту по телефону, письмово, електронною поштою або особисто вимагатиме у отримувача субсидії надати документи, які могли б спростувати ці невідповідності. За підсумками перевірки буде ухвалено рішення про призначення, перерахунок державних виплат або їх скасування, а також усунення помилок у базах даних.

Якщо ж підтвердиться, що одержувач державних виплат приховав або надав недостовірну інформацію для призначення субсидії, то виплати буде призупинено. Крім того, управління соціального захисту розрахує суму, яку недобросовісному субсидіантові доведеться повернути державі.

Треба знати

Новий документ стосується не лише субсидій, а й різних видів допомоги, пільг, що виплачуються з державного бюджету та підлягають верифікації відповідно до законодавства України.


Запитання – відповідь: чи вплине «Вовина тисяча» на отримання субсидії?

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: