Сорок психотерапевтів «навчали» ШІ відповідати на різноманітні запити постраждалих від війни українців. Застосунок допомагає при панічних атаках, стресі, депресії, сімейних конфліктах. І не тільки. Про новий застосунок розповіла представниця AI PSY HELP, кризовий психолог в «Одеському обласному центрі допомоги ветеранам війни» Катерина Антіпова.
За словами психолога, сьогодні головний виклик – масштаби психологічних травм, яких зазнало населення. Українці стикаються із втратою близьких, руйнуванням домівок, постійною тривогою через обстріли та невідомістю майбутнього.
Найуразливіші категорії:
На думку фахівчині, психологічна підтримка критично важлива для відновлення українців.
– Ментальне здоров’я напряму впливає на працездатність, прийняття рішень та взаємодію з оточенням, — наголосила Катерина Антіпова.
За даними ВООЗ, з початку 2022 року дев’ять з десяти українців потребують психологічної допомоги та підтримки.
Катерина Антіпова вважає, що Одеський регіон особливий, бо:
Громадські організації, психологи та волонтери Одещини завантажені роботою. Через це часто бракує ресурсів і фахівців. Тому створили застосунок, який доповнить роботу спеціалістів.
AI PSY HELP — це платформа, яка піклується про ментальне здоров’я через штучний інтелект. Вона може надати психологічну допомогу для всіх, хто її потребує, незалежно від часу, місця та фінансових можливостей. Система працює цілодобово і готова відповісти на різні запити користувачів: від стресу та тривоги до більш складних емоційних станів.
– Це не просто застосунок, а місце, де можна відчути, що вас чують, – розповіла Катерина Антіпова.
За її словами, модель ШІ «навчали» сорок психотерапевтів. За допомогою штучного інтелекту і технології обробки природної мови система спілкується з відвідувачами платформи. Вона допомагає розібратися людині з емоціями та знайти шляхи вирішення проблем.
– Ми порахували: 90% користувачів AI PSY HELP успішно вирішують свої психологічні проблеми, – поділилась Катерина.
При реєстрації вказувати особисті дані не обов’язково. Тому розмова буде конфіденційною.
Користувачі можуть отримати безкоштовні коди активації через партнерські організації або звернувшись на спеціальну електронну пошту. Це дає доступ до послуг на пів року.
За словами фахівчині, ШІ-консультант має до кожного індивідуальний підхід.
– Застосунок використовує найкращі практики, які підтверджені науковими дослідженнями та апробовані у сфері психологічної підтримки, – розказала Катерина.
Система пропонує різні методики:
– Коли система виявляє складний запит, вона рекомендує звернутися до кваліфікованого спеціаліста і все одно продовжить з вами діалог для стабілізації вашого стану, – наголосила фахівчиня.
Катерина Антіпова наголосила, що для досягнення максимального ефекту дуже важливо:
За словами спеціалістки, коли людина відчуває постійну тривогу, стрес, емоційне виснаження або не може впоратися зі своїми емоціями самостійно — це явні сигнали, що потрібна допомога.
– Проте в українському суспільстві досі існує стигматизація, пов’язана з психологічною підтримкою, – розповіла Катерина.
Багато людей вважають, що звернення до психолога — це прояв слабкості, або вони переконані: «я сильний, я сам впораюся». Особливо це стосується чоловіків, які часто уникають звернень через страх виглядати уразливими. Також є ті, хто просто не знає, куди звертатися, або побоюється осуду з боку оточення.
Фахівчиня переконана, що звернення до психолога – це не прояв слабкості, а велика сміливість і готовність визнати свої емоції та працювати над ними. Це крок до внутрішнього відновлення, до спокою та рівноваги. Однак для багатьох людей цей крок є надто складним, адже він потребує підготовки, часу, планування та фінансів.
– Платформа AI PSY HELP усуває ці бар’єри, — підкреслила Катерина Антіпова. – Людина може обговорити свої труднощі анонімно, без попереднього запису, і не їхати в офіс до психолога. Вам достатньо відкрити платформу на телефоні або комп’ютері і почати діалог із системою.
Катерина нагадала, що в Україні працюють:
Приклад роботи AI PSY HELP з панічною атакою можна переглянути наступним чином:
Читайте також:
Кожен працівник має право знати, чи сплачує за нього роботодавець єдиний соціальний внесок. Від цього… Read More
На місці колишнього аеросолярію та рятувальної станції над пляжем «Дельфін» в Одесі планується будівництво восьмиповерхової… Read More
Поліцейські встановлюють обставини загибелі чоловіка на залізниці Одеського району. Read More
З осені 2023 року з переходом ПЦУ та УГКЦ на Новоюліанський календар Різдвяний піст розпочинають… Read More
У п'ятницю, 29 листопада 2024 року, в Україні продовжать діяти стабілізаційні відключення світла. Більше того… Read More
За даними Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у п'ятницю, 29 листопада 2024 року, в… Read More