Останній місяць літа – у самому розпалі. А, як відомо, серпень – місяць урожайний. І коли ще, як не в ці дні, ми можемо насолодитися різноманітністю сезонних ягід та фруктів. Більше того – необхідно встигнути поласувати цими дарами літа, адже вони не тільки смачні, але й корисні та здатні дати нам «заряд» вітамінів та інших поживних речовин на майбутні осінь та зиму.
Ця ягода покращує травлення за рахунок клітковини, що міститься в ній, і знижує рівень цукру в крові. Крім того, ожина багата на антиоксиданти, які допомагають боротися зі стресом, а також містить антоціани, а вони можуть допомогти при серцево-судинних захворюваннях. Дослідження доводять, що ці речовини збільшують приплив крові до мозку та активують ділянки, що контролюють мовлення, пам’ять та увагу.
Червона та чорна смородина містить антиоксиданти, що мають протизапальний, антисептичний та антимікробний ефекти. До того ж, ця ягода багата на клітковину, яка допомагає довше відчувати себе ситим і зменшує почуття голоду, а також допомагає запобігти запорам. А антиоксиданти, що містяться в смородині, зміцнюють імунну систему. Крім того, вміст антиоксидантів допомагає збільшити приплив крові до очей, зняти втому та покращити роботу.
Агрус багатий вітамінами С , В5 та В6, міддю, марганцем, калієм. Наявність міді важлива для серця, судин, імунної системи та мозку. Марганець підтримує метаболізм, формування кісток, репродуктивну та імунну функції, а калій необхідний для нормального функціонування клітин.
У зливі містяться вітамін C, який допомагає загоювати рани і корисний для очей, і калій, що допомагає контролювати артеріальний тиск. До того ж, ці фрукти стимулюють вироблення організмом адипонектину – гормону допомагає регулювати рівень цукру в крові.
Ця солодка літня ягода містить поліфеноли, які допомагають знизити ризик артриту та зменшують ознаки старіння.
Лікопін і цитрулін, що містяться в кавунi, підтримують здоров’я серця, знижуючи кров’яний тиск і рівень холестерину. Крім цього, цитрулін сприяє підвищенню ефективності фізичних вправ та зменшенню болю у м’язах.
У дині містяться такі харчові волокна, як фолати, ніацин, пантотенова кислота та тіамін. Ці поживні речовини корисні для підвищення витривалості та здорової роботи нирок та селезінки.
Не менш цікаві матеріали «Одеського життя»:
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More