Статті

Що треба робити, щоб швидше заснути

Не секрет, що міцний і здоровий сон – важлива складова нашого здоров'я та, відповідно, працездатності та гарного настрою. Але чому іноді заснути так важко? А потім ми відчуваємо себе не виспаними, виснаженими, млявими та розбитими… Розповідаємо, яких поширених помилок бажано уникати перед сном і які корисні звички допоможуть зробити наш сон якіснішим та здоровішим.

Так, у нинішніх реаліях нам часто заважають вчасно заснути постійні повітряні тривоги. Тим більше необхідно цінувати вечори, коли ми нарешті можемо нормально виспатися і не красти в самих себе години дорогоцінного сну. Не слід забувати, що для повноцінного відпочинку нам потрібно хоча б 6-7 годин сну, щоб не почуватися виснаженими протягом усього дня.

Читайте також: Как быстро заснуть: советы докторов и военных

І, напевно, варто дослухатися до наступних порад медиків.

Вечеряйте завчасно

Іноді через щільний робочий графік перекусів перед сном або пізні вечері уникнути неможливо, однак пам’ятайте, що вони можуть пошкодити вашому відпочинку. А якщо північні ласощі стануть регулярними, це може викликати печію, рефлюкс у шлунку та підвищення рівня цукру.

Усього цього можна уникнути, якщо вечеряти принаймні за 2-3 години до сну, щоб дати організму можливість запустити процес травлення.

Уникайте пізніх тренувань

Багато людей мають можливість займатися спортом лише після роботи, пізно увечері. Однак якщо ви тренуватиметеся перед сном, це може активізувати тіло і мозок, впливаючи на початок сну. Намагайтеся робити вправи рано ввечері кілька днів до сну.

Відмовтеся від кофеїну

Якщо у вас напружений робочий графік, ймовірно, ви іноді випиваєте другу, а то й третю чашку кави. Втім, стимулятори на кшталт кофеїну пробуджують ваше тіло. Для того щоб насолодитися нічним сном, спробуйте пити каву лише вранці та вдень.

Припиніть споживання стимуляторів, включаючи кофеїн, нікотин та алкоголь, за кілька годин до запланованого сну.

Не лягайте спати раніше

Здавалося б, дивна порада тим, хто хоче виспатися. І так – багато хто лягає спати раніше, коли їм потрібно встати рано. Але, як стверджують лікарі, це не тільки не допомагає, а й шкодить вашому здоров’ю та сну.

Якщо ви ляжете спати рано, швидше за все, ви будете часто прокидатися вночі і спати гірше. Натомість спробуйте лягати спати у звичайний час щодня, і тоді ваш графік відпочинку нормалізується.

Ніяких гаджетів перед сном

Про це вам уже, мабуть, доводилося чути. Якщо ви сидітимете в телефоні перед сном, блакитне світло, яке він випромінює, зіпсує ваш сон. Гаджети не тільки втручаються у внутрішній годинник вашого тіла, але й відволікають від відпочинку.

Раніше «Одеське життя» розповідало, яких ранкових звичок слід уникати, щоб розпочинати день правильно та провести його насичено та продуктивно.

Вас також може зацікавити:

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Статті

Розвивається попри війну: біля Рені та на Дунаї розпочали масштабне будівництво

Минулого місяця депутати Ренійської міськради ухвалили чергові рішення про виділення ділянок землі на березі Дунаю… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Ресторан McDonald`s у центрі Одеси скоро закриють – названо причину

Один із ресторанів швидкого харчування McDonald`s в Одесі, розташований по вулиці Дерибасівській, 23 у будинку-пам'ятнику… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

«Українське ППО б’є по житлових кварталах»: як росіяни виправдовують свої військові злочини

Російські пропагандисти поширюють черговий фейк про те, що українська ППО нібито б'є по своїх житлових… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

В Одесі зробили платними дві сотні паркомісць навколо відомого парку

В Одесі стануть платними майже 200 місць для паркування навколо парку Перемоги. Надходження від зборів… Читати далі

2024-09-19
  • Новини партнерів

Де роздрукувати книгу в Україні

Необхідність роздрукувати книгу знайома багатьом: викладачам та студентам, вчителям та батькам школярів, молодим вченим та… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Як самостійно дізнатися про землетрус наперед

Нещодавно "Одеське життя" розповіло про кілька аспектів землетрусу, що жахнув увесь світ, у Туреччині. А… Читати далі

2024-09-19