Не секрет, що міцний і здоровий сон – важлива складова нашого здоров'я та, відповідно, працездатності та гарного настрою. Але чому іноді заснути так важко? А потім ми відчуваємо себе не виспаними, виснаженими, млявими та розбитими… Розповідаємо, яких поширених помилок бажано уникати перед сном і які корисні звички допоможуть зробити наш сон якіснішим та здоровішим.
Так, у нинішніх реаліях нам часто заважають вчасно заснути постійні повітряні тривоги. Тим більше необхідно цінувати вечори, коли ми нарешті можемо нормально виспатися і не красти в самих себе години дорогоцінного сну. Не слід забувати, що для повноцінного відпочинку нам потрібно хоча б 6-7 годин сну, щоб не почуватися виснаженими протягом усього дня.
Читайте також: Как быстро заснуть: советы докторов и военных
І, напевно, варто дослухатися до наступних порад медиків.
Іноді через щільний робочий графік перекусів перед сном або пізні вечері уникнути неможливо, однак пам’ятайте, що вони можуть пошкодити вашому відпочинку. А якщо північні ласощі стануть регулярними, це може викликати печію, рефлюкс у шлунку та підвищення рівня цукру.
Усього цього можна уникнути, якщо вечеряти принаймні за 2-3 години до сну, щоб дати організму можливість запустити процес травлення.
Багато людей мають можливість займатися спортом лише після роботи, пізно увечері. Однак якщо ви тренуватиметеся перед сном, це може активізувати тіло і мозок, впливаючи на початок сну. Намагайтеся робити вправи рано ввечері кілька днів до сну.
Якщо у вас напружений робочий графік, ймовірно, ви іноді випиваєте другу, а то й третю чашку кави. Втім, стимулятори на кшталт кофеїну пробуджують ваше тіло. Для того щоб насолодитися нічним сном, спробуйте пити каву лише вранці та вдень.
Припиніть споживання стимуляторів, включаючи кофеїн, нікотин та алкоголь, за кілька годин до запланованого сну.
Здавалося б, дивна порада тим, хто хоче виспатися. І так – багато хто лягає спати раніше, коли їм потрібно встати рано. Але, як стверджують лікарі, це не тільки не допомагає, а й шкодить вашому здоров’ю та сну.
Якщо ви ляжете спати рано, швидше за все, ви будете часто прокидатися вночі і спати гірше. Натомість спробуйте лягати спати у звичайний час щодня, і тоді ваш графік відпочинку нормалізується.
Про це вам уже, мабуть, доводилося чути. Якщо ви сидітимете в телефоні перед сном, блакитне світло, яке він випромінює, зіпсує ваш сон. Гаджети не тільки втручаються у внутрішній годинник вашого тіла, але й відволікають від відпочинку.
Раніше «Одеське життя» розповідало, яких ранкових звичок слід уникати, щоб розпочинати день правильно та провести його насичено та продуктивно.
Вас також може зацікавити:
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More