Що потрібно знати про брехню країни-агресора?

Що потрібно знати про брехню країни-агресора?

Країна-агресор постійно використовує маніпуляції, щоб посіяти паніку і змусити нас сумніватися в ефективності влади та героїзмі армії. Прийоми, якими користується путінське оточення, було винайдено ще за радянських часів. Їхньою відмінністю є цілковите спотворення реальності і найбезсоромніша брехня задля досягнення мети.

Як зрозуміти, що вами маніпулюють, роз’яснили на сайті Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Метод «великої брехні»

Цей прийом використовували ще у гітлерівській Німеччині, а сам Гітлер пояснював його так: «Це брехня настільки величезна, що ніхто не повірить, ніби хтось мав сміливість так нахабно брехати». Іншими словами, що неймовірніший обман, то швидше в нього повірять. Такий самий метод сьогодні використовують і кремлівські пропагандисти. Як приклад можна навести їхнє ствердження, що Росія розпочала «спецоперацію» тому, що «Україна сама готувала напад на Росію». З тієї ж серії і дикі ствердження про використання Україною як бактеріологічної зброї заражених смертельними захворюваннями птахів або комах.

Що таке маніпуляція?
Маніпуляція – це підміна справжніх причин подій уявними. Цей спосіб впливу змушує людину рухатися у потрібному для маніпулятора напрямі. Таке завдання може бути виконане як за допомогою ЗМІ, так і будь-яких неформальних каналів інформації.

Метод «ложки дьогтю»

Для тих, хто не надто довірливо сприймає будь-яку інформацію, росіяни використовують метод, який умовно можна назвати «ложкою дьогтю в бочці меду». Наприклад, маніпулятори на одному з псевдоукраїнських інтернет-каналів, який насправді знаходиться на території країни-агресора, розміщують правдиву інформацію. Вони розповідають про події в Україні, про перемоги нашої армії, про героїзм солдатів, але при цьому «вплітають» у контент потрібну їм брехню. У такому контексті наклеп сприймається органічно, і люди починають їй вірити.

Метод «гнилого оселедця»

Зазвичай таким способом користуються тоді, коли хочуть зруйнувати репутацію політичного або військового діяча. Для цього годяться будь-які, навіть бездоказові звинувачення, тому що вони все одно викликають сумніви у людей і оселяться у їхній підсвідомості. Саме таким способом користується кремлівська пропаганда, коли закидає в інтернет фейки про корупцію влади або про те, що волонтерські організації наживаються на війні. У такі звинувачення люди легко вірять, особливо у важкий для країни час. А самі наклепи «прилипають» до обвинуваченого, як сморід від гнилого оселедця.

Метод «розділяй і володарюй»

Російські маніпулятори намагаються вплинути на наше суспільство, використовуючи будь-які розбіжності. Це можуть бути протиріччя між владою та народом, різними політичними партіями. У цьому разі суспільство намагаються поділити на ворожі табори, пересваривши людей. І це дуже серйозно: адже якщо це станеться, ми рухатимемося не до перемоги, а у зворотний бік.

Як протистояти маніпуляціям?

Обмежте споживання і не змішуйте різнорідну інформацію:

  • прискіпливо перевіряйте все, про що вам говорять;
  • постарайтеся мати різні точки зору на одну проблему;
  • стежте за логікою висновків тих, хто надає вам інформацію;
  • не вірте, коли інформація подається надто емоційно;
  • подумайте, кому вигідна брехня.

І найголовніше, щоб не потрапити на вудку російських маніпуляторів, будь-яку інформацію краще отримувати офіційних джерел.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції