Сьогоднішня ніч – найдовша в році

Сьогоднішня ніч – найдовша в році

21 грудня 2022 – це День зимового сонцестояння 2022. Сьогодні був найкоротший день і буде найдовша ніч. Із завтрашнього числа день почне збільшуватися.

Що таке зимове сонцестояння

Зимове сонцестояння – це день, коли Сонце знаходиться на найнижчій точці над горизонтом.

Цього, 2022 року, зимове сонцестояння відбудеться 21 грудня о 23:48 за київським часом. Ніч з 20 на 21 грудня була найдовшою на рік, а сьогоднішній день 21 грудня – найкоротшим. Його тривалість становила 8 годин. Сонце зійшло о 07:56, а сховалося за горизонтом о 15:56

Чому відбувається сонцестояння

Обертаючи навколо Сонця, Земля змінює кут нахилу до нього. Протягом року соняшникова точка зміщується то на північ, то на південь.

Так, влітку планета поступово “підставляє” північну півкулю ближче до світила. Сонце в цих широтах щодня встигає піднятися все вище, тому день тут стає довшим, а ніч, навпаки, коротшою. У 20-х числах червня в Україні та інших північних країнах висота сонця над горизонтом стає найбільшою, і відбувається літнє сонцестояння.

Після цього Земля починає розвертатися до світила південним полюсом. Відповідно, у північних широтах світловий день скорочується і у грудні настає день зимового сонцестояння. Цього року ця дата припадає на 21 грудня.

Зазначимо, того дня, коли над екватором проходить зимове сонцестояння, у південній півкулі, навпаки, сонце знаходиться у своїй найвищій точці (і навпаки). Тобто зараз у нас зима, а на півдні – літо.

Зимове сонцестояння як свято

Сонце у наших предків було особливою пошаною: вони розуміли, що від сонячного світла і тепла залежить життя на землі. Тому день, коли Сонце починало дарувати більше тепла, розцінювався як перемога світла над пітьмою та відродження нового життя.

У давнину багато народів, серед яких були і наші предки – давні слов’яни, саме цей день вважався початком нового року.

У день зимового сонцестояння наші пращури відзначали різдво Коляди – одного з головних слов’янських богів Дажбога, який втілював Сонце.

Щоб вшанувати божество і допомогти сонцю перемогти темряву, розпалювали багаття, катали палаючі колеса, будинки прикрашали ялиновими гілками та пекли обрядовий хліб у формі сонця.

Традиції та прикмети, пов’язані із зимовим сонцестоянням

Вважають, що день зимового сонцестояння відмінно підходить для будь-яких починань – у кар’єрі, особистому житті.

У цей період прийнято складати нові плани та викидати старі речі, наводити лад – але не тільки в будинку, а й у своїх думках, відпускати старі образи та загадувати бажання.

Вважається, що бажання, загадане у день зимового сонцестояння, обов’язково здійсниться.

Також у день зимового сонцестояння можна поставити ялинку. Адже наші пращури прикрашали свої будинки гілками їли, щоб нечиста сила обходила їх стороною.

Можна перевірити і таку прикмету: говорили, що якась погода у цей день – така сама буде і 31 грудня.

Ще дивилися, чи на деревах є іній. Якщо так, значить, буде багатий урожай.

Заборони, пов’язані з Днем зимового сонцестояння

У день зимового сонцестояння потрібно відмовитися від галасливих гулянь, алкоголю та важкої їжі. Краще провести його вдома, серед рідних.

Не можна в день зимового сонцестояння скупитися – якщо щось попросять, обов’язково поділіться. А ось борги краще постаратися віддати до зимового сонцестояння.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції