Новини Одеси та Одеської області

«Русский военный корабль, иди нах*й!»: в Одесі пройде виставка антивоєнних карикатур

«Русский военный корабль, иди нах*й!»: в Одесі пройде виставка антивоєнних карикатур

У п’ятницю, 6 травня 2022 року, у Всесвітньому клубі одеситів відкриється Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур. Вона відбудеться в рамках конкурсу карикатур, що проходить під відомим з початку війни гаслом «Русский военный корабль, иди нах*й!»

Як повідомив «Одеському життю» голова оргкомітету конкурсу карикатур Олександр Федоров, ініціатором та організатором цієї експозиції виступив ротарі-клуб «Одеса-Рішельє» спільно зі Всесвітнім клубом одеситів, Клубом одеських карикатуристів та Гільдією власкорів Одеси.

«Війну навряд чи можна зупинити за допомогою гумору та сатири, незважаючи на відомий вислів про те, що «людство, сміючись, розлучається зі своїм минулим». Але організатори виставки сподіваються хоч на мить наблизити її закінчення або, принаймні, показати справжнє обличчя безумця і параноїка, який розв’язав цей кривавий похід в Україну, брехливість російської пропаганди, відсутність зародків людяності, моральності та моралі у російських окупантів та мародерiв»,

– розповів Олександр Федоров.

Посилання російського корабля «на три веселі літери» вважають цензурним

Участь у творчій акції взяли 39 художників з України, Ізраїлю, Польщі, Греції, Німеччини, Білорусії, Румунії, Росії, Індії, Швеції, Нідерландів, США, Франції, Австрії.

«Приємно усвідомлювати, що вже першого тижня конкурсу до оргкомітету було надіслано близько сотні робіт з Німеччини, Ізраїлю, Болгарії, Румунії, Індії та, звичайно, України. Чимало цікавих карикатур прийшло із Росії. Причому одні художники виступили відкрито, вказавши своє прізвище та творчий шлях, інші – ретельно шифрувалися, вказавши, що за подібний малюнок вони можуть загриміти на кілька років у російську в’язницю»,

– додав голова оргкомітету конкурсу.

Він також повідомив, що нікого з авторів надісланих карикатур не збентежило гасло конкурсу, що посилає російський корабель «на три веселі літери». Більше того, філологи пояснили, що написання слова з приводом народило нове вираження «нах*й», яке вже вважається цілком цензурним.

Участь у конкурсі карикатур брали навіть діти

Загалом на конкурс представили 193 роботи. Але в оргкомітеті конкурсу розраховують, що їх може бути більше.

При цьому, як зазначає віце-президент оргкомітету, голова Одеського клубу карикатуристів Віктор Джевага, незвичайно те, що свої малюнки на антивоєнну тему надіслали навіть діти – 9-річна Олексія Єгорова та 12-річний Саша Максимов.

«Ще один штрих, на який я звернув увагу: активну участь у конкурсі беруть жінки, яких раніше не спостерігав у подібних творчих акціях»,

– каже Віктор Джевага.

Найближчими днями організатори очікують надходження нових робіт від одеських художників, які найретельніше готуються до конкурсу. У міру надходження нових робіт їх демонструватимуть у соцмережах, зокрема, на порталі Всесвітнього клубу одеситів.

Виставки карикатур хочуть зробити благодійними

Також Олександр Федоров розповів, що з огляду на той факт, що ідея конкурсу народилася у ротарі-клубі «Одеса-Рішельє», клуб уже звернувся до українського дистрикту Rotary, який налічує понад тисячу членів, з проханням до ротарійців організувати виставки цих карикатур у своїх містах.

У ході цих виставок планується організувати благодійні акції для збирання коштів на допомогу ЗСУ. Подібні виставки зі збиранням коштів для придбання бронежилетів для воїнів одеської територіальної оборони планує організувати і Всесвітній клуб одеситів у зарубіжних філіях.

Зауважимо, що митці робили свої роботи на волонтерських засадах без авторського гонорару. Проте організатори виставки та її оргкомітет визначать найцікавіші роботи, щоб відбувся творчий конкурс.

«А після перемоги України над путінською Росією ми сподіваємось відзначити найталановитіших митців і видати альбом цих карикатур, який, безсумнівно, зробить свій внесок в історію цієї кровопролитної війни та боротьбу нашої країни за свою свободу та незалежність»,

– вважає голова оргкомітету.

До речі:

Виставку карикатур у Всесвітньому клубі одеситів 6 травня відкриє прес-конференція за участю організаторів конкурсу, а також письменників-гумористів та журналістів.

Початок – о 14:00.

Після прес-конференції заплановано благодійний концерт «Все море – про кохання, все небо – про надію» музикантів Олексія Семенищева та Валерія Черніса.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: