Новини Одеси та Одеської області

«Рятуйте наших дітей!»: у Кракові пройшов Марш матерів

«Рятуйте наших дітей!»: у Кракові пройшов Марш матерів

У неділю, 10 квітня, у польському місті Кракові біля Катинського хреста зібралися сотні жінок. Багато хто з них був з дітьми. А одна дівчинка тримала плакат, на якому було написано: «Я хочу додому до тата».
Марш матерів – це крик українських жінок про війну, яку розв’язала рф у мирній Україні, та масові вбивства дітей та їхніх батьків. Показуємо як це було.

Марш матерів стартував від Катинського хреста у центрі Кракова. Цей хрест був встановлений у 1990 році біля костелу святого Егідія на згадку про польських військовополонених, розстріляних у сталінських таборах у 1940 році. А 10 квітня 2022 року там зібралися жінки, які втекли від бомбардувань та масових убивств, влаштованих послідовниками Сталіна. Вони йшли у бік площі Ринок і скандували прості та від того пронизливі фрази українською, польською та англійською мовами: «Досить смертей, спасіть дітей!», «Немає чужих дітей!», «Зупиніть Росію. Врятуйте наші сім’ї!», «Маріуполь! Ірпінь! Буча! Краматорськ!».

На плакаті однієї дівчинки із синьо-жовтим прапором на плечах було написано: «Я хочу додому до тата!». І цілком можна уявити, що всі учасники акції із задоволенням приїхали б у весняний Краків на чашку кави та купили б дітям традиційний краківський бублик. Але сьогодні вони тут не з власної волі. Сьогодні вони йдуть вулицями Кракова, щоб світ не заплющував очі на війну в Україні. Вони йдуть вулицями Кракова, але подумки у спалених, зруйнованих та розграбованих містах України. Вони йдуть вулицями Кракова, але серцем зі своїми чоловіками, братами, синами, батьками, котрі відважно захищають Україну. Вони йдуть вулицями Кракова і оплакують усіх безневинно вбитих дітей та їхніх батьків. Вони йдуть вулицями Кракова…

Марш матерей в Кракове
Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: