Потрапити до Єдиного реєстру боржників (ЕРБ) не обов'язково через невиплату кредиту. Нерідко буває так, що, наприклад, навчальні заклади втрачають інформацію про оплату студента за навчання, і в результаті його ім'я потрапляє до «чорного списку». А опинившись у списку боржників, людина ризикує не лише втратити право на проведення угод із продажу та купівлі нерухомості, а й може потрапити під заборону виїзду з країни.
Про те, як перевірити, чи є у реєстрі боржників, розповідає сервіс Опендатабот.
Єдиний реєстр боржників – це систематизована база даних про боржників, що є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження України та ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майна
Для перевірки наявності інформації про вас у ЕРБ встановіть програму Опендатабот та надішліть боту свій податковий номер (ІПН). Якщо ваші дані є у реєстрі, бот повідомить вас про це.
Крім того, в Опендатаботі можна підключити безкоштовний моніторинг – як тільки інформація про вас з’явиться в реєстрі, бот повідомить про це.
Ще на тему: Скільки треба заборгувати, щоб залишитися без світла: названо суму
Якщо ви виявили себе в реєстрі боржників, на вас можуть бути накладені різні обмеження, такі як:
Також можливо блокування банківських рахунків та автоматичне списання боргів тощо.
Щоб вийти з реєстру боржників:
Після повної оплати боргу дані про вас мають бути видалені з реєстру та обмеження знято. Ви можете перевірити, чи видалили вас із реєстру за допомогою моніторингу Опендатабота.
Читайте також: Кому відключать світло, воду та газ за борги, а кому ні: в уряді назвали умови
Якщо ви залишилися зі списку, незважаючи на сплату боргу, можна подати скаргу до виконавчої служби (ГІС), прикріпивши до неї документи про платеж.
Вас також може зацікавити:
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More