Одеська область

Від батька до сина: династія трактористів-механізаторів з Новотроїцького

Родинна династія трактористів-механізаторів Терещенків з Новотроїцького Любашівської громади зберегла давню традицію передачі батьківського ремесла дітям, а далі — онукам. Сім'я самовідданих трударів працює у ТОВ «Тилігул».

В господарстві ще й досі добрим словом згадують тракториста Валерія Миколайовича Терещенка. Гарних і теплих слів не шкодує на його адресу очільник агропідприємства Володимир Патрикан. 

Без Терещенка, ще за колгоспу, не обходилися жодні польові роботи, заготівля кормів.

Династія Терещенків — трактористи-мехенізатори

Механізатор усі виробничі завдання завжди виконував доброякісно і своєчасно. Свої професійні знання він передав синові Тарасу.

Ще хлопчаком той відчув потяг до техніки та вправно освоював різні механізми. Бувало, зморений татусь присяде в холодочку спочити, а його малолітній син одразу мчить до гусеничного трактора Т-74, сідає у кабіну, цупко хапається за важелі, щоб доорати післяжнивний клинець. 

При потребі допомагав батькові лагодити техніку. Щоліта Тарас Терещенко, який цьогоріч відсвяткував 50-річний ювілей, опановував важку механізаторську науку, освоївши до закінчення школи весь наявний у господарстві машинно-тракторний автопарк. Нині вправно управляє «джондірами» та іншою передовою іноземною й вітчизняною технікою.

Онук також керує трактором

Батьковою й дідусевою стезею механізатора пішов син Тараса Валерійовича Роман, також змалку звичний до хліборобської праці.

Отак батько і син Терещенки, поєднуючи власний досвід зі знаннями старшого покоління, з ентузіазмом беруться за важку землеробську працю, досягаючи значних виробничих висот.

А ще славні наші Терещенки тим, що їхній рід походить від знаменитих українських цукрозаводчиків. Фамільне древо дбайливо виписав для нащадків їхній родич Петро Демидович Терещенко, 1928 року народження. Дослідник представив свою копітку генеалогічну працю родичам у 1999 році, засвідчивши архівними документами, що їхній рід походить від одного із синів українського підприємця і мецената.

Share
Юрій Федорчук

Народився в селі Острожани Жашківського району Черкаської області. Свою трудову біографію розпочав у 1977 році рибалкою на підприємстві «Гірський Тікич» (Черкащина). Працював формувальником на Київському заводі залізобетонних виробів. Був учасником бойових дій в ДРА (Афганістан). Після здобуття вищої освіти в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті почав працювати у журналістиці. Був власкором газети «Одеські вісті». За плідну журналістську діяльність відзначений Почесними відзнаками та грамотами. Лауреат премії ім. Р.М. Палецького, лауреат Всеукраїнської премії ім. С.І. Олійника, лауреат конкурсу «Українська мова - мова єднання».

Останні статті

  • Новини

Прогноз синоптиків на п’ятницю, 20 вересня: трохи потеплішає

Завтра, у п'ятницю, 20 вересня 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується невеликий дощ… Читати далі

2024-09-19
  • Новини партнерів

Куди очі дивляться: як організувати відпустку восени?

Не любите пекуче літнє сонце? Активно працюєте влітку і немає часу на відпустку? Тоді відпочинок… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Юний художник з Одещини створює галерею захисників України

Шістнадцятирічний Назар Ковальчук з невеличкого села Вербове Ананьївської громади з дитинства бореться з важкою недугою,… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Затверджено проєкт утримання парку імені Шевченка: що це означає

На пленарному засіданні сесії Одеської міської ради було затверджено новий проєкт утримання центрального парку імені… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Узимку в Україні може не бути світла по 18 годин на добу, – прогноз ООН

За прогнозами Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) цієї зими в Україні… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Розвивається попри війну: біля Рені та на Дунаї розпочали масштабне будівництво

Минулого місяця депутати Ренійської міськради ухвалили чергові рішення про виділення ділянок землі на березі Дунаю… Читати далі

2024-09-19