Що б не відбувалося у світі, люди все одно шукають своє кохання. І дедалі частіше доленосні знайомства відбуваються через інтернет. Хоча ще кілька десятків років тому такий спосіб знайти другу половинку не сприймався серйозно. Отже, напередодні Дня закоханих ми вирішили дізнатись у подружніх пар, як вони знайшли одне одного, чи змінився, на їхній погляд, інститут шлюбу за останні роки, та запропонували поділилися секретом свого сімейного щастя.
Людмила Щаслива, сел. Бессарабське, разом – 10 років:
– Мені допомогла познайомитися з чоловіком моя онучка Настя. Я мешкала в місті Бар на Вінниччині, була вдовою. Тоді мені було 62 роки і здавалося, що від життя вже особливо нема чого чекати. Влітку я поралася на дачі. Якось Настя приїхала, подивилась, як я працюю, і каже: «Бабусю, ти в мене така гарна, весела. Давай знайдемо тобі чоловіка!» – «Та де ж ти його знайдеш?» – питаю. «Я дам оголошення». А тоді по телебаченню була така програма, де титрами йшли оголошення про знайомство. Щойно Настуся розмістила моє оголошення: «Познайомлюся з толковим чоловіком», як через п’ять хвилин мені почали дзвонити – дзвінків зо двадцять було.
Чим мені припав до душі Віктор? Він, побачивши моє оголошення, навіть ручки не мав записати, тож просто запам’ятав мій номер і наступного дня подзвонив. Два тижні ми спілкувалися телефоном, з’ясувалося, що він працює, не п’є, не палить – для мене це важливо. А потім запросив мене до себе, в Тарутине (Бессарабське). Я приїхала. Дощ такий був, а він стоїть мокрий, з квітами – зустрічає. Тижня вистачило, щоб я зрозуміла – він добрий, щедрий, порядний чоловік. Одразу дав мені ключі від квартири. Сказав, що можу відчувати себе хазяйкою, поклав гроші на стіл, щоб я могла сходити на базар за покупками. Познайомив мене з друзями, колегами, дітьми. Я не пристосовувалася до нього, ми просто почали жити разом. За ці десять років жодного разу не пожаліла, що залишила місто, квартиру, дачу, адже поряд зі мною є рідна душа. Ми багато говоримо на різні теми, розуміємо одне одного, мені з ним легко і спокійно. Добре сприйняли наше рішення діти. Живемо в цивільному шлюбі, хоча каблучку мені Вітя подарував, на знак нашого кохання. Мені б хотілося, щоб ми повінчалися.
Сьогодні багато чую, що скоро шлюб відійде у минуле. Це неправда. Я спостерігаю за своїми дітьми, як вони переживають одне за одного, піклуються про своїх дітей, стараються дати їм кращу освіту. Сімейні цінності такі самі – взаємоповага, підтримка, любов.
Олександра і Борис Деренжі, сел. Бессарабське, сімейний стаж – 43 роки:
Олександра: – Я з Тарутиного, а у селі Рівне (Бессарабська громада) жила моя бабуся і я їздила до неї. Якось з подругою пішла на танці, там і побачила Борю. Це було кохання з першого погляду.
Борис: – А я якраз прилетів у відпустку з армії, служив у Хабаровську. Ну і такий весь бравий. Бачу, стоїть така красуня у коротенькій спідниці. Підійшов, запросив її на танець, познайомився. Потім пішов проводжати, посиділи на лавочці, поговорили, але в перший день навіть не цілувалися. А через чотири дні я полетів на службу.
Олександра: – А я залишилась його чекати, писала листи. Його листи досі зберігаю. Він повернувся, влаштувався на роботу інженером, я працювала бухгалтером. Ми ще два роки зустрічалися, а потім одружились. Спочатку жили в орендованій квартирі, згодом Борі дали трикімнатну квартиру, в нас тоді вже двоє дітей було. Це було неймовірне щастя – наша квартира.
Борис: – Коли мені стукнуло 50, я сказав: «Усе, досить жити в квартирі, будемо будувати дім». І наступного ж дня заклав першу плиту, а через два з половиною роки ми переїхали у свій будинок.
Олександра: – Звичайно, за 42 роки багато чого було, але нам ніколи не було нудно. Ми все робимо разом – ведемо бізнес, їздимо відпочивати, переживаємо і радощі, і труднощі.
Борис: – А ще ми полюбляємо зустрічати гостей – наша родина дуже гостинна. Я тому і дім збудував, щоб на власному подвір’ї гостей вітати.
Олександра: – В сім’ї головне повага і вміння поступатися. Для наших дітей, наприклад, нормально, що в кожного свої гроші, «своя каса», а ми як клали в загальну скриньку, так і кладемо. Зараз молодь прагне мати більше свободи в шлюбі, це їхнє право. Але я гадаю, що таким чином вони уникають відповідальності одне за одного.
Ірина Шевченко-Абаржи, сел. Буджак, разом – 7 років:
– У 2018 році ми обоє розмістили оголошення на сайті знайомств. Я натрапила на публікацію Діми – сподобалось його відкрите, щире обличчя, погляд такий добрий. Написала просто: «Давай дружити». Він відповів, і ми почали спілкуватися. Вже через тиждень я його запросила в гості, в Сєвєродонецьк. Знаєте, що мене з порога вразило? Він привіз не тільки подарунки, а ще і дві великі торби продуктів. Потім люстру полагодив. На 8 Березня прислав мій портрет, який сам написав – крім того, що він вчитель, виявилося, що ще є художник. У Діми взагалі багато талантів.
А ще він надійний – коли я переїхала, то тяжко захворіла, і його підтримку відчувала цілодобово. Ми різних національностей – він болгарин, я українка, і ми різні – я більш запальна, він спокійний, але це не заважає нам знаходити спільну мову. Головне – у сім’ї треба усе проговорювати. Не мовчати, не дутися, а говорити. Ми не ділимо сімейні обов’язки на жіночі і чоловічі. У кого є вільний час – той і готує. Я можу прийти з роботи, натаскати дров і затопити котел. Діма може заплести кіски нашій донечці. У нас сучасна родина – разом заробляємо, разом творимо своє життя.
Ганна Мунтян-Раткова, сел. Бессарабське, сімейний стаж – пів року:
– Ми з Дімою вчилися в одній школі, але в різних класах. Він родом з Іванчанки, я з Надрічного (Бородінська громада). Ходили, але не помічали одне одного, навіть не були знайомі. Потім отримали професії, почали працювати. Я у Бессарабському Будинку культури, Діма в поліції. Іноді ми бачилися на вулиці, я зупиняла на ньому погляд. Знайомство сталося на Різдво. Ми від Будинку культури ходили з колядками по установах, завітали й до поліції. Там нарешті познайомились і обмінялися телефонами. Почали зустрічатися. З’ясувалося, що маємо багато спільного – для нас обох важлива взаємоповага, ми однаково бачимо, якою має бути справжня сім’я. До того ж у нас і традиції однакові, адже ми обоє за національністю – молдавани.
Зустрічалися два роки, а потім на мій день народження Діма подарував мені торт із написом «Виходь за мене» і вручив каблучку. Я сказала «так».
Наш шлюб будується на довірі. Гроші в нас спільні. Сьогодні часто молоді подружжя в гонитві за грошима не помічають, як втрачають одне одного. Ніякі гроші не врятують сім’ю, якщо немає кохання, поваги і розуміння.
Дмитро і Алла Куруч, с. Весела Долина, Буджацька громада, сімейний стаж – 25 років:
Дмитро: – Я родом з Перемоги, Алла – з Веселої Долини. Познайомились ми ще школярами на фестивалі в Перемозі.
Алла: – У нього був червоний «Мінськ» і він приїхав на ньому на стадіон. Але ми тоді не почали зустрічатися, просто потоваришували. Коли я приїздила в Перемогу до бабусі, ми спілкувалися.
Дмитро: – А потім ми зникли з поля зору одне одного. Я вчився у Білгороді-Дністровському, Алла – в Одесі. Пізніше і я продовжив навчання в Одесі, знов зустрілися, почали спілкуватись.
Алла: – Щоб зрозуміти, що ми подобаємось одне одному не тільки як друзі, а й як чоловік та жінка, нам знадобилося п’ять років. А коли ми це зрозуміли, то не стали довго чекати – 13 березня подали заяву до РАГСу, 13 травня одружилися, ще й високосний рік був. Отак і подолали усі забобони.
Дмитро: – Після одруження деякий час мешкали в Одесі, а потім вирішили повернутися в село. Так і живемо разом з моїми батьками. В нас прекрасна донечка, чудовий зять, дружні свати.
Алла: – До речі, нашим дітям допоміг познайомитись інтернет. Наш майбутній зять по роботі часто бував в тому районі міста, де мешкала дочка, бачив її, але не наважувався підійти. А потім він її розшукав через інтернет. Вони списалися, так усе й закрутилося.
Діма: – В родині дуже важливо вести діалог. Якщо люди перестають чути одне одного – це кінець.
Читайте також:
Ввечері 19 лютого російські агресори знову атакують Одесу ударними безпілотниками. У місті дуже інтенсивно працює… Read More
За інформацією Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у четвер, 20 лютого 2025 року, в… Read More
Президент Сполучних Штатів Америки Дональд Трамп висловив своє відношення до президента України Володимира Зеленського. Він… Read More
Ми запитали одеситів, які проблеми вони вважають найгострішими для міста та як би їх вирішували,… Read More
Сьогодні, 19 лютого 2025 року, в Національному університеті «Одеська юридична академія» провели пресконференцію, на якій… Read More
З кожним новим поколінням смартфонів Apple вносить значні поліпшення, задаючи нові стандарти продуктивності та зручності.… Read More