Новини Одеси та Одеської області

Запуск онлайн-бізнесу під час кризи: у яких нішах є сенс розвиватися

Запуск онлайн-бізнесу під час кризи: у яких нішах є сенс розвиватися

Для сайтів e-commerce настав досить сприятливий час, коли простіше їх запускати та розвивати.

З недавніх пір сфера торгівлі зазнає серйозних потрясінь. Спочатку обмеження, спричинені пандемією, призвели до зменшення попиту. Потім настали нові, серйозніші випробування для нашої країни. Здавалося б, криза має призвести до повного занепаду бізнесу. Така тенденція є, але не у сфері онлайн-торгівлі.

Негативні наслідки кризи для бізнесу

Вони проявляються насамперед зниженням попиту та порушенням логістики для постачання сировини та збуту товарів. Зокрема набагато рідше стали купувати предмети розкоші, велику побутову техніку, меблі. Загалом зазначається, що попит у країні з кінця лютого зменшився в середньому у 2 рази. Але деякі групи товарів він почав поступово з’являтися і навіть зростати.

Другий негативний наслідок – небезпека. Якщо в пандемію цей аспект не мав великого значення, то після 24 лютого 2022 він дуже актуальний. Компанії у південних, східних та північно-східних регіонах, а також у столиці були змушені поставити роботу на паузу або припинити її взагалі. Деякі підприємства та магазини в інших областях теж на деякий час знизили темпи, тому що ця частина країни перебуває у відносній безпеці. І ось їм варто замовити СЕО-просування сайту, оскільки відкриваються зручні перспективи для запуску та розвитку онлайн-торгівлі.

Третє – дефіцит персоналу. Багато співробітників покинули свої будинки або навіть виїхали за кордон, через що власникам бізнесу стало складно шукати нових співробітників.

Поряд з перерахованими негативними наслідками, криза спричинила деякі зміни, які створюють сприятливі умови для розвитку сфери e-commerce. Які – детальніше розповімо нижче.

seo

Позитивні зміни у сфері e-commerce, спричинені кризою

Їх небагато, але кожна зміна істотно впливає на розвиток онлайн-торгівлі:

  1. Зниження конкуренції. Зумовлена ​​така тенденція тим, що багато магазинів та компаній перестали роботи в кризовий період. Причому серед них не тільки фірми, які локалізовані в регіонах, де проходять військові дії. Багато компаній з безпечніших областей теж знизили обороти. Завдяки зменшенню конкуренції стало простіше виводити сайт у топ видачі пошукової системи, а це, у свою чергу, є важливою умовою для залучення відвідувачів на ресурс та збільшення кількості замовлень.
  2. Зниження витрат на рекламу. Зумовлено зменшенням ціни за клік (у контекстних оголошеннях Google Ads) та за покази (у соцмережах Facebook, Instagram). Ця тенденція є зручною, оскільки дозволяє економити на послугах просування.

Зазначається також підвищення конверсії. Особливо це спостерігається в нішах, бізнес у яких будується на продажі необхідних товарів: продовольчих, медичних, зооветеринарних, військових, електроніки, текстилю, одягу та взуття. І саме в цих напрямках можна розвиватись тим, хто збирається створювати інтернет-магазин. Але, щоб його запустити та налаштувати на роботу, важливо якісно виконати розкручування. Для цього можна замовити просування сайту в Elit-Web – агенції цифрових рішень, що спеціалізується на розвитку бізнесу в мережі.

Проте, враховуючи непросту ситуацію, викликану черговою кризою в країні, запускати та розкручувати інтернет-магазин є сенс мешканцям регіонів, що знаходяться на безпечній території, та за наявності налагодженої логістики для постачання та збуту. Якщо умови проживання дозволяють, то не варто ставити ідею про запуск бізнесу в Мережі на паузу. Зараз для розвитку склалися дійсно сприятливі умови, є можливість швидше і дешевше вивести сайт у топ, а значить, і в швидкій перспективі почати отримувати прибуток.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: