Новини Одеси та Одеської області

Які книги вибрати для підлітків: рекомендації Readeat

Які книги вибрати для підлітків: рекомендації Readeat

У підлітковому віці юнаки та дівчата переживають суміш емоцій, які пов’язані із самоідентифікацією, стосунками з батьками, формуванням цінностей, пріоритетів, першим почуттям закоханості, вибором подальшої ролі у житті. Пошук відповідей на всі питання відбувається не лише зовні — шляхом спілкування з дорослими, але й у віртуальному світі.

Саме тому книга для підлітків є хорошим помічником, дозволяючи під час читання побачити значно глибші речі.

Особливості літератури для підліткового віку

Через складний характер підлітків зацікавити їх читанням значно складніше, ніж школярів молодшого віку. Тому редакція Readeat вирішила поділитись кількома порадами, які допоможуть знайти книжки для дівчат та юнаків, щоб підтримувати в них жагу до літератури.

Зблизитись з дитиною та зробити читання сімейним хобі батьки можуть, почавши зі спільного походу до книгарні чи відвідин сайту. Підліток вже самостійно може знайти варіант, який резонує з внутрішніми переживаннями та інтересами, а надання свободи вибору ще більше збільшить довіру між поколіннями. Також це дасть змогу дорослим дізнатись більше про своїх дітей, а в майбутньому вибирати літературу на подарунок, яка точно сподобається.

Під час пошуку книг варто враховувати:

  • вікові обмеження;
  • сюжет;
  • читацький досвід підлітків;
  • загальний рівень розвитку;
  • вподобання дитини.

Можна вибирати книги, пов’язані з хобі, жанром, який подобається загалом. Також важлива якість друку, тексту, ілюстрацій. Від них залежить комфорт читання.

книги для підлітків

Книги, які точно сподобаються підліткам

Під час читання можна зануритись у всесвіт численних історій, знаходячи спільні риси з головними героями, розвиваючи уяву, ерудицію та здатність бачити прекрасне в простих речах. Сучасні підлітки та співробітники Readeat вже встигли оцінити такі видання:

  • Стівен Чбоскі «Привіт, це Чарлі, або Переваги сором’язливих» — щира історія про дорослішання юнака, захопленого книжками, а не популярними серед однолітків речами;
  • Світлана Ройз «Таємниця життя та смерті» — актуальна література у воєнний час, коли смерть постійно поруч, надає заспокійливого та зваженого погляду на страхітливі речі;
  • Луї Стовелл «Життя онлайн. Як уберегтися від кібербулінгу, вірусів та інших халеп в інтернеті» — може стати настільним чтивом в епоху глобальної діджиталізації.

Підліткові книги охоплюють безліч жанрів: від психологічної до розважальної літератури, що дозволить знайти варіант для будь-якого настрою та уподобань дитини.


*на правах реклами

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції