Якщо кішка живе виключно в будинку чи квартирі і не буває на вулиці, це не означає, що у неї не може бути бліх. Ці комахи легко переносяться в будинок на взутті людини і відразу знаходять собі господаря — кішку. Щоб уберегти свого вихованця від бліх – потрібно підібрати для нього правильний догляд.
Які бувають кошти від бліх?
Хороша новина для любителів кішок у тому, що на сьогодні у ветаптеках та зоомагазинах є дуже багато різних засобів, які допоможуть позбутися бліх. Підібрати потрібний засіб для свого вихованця можна в інтернет-зоомагазині, перейшовши за посиланням: https://store.vitomax.ua/zasobi-vid-blih-ta-klischiv -dlya-kotiv/.
Розглянемо основні особливості сучасних препаратів проти бліх у кішок.
- Нашийники — найпопулярніший спосіб позбутися бліх. Матеріал нашийника просочений спеціальною речовиною, яка поширюється на шкіру вихованця та знищує паразитів. Вже через добу використання нашийника, кішка позбавиться комах. Такий тип захисту ідеально підходить для котів, які гуляють вулицею.
- Краплі — універсальний засіб, який допоможе позбавитися не тільки бліх, але й убереже вихованця від зараження стрічковими хробаками. Краплі потрібно акуратно нанести на загривок тварини в те місце, куди йому важко дістатися і вилизати краплі. Потрапляючи на шкіру, активний компонент крапель добре вбирається і потрапляє в кровотік, вбиваючи таким чином паразитів. Не рекомендується наносити краплі на холку відразу після купання вихованця. Краплі повинні взаємодіяти зі шкірним жиром, саме завдяки шкірному жиру вони добре розподіляються по тілу тварини, позбавляючи непрошених гостей.
- Таблетки також ефективні у боротьбі з блохами, як і краплі. Вони підбираються з урахуванням ваги та віку тварини. Найчастіше їх дії вистачає на місяць.
- Спрей швидко вбиває паразитів і простий у використанні. Але його не можна застосовувати, якщо кішка має ділянки пошкодженої шкіри.
- Шампунь допоможе вихованцю позбутися комах, а також захистить від повторного зараження. Єдиний недолік використання шампуню в тому, що його потрібно добре спінити й потримати на шерсті кілька хвилин. Не всі коти можуть це дозволити.
Як визначити, що кішка має блохи?
Перевірити чи є у домашнього вихованця блохи можна за допомогою спеціального гребінця. При розчісуванні вовни, блохи почнуть «зависати» на гребінці або, рятуючись, вистрибувати з вовни. Також визначити, що є блохи, можна просто злегка перебираючи вовну вихованця. На шкірі буде видно тверді частинки чорного кольору – це фекалії бліх.
Кішка, яка має блохи, поводиться не як завжди:
- часто чухає вуха та голову;
- ретельно облизує нижню частину живота;
- кусає себе і ніби перебирає шерсть зубами.
Ігнорувати ці симптоми не можна, оскільки зараження блохами може не тільки зіпсувати характер і поведінку вихованця, а й позначитися на його здоров’ї. Обов’язково потрібно стежити за кішкою та своєчасно надавати необхідну допомогу – обробляти вихованця спеціальними засобами для захисту від набридливих бліх.
*на правах реклами